Nawigacja

 • OSIEMNASTA INAUGURACJA ISKIERKI RADOŚCI

   

              Zapraszamy na inaugurację akcji charytatywnej ,, Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym”,  która odbędzie się w Galerii ,, Kaskada” w dniu 24.11.2018r. ( sobota), w godz. 11.00- 18.00.

  Po części oficjalnej rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli. Zaśpiewa i zatańczy Zespół Pieśni i Tańca ,, Szczecinianie” pod opieką Pani Ewy Ott- Kamińskiej, a na telebimie zostanie pokazana prezentacja SP 48 przygotowana przez Panią Annę Rakowską.

  Na kiermaszach będą sprzedawane kartki świąteczne, bombki, lampiony i inne ozdoby, które wykonają i podarują uczniowie szczecińskich szkół. Dzieci z naszej szkoły przekażą ozdoby przygotowane pod opieką Pań : Ewy Mazurkiewicz, Ewy Terebus i  Renaty Kocanowskiej. Uzyskany dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin oraz seniorom. 

  Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na sprzedaż i przedmiotów na  licytację  ( do 15.11.2018r.) do wychowawców klas lub szkolnych koordynatorów:  Zenony Mazur- s. 31, Barbary Raczkowskiej – gabinet pedagoga, Doroty Dybińskiej – świetlica

  07.11.2018 22:31 | więcej »
 • GÓRA SREBRA

  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji PCK pt. "Góra Srebra".

         Co roku bierzemy udział w akcji „GÓRA SREBRA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
   

  Akcja polega na zbiórce monet (od 10 gr do 5zł)
  w terminie do 16.11.2018r.
  Każda drobna moneta może pomóc twojemu koledze lub koleżance.

   

  Może w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej!!!

  Koordynatorzy: Zenona Mazur, Dorota Dybińska

  01.10.2018 21:22 | więcej »
 • Wielkanoc z PCK

     24 marca 2018r. w kilku szczecińskich ,, Stokrotkach” odbyła się zbiórka żywności i kwesta  mająca na celu przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci. Część zebranej kwoty będzie przekazana na zorganizowanie Śniadania Wielkanocnego dla rodzin wymagających wsparcia w okresie przedświątecznym.

  Z kwesty uzyskaliśmy 497,16  złotych.

      W tym samym czasie w hipermarkecie ,,STER” nasi wolontariusze (8 osób) pakowali chętnym klientom zakupy, wręczając baśniowe zapałki w podziękowaniu za datki. Zebrano

   kilkaset złotych ( dokładną kwotę podamy wkrótce).

   

         Serdeczne podziękowania naszym uczniom składają

  Barbara Raczkowska i Zenona Mazur.

  Galeria

  26.03.2018 21:01 | więcej »
 •       16 grudnia 2017r. uczniowie klas szóstych ponownie kwestowali, ale tym razem w sklepach ,, Stokrotka” przy alei Niepodległości w Domu Handlowym ,, Odzieżowiec” i ul. 26 kwietnia, aby pomóc w przygotowaniu paczek świątecznych dla bezdomnych mieszkańców naszego miasta oraz rodzin z dziećmi, którym potrzebna jest pomoc na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

  Dzięki szczodrości szczecinian i aktywności naszych wolontariuszy udało się zebrać  464,74 zł i 18 centów.

  Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w kweście i okazaną bezinteresowną życzliwość.
   

     

   

  20.12.2017 13:48 | więcej »
 •    
  2 grudnia 2017r. ( w sobotę )  dziesięcioro uczniów z klas IV- VI  kwestowało na ulicach Szczecina, aby wesprzeć działania związane z przygotowaniem Kolacji Wigilijnej dla 400 bezdomnych mieszkańców naszego miasta oraz rodzin z dziećmi, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej w okresie przedświątecznym.

   

  Uzyskany dochód to 723,00 zł i 5,94 Euro.

  Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i wspaniałą, pełną życzliwości postawą.


  Galeria

   

   Z. Mazur

  12.12.2017 08:59 | więcej »
 • Iskierka radości

              Zapraszamy na inaugurację  17. edycji akcji charytatywnej ,,Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym” ZS nr 5, która odbędzie się w Galerii ,, Kaskada” w dniu 25.11.2017r. (w  sobotę), w godz. 11.00- 18.00.

  Od godziny 11.30 rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli, w tym Zespołu Pieśni i Tańca ,,Szczecinianie” pod opieką Pani Ewy Ott- Kamińskiej, podczas którego ukaże się na telebimie prezentacja SP 48, którą przygotuje Pani Anna Rakowska.

  Na kiermaszach będą sprzedawane kartki, bombki, lampiony i inne ozdoby świąteczne, które wykonają i podarują na szczytny cel uczniowie szczecińskich szkół, w tym również dzieci z naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Mazurkiewicz i Pani Ewy Terebus. Uzyskany dochód  zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. 

   Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na sprzedaż i przedmiotów na  licytacje  ( do 15.11.2017r.), dzięki którym przywołamy uśmiech na twarzach dzieci

  i rozpalimy iskierkę radości.  

   
  Zapraszamy do udziału, życząc miłej zabawy i wielu wrażeń!

   

                                                              

   Szkolni koordynatorzy akcji : Zenona Mazur i Dorota Dybińska

   

  06.11.2017 13:27 | więcej »
 • Akcja PCK ,, PO BURZY”
  Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów. Polski Czerwony Krzyż od razu uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych.
  Skala strat jest jednak ogromna, są ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy i gospodarstwa, pozrywane dachy. Na terenie Polski zostało zniszczonych tysiące gospodarstw. Wolontariusze PCK od samego początku włączali się w pomoc poszkodowanym.
  W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc do Oddziałów PCK, podjęto decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym.
  Uruchomione zostało specjalne konto NA RATUNEK PO BURZY, na które wpływają środki od osób indywidualnych i firm. Wysłany został transport z darami do województwa pomorskiego, obecnie szykujemy kolejne dla poszkodowanych z województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.
  Nieustannie kontynuowana jest zbiórka środków, aby móc reagować nie tylko na bieżące potrzeby, ale również wspierać poszkodowanych w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw.
  Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas włączyli się w akcję.

  Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania pomocowe, prosimy o wpłaty:

   
  1. Na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

  2. Przez zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/r8zzb7

  3. Skanując QR kod 
   
   
  04.10.2017 18:09 | więcej »
 • Konkurs Poetycki ,,Życzenia dla ,,Truskawki ‘’- Mobilnego Punktu Poboru Krwi”.

  12 listopada 2017r. obchodziliśmy 5.lecie Mobilnego Punktu Poboru Krwi w ramach akcji Klubu HDK Szczecin ,, Przelewamy krew dla Niepodległej”. Uroczystość przy hali widowiskowo - sportowej Arena zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a wśród wielu wydarzeń znalazło się podsumowanie Konkursów : Poetyckiego ,,Życzenia dla Truskawki- Mobilnego Punktu Poboru Krwi” i Plastycznego ,,5 lat minęło jak jeden dzień – Krwiobus widziany oczami dziecka”.

  W gronie zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

   

  Paweł Puchała        z  klasy 1c          III miejsce                 - wychowawca  p. Matusiak

   

  Oliwia Frąckowiak   z klasy 6a          II miejsce                   - opiekun  p. Zenona Mazur

   

  Piotr Niemcewicz     z klasy 4a         III miejsce                  - opiekun p. Ewa Mazurkiewicz

   

  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie

  w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa.

   

                                                                                                                        Gratulujemy!

   

  Galeria

  14.11.2017 14:48 | więcej »
 • Gala Wolontariatu Czerwonokrzyskiego

  19 listopada 2016 roku w Sali Ks. Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich odbyła się uroczystość pn. ,,Gala Wolontariatu Czerwonokrzyskiego” zorganizowana przez Zarząd Okręgowy PCK w Szczecinie pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewody Zachodniopomorskiego. 

  Podczas uroczystości podsumowano akcje czerwonokrzyskie, które odbyły się na terenie naszego województwa, wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz podziękowano wolontariuszom za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. W kategorii szkół podstawowych naszego województwa doceniono pracę naszego Szkolnego Koła PCK za wspieranie działań w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność statutową organizacji i za pracę społeczną realizowaną w myśl hasła ,,Z pomaganiem każdemu do twarzy”.

    Oprócz dyplomu nasi uczniowie otrzymali słodki upominek dla wszystkich członków i sympatyków naszego Koła.

                                                                                     Opiekun Koła: Z. Mazur

  Galeria

  22.11.2016 18:46 | więcej »
 • ,,Pomaganie przez ubieranie”
  W ramach akcji Klubu ,,Wiewiórka” i Koła PCK ,,Pomaganie przez ubieranie” będzie przeprowadzona w szkole zbiórka odzieży dla dzieci i dorosłych ( ubrania mogą być używane, ale czyste i w dobrym stanie). Przyniesioną odzież prosimy przekazywać Pani Woźnej -Barbarze Kuszmierek. Akcja potrwa do 8 grudnia 2016r.
  13.11.2016 08:29 | więcej »
 • Iskierka Radości 2016
  Już wkrótce rozpoczyna się 16. edycja akcji charytatywnej ,,Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym”. Inauguracja odbędzie się w Galerii ,,Kaskada” w dniu 26.11.2016r. (w sobotę), w godz. 11.00- 18.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy! Od godziny 11.30 rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół, w tym Zespołu Pieśni i Tańca ,,Szczecinianie” pod kierownictwem p. Ewy Ott- Kamińskiej. Na kiermaszach będzie można kupić lampiony, karty, bombki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z różnych szkół, w tym przez naszych uczniów pod opieką p. Ewy Mazurkiewicz i p. Ewy Terebus. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na loterię fantową i na kiermasze - mogą być kubki, smycze, ołówki, długopisy i zapraszamy do przekazania na licytację różnych przedmiotów( licytować można również osobiście, do czego bardzo zachęcamy). Gadżety prosimy dostarczyć do 18 listopada 2016r. koordynatorom akcji:w klasach I - III p. Dorocie Dybińskiej ( świetlica) , w klasach IV- VI p. Zenonie Mazur (s. 31)Serdecznie dziękujemy! 
  13.11.2016 08:34 | więcej »