• IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT  W KATEGORII CZWÓREK DZIEWCZĄT – SZCZECIN 2016
      • IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT W KATEGORII CZWÓREK DZIEWCZĄT – SZCZECIN 2016

• 22.04.2016 22:29
      • Po raz kolejny w  Szczecinie 15-17 kwietnia odbył się IV międzynarodowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w kategorii „czwórek”. Turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 48, UKS Pogodno SP 48  przy współpracy z Zespołem Szkół Salezjańskich. Partnerem strategicznym turnieju była Fundacja Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet. Przy organizacji turnieju wspierały nas również kluby: UKS Pomorzanie, UKS Orliki oraz UKS Kasztanek. Turniej nie odbyłby się bez licznych sponsorów. To dzięki ich wsparciu i życzliwości zawody zorganizowano  na najwyższym poziomie. A byli to: PARTNER  STRATEGICZNY – Fundacja Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet, Urząd Miasta Szczecin, ENEA, WARTA,  Sklep Sportowy Aut, KS Chemik Police, Fundacja Polska Siatkówka, ZZPS, ZAPOL, Espadon, Locus Security, Urząd Marszałkowski, Nestle Nałęczowianka, Pepsi – Frito lay, Hipermarket BI 1, UKS Pogodno, RR SP 48, UKS Pomorzanie, UKS Orliki, UKS Kasztanek.

Do trzysektorowej hali, przy ulicy Ku Słońcu przybyły 3 zespoły z Niemiec, 21 zespołów z Polski z 16 miast, w tym aktualny Mistrz Polski MOSM Tychy i Wicemistrz Polski SP 220 Atena Warszawa. W turnieju rywalizowały również zespoły: Energa  Gedania Gdańsk, SC Potsdam, BBSC Berlin, MKS Dwójka Zawiercie, UKS Jasieniak Gdańsk, MTS Kwidzyn, SKFiS „KaEmKa” Starogard Gdański, LKS WRZOS Międzyborów, UKS Barnim Goleniów, UKS Volley Wałcz, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Stocznia M&W Darłowo, Chemik Police, UKS Orliki Szczecin i zespóły gospodarzy UKS Pogodno SP 48 Szczecin. Mecze w ramach wolontariatu sędziowali sędziowie ZZPS i zawodnicy KS Espadon.

Po dwudniowych, zaciętych pojedynkach w meczu finałowym o pierwsze miejsce spotkali się faworyci tego turnieju: MOSM Tychy i SP 220 Atena Warszawa. Na finałowym spotkaniu  zjawili się wspaniali goście, odwiedzili nas trener i zawodniczki Chemika Police, przedstawiciele UM Szczecin, ZZPS i sponsorzy oraz absolwentka SP 48, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w piłce plażowej Dorota Strąg. Mecz finałowy i ceremonię zamknięcia turnieju poprowadził znany redaktor TVP Szczecin Dariusz Baranik. Po emocjonującym meczu stojącym na wysokim poziomie tryumfatorem turnieju zostały zawodniczki z Warszawy. Nagrody wręczali Pani inspektor wydziału sportu Bożena Kubczyk, przedstawiciel Fundacji Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet Maciej Jaworski, członek zarządu ZZPS Radosław Rybak, zawodniczki Chemika Police Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljkovicz, Joanna Wołosz, Helena Havelkova, trener Jakub Głuszak, Dorota Strąg, Monika Markiewicz z firmy Espadon oraz gospodarze turnieju, pani dyrektor SP 48 Iwona Górska i Ks. Dyrektor Leszek Zioła. Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościową koszulkę, skarpety i rękawki siatkarskie a zwycięzkie zespoły i wyróżnione zawodniczki dodatkowe cenne nagrody. W trakcie turnieju zorganizowano spotkanie integracyjne na którym zawodniczki uczestniczyły w lekcji zumby oraz loterii koszulek i nagród przkazanych przez Fundację Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet. Turniej zamkęła Pani dyrektor Iwona Górska i Ks. Leszek Zioła, zapraszając zespoły na kolejną edycję za rok.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA – wyróżniona zawodniczka zespołu:

1. SP 220  Atena Warszawa I – Martyna Leoniak

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Joanna Hanusik MOSM Tychy

Najlepsza przyjmująca – Gabrysia Jabłońska UKS Barnim Goleniów

Najmłodsze zawodniczki turnieju – Asia Masztalerz UKS Orliki Szczecin,
        Ania Dzięgielewska i Weronika Bodys z UKS Pogodno SP 48 Szczecin (4 klasa)

Podziękowania

Turniej nie odbyłby się bez wspaniałych wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Podziękowania dla: Małgorzaty Knyrek, Tomasza Nitzlera, Wioletty Nowak, Tomasza Nowaka, Alicji Kuś, Barbary Naguszewskiej, Wojtka Strońskiego, Mariusza Mazura, Artura Czemnego, Michała Kostrubca, Zdzisława Nowaka, Anny Bodys, Magdaleny Goralewskiej, Pana Just, Fotopana, sędziów i chłopaków z Espadonu, Ani Rakowskiej, Maćka Sołtykiewicza, Gosi Pakulskiej, Beaty Lipeckiej, Adriana Molińskiego, Marzeny Ostapczuk, Beaty Wojtkowiak, Marcina Durki, Krzysztofa Kujawy, zawodniczek UKS Pomorzanie i uczennic SP 48 i kochanego  Gryfusia :)