• X Wojewódzki Konkurs "Nie wyrastaj z marzeń"
      • X Wojewódzki Konkurs "Nie wyrastaj z marzeń"

      • 03.02.2021 07:49
      • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie
        zaprasza uczniów klas 3-8 do udziału
        X Wojewódzkim Konkursie Nie wyrastaj z marzeń
         
         
        Celem konkursu jest aktywizacja dzieci do twórczej pracy, rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia, doskonalenia umiejętności pisania oraz umiejętności plastycznych.
         
        W tym roku proponujemy 3 tematy, z których każdy uczestnik może dokonać wyboru. Oto one:
         

        1. Dokończ opowiadanie, wykonaj okładkę, stwórz książkę 
             To miał być kolejny dzień spędzony w domu, wypełniony obowiązkami oraz tęsknotą za przygodą, kolegami i koleżankami. Od wielu miesięcy wstaję rano, ubieram się i jem śniadanie. Następnie szykuję się do zajęć, lecz nie wychodzę z domu, by wziąć w nich udział. Odkąd jest pandemia, lekcje odbywają się zdalnie, w domu, przy komputerze.
        No i właśnie tego dnia również włączyłem komputer, gdy nagle…
         

              Podany wstęp książki jest tylko sugestią, można go zostawić, zmodyfikować albo całkiem zmienić. Ważne aby opowieść nawiązywała do sytuacji, w jakiej znalazły się dzieci z powodu pandemii, i by pokazać, że również wtedy może wydarzyć się coś niezwykłego.

              Praca powinna mieć formę własnoręcznie wykonanej książki (strony należy dowolnie połączyć ze sobą i z okładką), przy czym oceniane będą treść opowiadania i wykonanie okładki. Na okładce powinny znaleźć się informacje: tytuł i autor opowiadania (nie podajemy nazwy szkoły i wieku autora. Te informacje należy zamieścić oddzielnie lub np. na ostatniej stronie książki). Należy też własnoręcznie (bez pomocy programów komputerowych) wykonać na okładce odpowiednią ilustrację.

        Książka może być napisana ręcznie lub na komputerze. Nie bierzemy pod uwagę długości opowiadania, nie może być ono jednak bardzo długie (max 3 strony A4). Treść powinna być ciekawa i dynamiczna. Wydarzyć mogą się rzeczy realistyczne jak i fantastyczne.

        2. Wykonaj plakat zachęcający do czytania książek (lub konkretnej książki)

        Pomysł i technika wykonania plakatu zależy od was. Ważna jest pomysłowość, oryginalne hasło, siła i mądrość przekazu. Plakat w całości należy wykonać ręcznie, bez pomocy programów komputerowych. Wielkość – A2.

        3. Jesteś wynalazcą. Wymyśl, opisz szczegółowo i narysuj urządzenie, którego ludzie i świat potrzebują, by ich życie stało się lepsze.

        Nie ograniczaj swojej wyobraźni i nie przejmuj się brakiem dostatecznej wiedzy w dziedzinach związanych ze swoim pomysłem. Po prostu wymyśl, poszukaj potrzebnych informacji, opisz i narysuj najlepiej jak potrafisz, tak, by zainteresować jury swoim pomysłem. Wynalazek będzie oceniany na podstawie jego opisu i wykonanego rysunku (lub kilku rysunków). Zarówno opis jak i rysunek muszą być ze sobą zgodne. W opisie trzeba też zawrzeć informacje na temat funkcjonalności wynalazku (do czego służy to urządzenie, na czym polega jego wyjątkowość).

         

        Uczestnicy będą oceniani oddzielnie za każdy konkurs oraz z podziałem na poziomy edukacyjne: kl. 3-5 i 6-8. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymają zdobywcy pierwszych miejsc. Nagrodami za kolejne miejsca będą dyplomy i pamiątkowe upominki.

        Uczestnicy konkursu po ogłoszeniu wyników konkursu będą mogli osobiście odebrać swoje prace. Zastrzegamy jednak, że organizator konkursu ma prawo do zatrzymania u siebie wybranych przez niego prac, w celu zrobienia z nich wystawy po powrocie wszystkich uczniów do szkół.


        Udział dziecka w konkursie jest jednocześnie zgodą na opublikowanie jego prac i wyników konkursu na stronie szkoły oraz internetowej stronie konkursu Nie wyrastaj z marzeń.

        W tym roku nie ma konieczności organizacji etapu szkolnego konkursu, zatem każdy chętny uczeń może wziąć udział. Pracę może przesłać nauczyciel lub opiekun ucznia, albo sam uczeń.
        Za konkurs w naszej szkole odpowiedzialne są:
        p. Ewa Mazurkiewicz,
        p. Ewa Terebus. 

        Pracę oraz informacje o autorze (imię i nazwisko autora, szkoła, klasa, imię i nazwisko opiekuna oraz jego adres e-mail) należy przesłać na adres szkoły (podany niżej). Można również dowieźć i zostawić w szkolnej portierni. Ważne, by wśród podanych informacji był adres e-mail opiekuna, aby można było wysłać potwierdzenie odbioru pracy przez organizatora konkursu.


         

        Terminy związane z konkursem:

        • do 15 marca należy przesłać prace na adres: Szkoła Podstawowa nr7, ul. Złotowska 86, 71-793 Szczecin, z dopiskiem: Konkurs Nie wyrastaj z marzeń, lub przywieźć je osobiście do szkoły.
        • 6 kwietnia – ogłoszenie wyników na stronie szkoły oraz na stronie Facebooka.
      •  

         

      • Wróć do listy artykułów
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych