• MINI EURO 2016

• 10.06.2016 22:29
      • 10.05.2016 równo na miesiąc przed prawdziwym EURO 2016 rozpoczęły się rozgrywki piłki nożnej chłopców kl. IV  w ramach Ligi Szkolnej pod nazwą  Mini Euro 2016. Brały w nich udział 24 szczecińskie podstawówki, podzielone wzorem EURO 2016 na 6 grup, w każdej 4 państwa. Nasza szkoła w losowaniu nazw państw, została  Francją !!!!!!  czyli grupa A , a w niej :

Rumunia ( SP 45 )

Albania ( SP 71 )

Szwajcaria ( SP 16 )

Zagraliśmy w składzie :

1.Brzozowski Adam ( kapitan )

2.Kaczała Bartosz ( bramkarz )

3.Rudziński Przemek ( bramkarz )

4.Deptalski Dorian  ( napastnik )

5.Kaczmarek Dawid  ( napastnik )

6.Woźny Mateusz ( pomoc )

7.Barczak Maciej ( pomoc )

8.Jasiński Gabriel ( obrona)

9. Lichtenberg Marek  ( obrona)

10.Michałek Maciej

11. Ganschow Julian

12.Bielicki Mateusz

Jako gospodarze graliśmy tzw. mecz otwarcia Mistrzostw z Rumunią ( SP 45 ) przed meczem   odbyła się  krótka Ceremonia Otwarcia, gościliśmy wiele ważnych osobistości z Urzędu Miasta z Wydziału Oświaty i z Wydziału Sportu, MOS- u, MOSRi R-u.   Był to dla nas szczęśliwy dzień, awansowaliśmy dalej, do 1/8 finału, gdzie czekał nas pojedynek z Irlandią Płn. ( SP 69 ) . Nie było łatwo, ale przy gorącym dopingu naszych kibiców, którzy z nami pojechali do Irlandii Płn., złapaliśmy wiatr w żagle i wysoko w drugiej połowie pokonaliśmy ich. Radość była wielka, bo to oznaczało awans do kolejnego etapu, czyli 1 / 4 finału, który odbył się u nas . Przyjechały do nas drużyny :

Słowacji ( SP 51 )   :  Islandii ( SP 37 )        - awans do półfinału Słowacja                              oraz nasz przeciwnik Hiszpania ( SP 74 )  - awans do półfinału My !!!!!!!!!!!! Francja !!!!!!!!

Tu dopiero był dramat ! Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2 : 1 dla nas. Po paru minutach piłka ląduje w naszej siatce, remis , i tak do końca meczu, więc dogrywka. Słońce nas nie rozpieszcza, przygrzewa coraz mocniej, kibice szaleją, serca biją coraz szybciej, nerwy dopadają, a tu trzeba wyjść na boisko i grać. I wyszli chłopcy bojowo nastawieni, by zawalczyć o kolejne zwycięstwo. I tak też się stało, rzut wolny w wykonaniu  Doriana Deptalskiego okazał się nie do obronienia. W rezultacie wygrywamy ten mecz i jesteśmy w Finałowej Czwórce Mini Euro 2016.

Wielki Dzień czyli Finał Mini Euro 2016 był dziś- 10.06.2016 w dzień rozpoczęcia EURO 2016. Relacja niebawem.