• Akcja PCK ,, PO BURZY”

• 04.10.2017 18:09
      • Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów. Polski Czerwony Krzyż od razu uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych.
        Skala strat jest jednak ogromna, są ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy i gospodarstwa, pozrywane dachy. Na terenie Polski zostało zniszczonych tysiące gospodarstw. Wolontariusze PCK od samego początku włączali się w pomoc poszkodowanym.
        W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc do Oddziałów PCK, podjęto decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym.
        Uruchomione zostało specjalne konto NA RATUNEK PO BURZY, na które wpływają środki od osób indywidualnych i firm. Wysłany został transport z darami do województwa pomorskiego, obecnie szykujemy kolejne dla poszkodowanych z województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.
        Nieustannie kontynuowana jest zbiórka środków, aby móc reagować nie tylko na bieżące potrzeby, ale również wspierać poszkodowanych w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw.
        Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas włączyli się w akcję.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania pomocowe, prosimy o wpłaty:

1. Na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

2. Przez zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/r8zzb7

3. Skanując QR kod