• Awans Siatkarek do Mistrzostw Polski

• 25.04.2018 09:58
      • SIATKARKI UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT W KAT. "CZWÓREK" DZIEWCZĄT

21.04.2018 w Wałczu odbył się Finał Kinder+Sport o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w kat. ”czwórek” dziewcząt i chłopców.

Organizatorem zawodów był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej

a współorganizatorem UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ.

Do rywalizacji przystąpiło po sześć najlepszych  zespołów dziewcząt i chłopców wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Zespoły rywalizowały systemem „każdyz każdym”. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie. Dopiero w ostatniej kolejce pojedynków  wyłoniono Mistrza Województwa. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się nasze siatkarki i gospodarze zawodów UKS Glinka Academy Volley Wałcz. Po wyrównanym, zaciętym meczu lepsze okazały się  siatkarki UKS Pogodno SP 48 Szczecin, wygrywając ostatecznie 21:19!!!. W zwycięskim składzie zagrały: Weronika Bodys – kapitan zespołu, Aleksandra Dudek, Lena Wieczorek, Anna Dzięgielewska i Justyna Bąk.

Finał Kinder+Sport o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego, był przepustką do finału krajowego dla dwóch najlepszych zespołów, które odbędą się w Zabrzu na początku lipca. Gratulujemy NASZYM DZIEWCZĘTOM i trzymamy kciuki w rozgrywkach centralnych!!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 m- ce UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN 1 – TRENER MAŁGORZATA WROŃSKA

2 m-ce UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 1 – TRENER AGNIESZKA NIEFIEDOWICZ

3 m- ce UKS ORLIKI SP 74 SZCZECIN  1 – TRENER ALICJA KUŚ