• „GORĄCZKA ZŁOTA”

• 16.05.2022 08:36
        • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez PCK pod hasłem „GORĄCZKA ZŁOTA” polegającej na zbiórce monet o nominałach

1, 2 i 5 groszy, która trwa do 30 maja 2022r.

Celem akcji jest pozyskanie funduszu na pomoc doraźną dla osób najbardziej potrzebujących oraz dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży  pochodzących z rodzin najuboższych naszego regionu.

Pieniążki zbieramy do puszek, które przekazujemy koordynatorom akcji : Odziały Przedszkolne - pani Dorota Zotka

Klasy I-III –  pani Elżbieta Misiło

Klasy IV-VIII – pani Zenona Mazur

Zachęcamy uczniów i rodziców do włączenia się w akcję i pamiętajmy,  że każda drobna moneta może pomóc twojemu koledze lub koleżance.

•                                        ,, Z pomaganiem każdemu do twarzy”                            Akcja PCK

• 30.11.2021 13:50

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

W związku z sezonem jesienno- zimowym i okresem świąteczno – noworocznym prosimy o włączenie się do akcji

zbiórki żywności

( potrzebne są produkty trwałe, np.  cukier, mąka, konserwy, czekolada…) dla rodzin wielodzietnych oraz bezdomnych, dla których przygotowywana jest Kolacja Wigilijna, którą corocznie wspieramy w miarę naszych możliwości.

Dary można pozostawiać w holu szkoły, w  przygotowanym kartonie.

Oddziały przedszkolne prosimy o przynoszenie podarków bezpośrednio do koordynatora akcji Pani Doroty Zotki.

Klasy 1-3 mogą pozostawić dary u Pani Elżbiety Misiło, sala 14

Klasy 4-8 prosimy o przynoszenie  żywności do siostry Aliny  Kazaryn i  Pani Zenony Mazur, sala 31

Akcja potrwa do 14  grudnia 2021r.

Za wszystkie podarki serdecznie dziękujemy!

• Akcja "Profilaktyka i promocja zdrowia"

• 23.09.2020 14:15
        •        19 września 2020r. członkowie szkolnego koła PCK uczestniczyli w akcji "Profilaktyka i promocja zdrowia", która odbyła się na Jasnych Błoniach w godzinach 10.00- 15.00. Celem projektu było edukowanie i dostarczanie wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia, promowanie zachowań prozdrowotnych, szeroka popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa oraz integracja różnych instytucji, stowarzyszeń, szkół, które współpracują na rzecz profilaktyki i zdrowego stylu życia.  Adresatem akcji byli  mieszkańcy Szczecina, którzy tłumnie przybyli na Jasne Błonia.

Zainteresowani pogłębiali wiedzę na temat racjonalnego odżywiania się, planowania jadłospisu, opracowania diety. Fachowych rad udzielała dyplomowana pani dietetyk. Zarówno młodzież, jak i dorośli mogli wziąć udział w różnych konkursach wiedzy o PCK i wygrać ciekawe nagrody.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Podziękowania dla uczennic z klasy 7b za wsparcie akcji.

Opiekunka Koła