• 25 września 2017 roku dwie nauczycielki z naszej szkoły wyjechały na tygodniowy kurs metodyczny do stolicy Grecji, Aten. Tam też, 12 nauczycielek języka angielskiego z różnych krajów Europy pod opieką eksperta z Wielkiej Brytanii zgłębiały temat: „Nauczanie języka angielskiego metodą CLIL”. CLIL czyli Content and Language Integrated Learning oznacza dosłownie Nauczanie Zintegrowane Języka Obcego i Przedmiotu, a chodzi w nim o to, aby posługując się językiem angielskim przekazywać wiadomości z innych przedmiotów np. przyrody, matematyki, historii, geografii itp. W naszej szkole ta metoda stosowana jest na lekcjach w klasach o poszerzonym programie języka angielskiego oraz na wybranych lekcjach w pozostałych klasach. Nasz udział w szkoleniu miał więc na celu udoskonalenie prowadzonych w szkole zajęć. Podczas kursu analizowałyśmy następujące pytania:

• jak połączyć naukę języka z innym przedmiotem, innymi słowy jakie wybrać treści aby uczeń mógł pojąć zarówno język jak i przekazywaną wiedzę;
    • jakie zadawać pytania, aby zmotywować umysł ucznia do podjęcia tego trudnego wysiłku jakim jest myślenie;
    • jak wspomagać ucznia w jego ciężkiej pracy;
    • jak zachęcać ucznia do mówienia i słuchania;
    • i ostatnie, ale nie najmniej ważne – jak oceniać sprawiedliwie.

Udział w kursie był bardzo ciekawy, ale też intensywny. Wszystkie zdobyte tam informacje pochłaniałyśmy skwapliwie, żeby je potem jak najlepiej wykorzystać na lekcjach języka angielskiego i realioznawstwa.

09.01.2018 14:51 | więcej »
  • Od 15 października dwie nauczycielki rozpoczęły realizację mobilności w Executive Treining Institute- ETI na Malcie.
    Kurs obejmuje m.in. następujące zagadnienia:
    - Strony internetowe: projektowanie strony internetowej / integracja różnych elementów w witrynie internetowej
    - WIKI: jak to działa i zastosowanie potencjału. Projektowanie projektów WIKI / WIKI
    - Tworzenie różnorakich materiałów online do celów edukacyjnych
    - Korzystanie z interaktywnej tablicy i tworzenie zadań do zastosowania w pracy z tablicą interaktywną
    - CMC: komunikacja komputerowa
    - Tworzenie Chat Room
    - Techno-Tools: pobieranie i edycja wideoklipów
    - Animowanie pokazów slajdów i tworzenie projektów wideo / slajdów
    - Konkordancje, używanie słowników online i tezaurusa wizualnego
    - Wbudowane kanały RSS
    - Podcasting
    - Przygotowywanie / nagrywanie dźwięku do użytku online
    - Techno-Tools: nagrywanie lekcji z ekranu komputera
    - Webquests i ich potencjał edukacyjny
    - Pulpity nawigacyjne

Dodatkowo kurs opatrzony jest bogatym programem z zakresu realioznawstwa.
    Wszystkie zajęcia i program społeczny prowadzone są w języku angielskim, co dodatkowo wpływa na rozwój umiejętności językowych uczestniczek.

23.10.2017 20:56 | więcej »
  •
    18 września rozpoczęliśmy realizację mobilności projektu „Dwujęzyczność i technologie”.

W jego ramach czworo nauczycieli udało się do Londynu celem podniesienia kompetencji językowych. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:
    • Umiejętności komunikacyjne w różnych sytuacjach życia codziennego.
    • Poprawne wypowiadanie się na tematy związane z doświadczeniami i przeżyciami.
    • Stosowanie form wypowiedzi adekwatnych w stosunku do poznawanej rzeczywistości.
    • Tworzenie okazji sprzyjających rozwijaniu umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania.
    • Zagadnienia z zakresu gramatyki języka angielskiego w zakresie tematycznym na poziomieA1- A2, B1-B2.

Kurs prowadzony był przez lektorów Language Studies International- London Central. Praca przebiegała w grupach międzynarodowych, do których uczestnicy zostali przydzieleni po wstępnych testach i rozmowach kwalifikacyjnych.
    Zajęcia obejmowały również zagadnienia z zakresu realioznawstwa. Jego program objął zapoznanie się z tradycją, kulturą i sztuką Wielkiej Brytanii.
    Fotorelacja przedstawia zarówno wycinki zajęć dydaktycznych, jak i miejsca poznane w ramach realioznawstwa.

22.10.2017 21:38 | więcej »
  • 02.02.2017 09:18 | więcej »