• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W naszej szkole połozylismy nacisk na kompetencje przyszłości, takie jak programowanie, myślenie komputacyjne, konstruowanie, logiczne myślenie, umiejętność autoprezentacji. Wszystkie te umiejętności bedziemy kształtować w oparciu o dobrą zabawę. Pomoga nam w tym zakupione sprzęty:

- drukarki 3D wraz z filamentami,

- skaner 3D,

- studio telewizyjne,

- roboty z mikrokontrolerami,

- zestawy do rozwijania umiejętności konstruowania z wykorzystaniem lutowania,

- klocki konstrukcyjne Lego do programowania,

- zestawy robotyczne.