• "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka"

• 07.05.2016 11:00
      • W dniach 30.04-02.05.2016 odbyły się w Warszawie finały największego turnieju piłki nożnej dla dzieci w Polsce. Turniej pod nazwą "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka" organizowany był pod patronatem PZPN.

Województwo zachodniopomorskie w kategorii U-12 dziewcząt reprezentowała drużyna UKS OLIMPIA SZCZECIN, w której składzie jest uczennica naszej szkoły Oliwia Saramak.

Zespół "Olimpii" zmierzył się w rozgrywkach grupowych z reprezentacją:

- województwa świętokrzyskiego, wygrywając 6-0,

- następnie z zespołem województwa kujawsko-pomorskiego, remisując 1-1,

- w ostatnim pojedynku grupowym dziewczynki z "Olimpii" wygrały z województwem pomorskim 4-3.

Drużyna "Olimpii" wyszła z grupy na pierwszym miejscu.

W 1/8 turnieju nasze zawodniczki zagrały z województwem łódzkim, remisując w meczu 0-0. W rzutach karnych dziewczynki "Olimpii" wygrały 2-1, i awansowały do najlepszej czwórki.

W półfinale spotkały się z drużyną z województwa mazowieckiego. Niestety dziewczynki z "Olimpii" przegrały w tym meczu 1-3.

W meczu o brązowy medal zostały pokonane przez województwo kujawsko-pomorskiemu w rzutach karnych 3-2.

Ostatecznie dziewczynki z "Olimpii" zajęły czwarte miejsce, co należy uznać za ogromny sukces zespołu i ich trenera. Dla całej drużyny było to ogromne przeżycie i niesamowita przygoda grać w stolicy na boiskach Legii Warszawa.

Gratulujemy.