• Wyniki MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO "JESTEM PRZYJACIELEM ZIEMI"

• 26.11.2014 10:25
      • Dnia 11 czerwca 2014r.odbył się w Szkole Podstawowej nr 48 międzyszkolny konkurs ekologicznyJestem przyjacielem Ziemi”- X edycja.
        W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna SP 48, drugie miejsce przypadło obu drużynom, które w końcowej rywalizacji otrzymały jednakową ilość punktów.
        W tym konkursie wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody i dyplomy, ponieważ są to finaliści szkolnych eliminacji klas trzecich i reprezentują wysoki poziom wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii oraz przyrody.
        Głównymi sponsorami tego przedsięwzięcia była Rada Rodziców SP 48 oraz Liga Ochrony Przyrody.

•    Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich.

Jego głównym celem jest edukacja społeczno – przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych. Oszczędzanie zasobów Ziemi, uwrażliwienie na piękno przyrody i problemy ekologiczne, zrozumienie zasad recyklingu pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o piękno naszej planety.

W tym roku gościliśmy reprezentacje ( zespoły pięcioosobowe) czterech szczecińskich szkół podstawowych: SP 1, SP 54, SP48,  które przybyły wraz z opiekunami – nauczycielkami kształcenia zintegrowanego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, a uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Dotyczyły one recyklingu, znajomości roślin i zwierząt chronionych w Polsce, uczestnicy musieli rozpoznać liście i owoce danego drzewa, ponadto zaprojektować kwiaty dla Ziemi oraz brali udział w quizie ekologicznym.

Komisja konkursowa to opiekunowie  drużyn, panie: Anna Zdobylak,
        Ewa Żydownik,  Elżbieta Chrzanowska oceniały zadania  konkursowe przyznając drużynom punkty za wykonane zadanie.

W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich gości słodki poczęstunek.

Organizatorzy konkursu, nauczyciele kształcenia zintegrowanego Elżbieta Chrzanowska i Ewa Mazurkiewicz dziękują za wsparcie podczas realizacji konkursu.