Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • POWOŁANIE DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ INGI RUSINEK

  Miło nam poinformować iż nasza zawodniczka z UKS Pogodno SP 48 Szczecin, Inga Rusinek z klasy sportowej 5a została powołana na konsultacje wojewódzkie organizowane w ramach Programu Kadra Polski U-13, które odbędą się 26.04.2018 w Goleniowie. Jest to pierwszy poważny sprawdzian umiejętności siatkarskich.

  Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

  Dumni trenerzy

   

 • AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI !!!!!

  SIATKARKI UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT W KAT. "CZWÓREK" DZIEWCZĄT

  AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI !!!!! - Obrazek 1

  21.04.2018 w Wałczu odbył się Finał Kinder+Sport o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w kat. ”czwórek” dziewcząt i chłopców.

  Organizatorem zawodów był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej

  a współorganizatorem UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ.

  Do rywalizacji przystąpiło po sześć najlepszych  zespołów dziewcząt i chłopców wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Zespoły rywalizowały systemem „każdyz każdym”. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie. Dopiero w ostatniej kolejce pojedynków  wyłoniono Mistrza Województwa. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się nasze siatkarki i gospodarze zawodów UKS Glinka Academy Volley Wałcz. Po wyrównanym, zaciętym meczu lepsze okazały się  siatkarki UKS Pogodno SP 48 Szczecin, wygrywając ostatecznie 21:19!!!. W zwycięskim składzie zagrały: Weronika Bodys – kapitan zespołu, Aleksandra Dudek, Lena Wieczorek, Anna Dzięgielewska i Justyna Bąk.

   Finał Kinder+Sport o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego, był przepustką do finału krajowego dla dwóch najlepszych zespołów, które odbędą się w Zabrzu na początku lipca. Gratulujemy NASZYM DZIEWCZĘTOM i trzymamy kciuki w rozgrywkach centralnych!!!

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1 m- ce UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN 1 – TRENER MAŁGORZATA WROŃSKA

  2 m-ce UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 1 – TRENER AGNIESZKA NIEFIEDOWICZ

  3 m- ce UKS ORLIKI SP 74 SZCZECIN  1 – TRENER ALICJA KUŚ

  4 m-ce UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1 – TRENER PIOTR BOGDANOWICZ

  5 m-ce UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 2 – TRENER AGNIESZKA NIEFIEDOWICZ

  6 m-ce UKS KASZTANEK SP 39 SZCZECIN 1 – TRENER BARBARA NAGUSZEWSKA

   

  NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ FINAŁÓW ZOSTAŁA ANNA DZIĘGIELEWSKA Z UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN, KTÓRA  OTRZYMAŁA NAGRODĘ MVP ZAWODÓW

  NALEPSZE ZAWODNICZKI SWOICH ZESPOŁÓW :

  UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN 1- WERONIKA BODYS

  UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 1 –DOMINIKA PRZYŁOGA

  UKS ORLIKI SP 74 SZCZECIN  1 – JOANNA MASZTALERZ

  UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1- GABRIELA WACKO

  UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 2 – JULIA KSIĄŻEK

  UKS KASZTANEK SP 39 SZCZECIN 1 – NIKOLA GAHR

  Galeria

 • Rozstrzygnięcie VII Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Polsce z elementami wiedzy o Szczecinie „WIELKA, MAŁA OJCZYZNA” objętego Mecenatem Miasta Szczecin

  20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 48 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Polsce z elementami wiedzy o Szczecinie „WIELKA, MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin. W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szczecińskich szkół podstawowych: SP 14, SP 16, SP 35, SP 44, SP 45, SP 48, SP 53, Sp 54 i SP Towarzystwa Salezjańskiego. Celem konkursu jest wzbudzenie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej, popularyzacja wiedzy o Polsce i Szczecinie, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, pogłębienie wiedzy o regionie. Podczas konkursu piosenkę „Mazurek 3 Maja” i „Polonez 3 Maja” zaśpiewali uczniowie klasy 1a.

   

  Wyniki:

  I miejsce – Anna Andrzejewska SP 35

  II miejsce – Adam Szymaszkiewicz SP 48

  III miejsce – Tatiana Nowak SP 35

                                                      Natalia Zganiacz SP 48

   

   

  Serdeczne gratulacje!!!

   

  Organizatorzy:

  Beata Kłosowska

   Monika Chudzik – Babińska

  Ewa Terebus

  Galeria

 • 13-15 kwietnia w Szczecinie odbyła się VI edycja Międzynarodowego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt w kategorii “czwórek” Mini Gryf Cup – Szczecin 2018. Głównymi organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 48 i Uczniowski Klub Sportowy Pogodno działajacy przy SP 48 oraz zaprzyjaźnione kluby - UKS Pomorzanie i UKS Orliki Szczecin. Turniej odbył się pod patronatem słynnej, polskiej siatkarki - Małgorzaty Glinki. Była to impreza inaugurująca działania w ramach programu GLINKA ACADEMY do którego w ramach wyróżnienia został zakwalifikowany jako jeden z 25 klubów w Polsce  UKS Pogodno przy SP 48

  w Szczecinie. Partnerami tego prężnego przedsięwzięcia było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz  Urząd Miasta Szczecin. Mecze sędziowali sędziowie ZZPS. Do Szczecina przybyło 28 zespołów z 8 województw, różnych zakątków Polski i Berlina oraz 7 ekip szczecińskich – razem 36 drużyn  – 216 zawodniczek i 36 trenerów. Rozgrywki rozpoczęto w sobotę o poranku na dwóch szczecińskich, 3-sektorowych halach: Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 oraz hali ZUT przy ul Tenisowej 33. Nie było łatwo dostać się do finałowej 12-ki, w turnieju uczestniczyła czołówka najlepszych zespołów z Polski. Po dwudniowej zaciętej rywalizacji

  i spotkaniach stojących na bardzo wysokim poziomie w meczu finałowym o pierwsze miejsce zmierzył się zespół UKS Volley Wałcz I i MKS Dwójka  Zawiercie I. Bezkonkurencyjne okazały się siatkarki z UKS Volley Wałcz na czele z trenerką Agnieszką Niefiedowicz. Zwyciężczyniami meczu o trzecie miejsce zostały zawodniczki UKS Pogodno SP 48 Szczecin, które pokonały zespół MUKS Pasek Będzin.

  Podczas turnieju zjawili się znakomici goście, odwiedziły nas zawodniczki Chemika Police – Sladjana Mirkovic, Stefana Velikovic, Bianka Busa, Strashimira Simeonova, Berenika Tomsia, Katarzyna Zaroślińska, trener Chemika Police Marek Mierzwiński, Koordynator SOS-w Jan Staniucha, Dyrektor Wydiału Sportu Krzysztof Kupis, przedstawiciele ZZPS i liczni sponsorzy oraz organizatorzy Dyrektor SP 48 Anna Rakowska I Członek zarządu UKS Pogodno Małgorzata Pakulska. Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody wręczali: przedstawiciel Glinka Academy Pan Arkadiusz Niefiedowicz, gospodarz turnieju Pani dyrektor SP 48 Iwona Górska i zawodniczka Chemika Police Katarzyna Zaroślińska. Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościową koszulkę, skarpety i inne drobne nagrody, a zwycięskie zespoły i wyróżnione zawodniczki dodatkowe cenne nagrody. Nagrodę specjalną za zdobycie pierwszego miejsca ufundował Pan Kamil Kędzierski właściciel sklepu sportowego Aut. Turniej zamknęła Pani dyrektor Iwona Górska i zapraszając zespoły na kolejną edycję za rok.

  Turniej nie odbyłby się bez licznych sponsorów. To dzięki ich wsparciu i życzliwości zawody zorganizowano  na najwyższym poziomie. A byli to: Fundacja Małgorzaty Glinki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Szczecin, Fundacja Polska Siatkówka, Sklep Sportowy Aut, Firma Colo, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, KS Chemik Police, Firma Espadon, Firma Eko-Mar, Locus Security, Firma Dennert, UKS Pomorzanie, UKS Pogodno, UKS Orliki Szczecin, Zespół Szkół Salezjańskich, rodzice z UKS Pogodno I UKS Orliki. 

   

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA   i wyróżniona zawodniczka zespołu

   UKS VOLLEY WAŁCZ I - Przyłoga Dominika

  MKS DWÓJKA ZAWIERCIE I - Maciążek Dominika

  UKS POGODNO I - Wieczorek Lena

  MUKS PASEK BĘDZIN I - Dudek Oliwia

  MKS DWÓJKA ZAWIERCIE II - Walczak Aleksandra

  UKS ORLIKI I - Miler Zuzanna

  UKS KARB BYTOM - Sitek Anna

  SPS ZBĄSZYNEK - Michalak Maja

  MKS MOS WIELICZKA I - Łabuz Martyna

  MKS MOS WIELICZKA II - Łabuz Paulina

  UKS BETA BŁONIE - Chorstek Amanda

  SKFiS „KaEmKa” STAROGARD GDAŃSKI - Sapkowska Nikola

  TUREK- JANKÓW PRZYGODZKI - Rataj Dominika

  SP 220 ATENA WARSZAWA - Kowalska Maja

  OPP POWIAT KOŁOBRZESKI I - Kazaryn Zuzanna

  UKS WILKI CHWASZCZYNO - Olejniczak Zuzanna

  NOSiR NOWY DWÓR MAZOWIECKI - Kempfi Klara

  MTS SP6 KWIDZYN II - Grząkowska Dominika

  SAPS LIBERO BANIE I - Krajewska Wiktoria

  MTS SP6 KWIDZYN I - Bawelska Oliwia

  UKS ŚMIGIEL I - Stachowiak Wiktoria

  UKS ŚMIGIEL II - Lemańska Wiktoria

  UKS VOLLEY WAŁCZ II - Stępień Klaudia

  OPP POWIAT KOŁOBRZESKI II - Marczak Amelia

  UKS TRÓJKA SULECHÓW I - Kaczmar Nikola

  UKS TRÓJKA SULECHÓW II - Krochmal Julia

  SP 48 SZCZECIN I - Pszczółkowska Martyna

  SP 74 SZCZECIN - Nowak Weronika

  BBSC BERLIN - Linke Angelina

  GTS PLAS GRYFICE - Jasnowska Magda

  UKS DWÓJKA MILICZ - Polit Nadia

  MUKS PASEK BĘDZIN II - Malkiewicz Emilia

  UKS ORLIKI II - Dembska Zuzanna

  SAPS LIBERO BANIE II - Klimko Weronika

  UKS POGODNO II - Inga Rusinek

  SP 48 SZCZECIN II - Frąckowiak Oliwiak

   

  NAGRODY INDYWIDUALNE:

  NAJLEPSZA ATAKUJĄCA - Julia Gajek MKS DWÓJKA ZAWIERCIE I

  NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA - Sandra Galas MKS DWÓJKA ZAWIERCIE I

  NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA - Anna Dzięgielewska UKS POGODNO I

  NAJLEPSZA ZAGRYWAJĄCA - Oliwia Dudek MUKS PASEK BĘDZIN I 

  MVP TURNIEJU - Magdalena Woźniak  UKS VOLLEY WAŁCZ I

  NAJLEPSZY TRENER – Agnieszka Niefiedowicz UKS VOLLEY WAŁCZ

  NAJMŁODSZA I NAJBARDZIEJ PERSPEKTYWICZNA ZAWODNICZKA TURNIEJU – Jasmina Nurković

  z UKS POGODNO SZCZECIN

  Podziękowania:

  Turniej nie odbyłby się bez wspaniałych wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Podziękowania dla: Pani Bożeny Kubczyk,  Pana Krzysztofa Kupisa, Pani Ewy Szczepańskiej, Pana Łukasza Wybrańca,  Pana Grzegorza Janowskiego, Pani Agnieszki Cyran, Pana Kamila Kędzierskiego, Pana Mariusza Szymańskiego,  Pana Radosława Anioła, Pana Marcina Durka, Ks. Leszka Zioła i całej obdługi Zespołu Szkół Salezjańskich, Pani Tamary Olszeskiej Wartacz i całej obsługi hali ZUT, Wioletty, Jakuba, Darii i Zdzisława  Nowaka, Marcina Siłakowskiego, Alicji Kuś, Agnieszki Bajer, Wojtka Strońskiego,  Agnieszki  Bodys, Ani Rakowskiej, Maćka Sołtykiewicza, Gosi Pakulskiej, kochanego Gryfusia oraz zawodniczek UKS Pomorzanie, UKS Pogodnoi I uczniów SP 48.

  Podziekowania dla sędziów ZZPS: Janusz Janicki, Julia Mazurkiewicz, Julia Sikora, Zuzanna Janicka, Agnieszka Baryłowicz, Andrzej Ułanowski, Angelika Werbicka, Bartosz Orłowski, Marek Wnuczyński, Karol Rycko, Jakub Nowak. Podziekowania dla pomocy  medycznej: Sergieja Gierżot, Wojtka Chomika. Podziękowania dla rodziców: Nurković Magdalena, Agata i Piotr Siara, Szynkowska Anna, Rusinek Katarzyna, Bajor Magdalena i Sławomir, Jaskowska Katarzyna, Katarzyna i Marcin Michałek, Katarzyna i Marcin Mroczkowscy, Wiktoria i Piotr Trepka, Andrzej Frąckowiak, Agnieszka Bodys, Dariusz Dzięgielewski, Sylwia Wieczorek, Adryjanna Gomez, Magdalena Świst, Iwona Miler, Pana Pszczólkowskiego, Pani Bąk, Państwa Malkowskich i wszytkich innych osób, których nie wymieniliśmy.

  Wdzięczni organizatorzy: Małgosia Knyrek, Tomek Nitzler, Tomek Nowak i Gośka Wrońska

 • „Matematyczne igraszki”

  W dniu 12 kwietnia uczniowie klas I-III naszej szkoły- Szymon Kobylański, Olek Picheta i Marcel Kaczorowski pod opieką p. Agaty Obst pojechali do SP nr 54 na  konkurs „Matematyczne igraszki”.

           Nasi koledzy dzielnie się sprawili. Szymon Kobylański z kl.1C i Marcel Kaczorowski z kl.3d zajęli w klasyfikacji  indywidualnej wspaniałe III miejsca. Dziękujemy chłopcom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a paniom Bożenie Matusiak i Dorocie Siek gratulujemy wspaniałych wychowanków.

  Galeria

 • 1b w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Szczecinie

  12 kwietnia uczniowie klasy I b byli na warsztatach czytelniczych w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Szczecinie. Zwiedzając bibliotekę, dzieci były pod wielkim wrażeniem widząc ogromną ilość książek poukładanych na ruchomych regałach, przesuwających się po szynach.

           Uczniowie poznając zbiory biblioteczne, zobaczyli najmniejszą książeczkę wielkości pudełka od zapałek oraz największą i najcięższą książkę, która ważyła kilka kilogramów. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci czytały i rozwiązywały zagadki związane z książką i biblioteką. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały pięknego opowiadania o dziewczynce, która marzyła o piesku. Opowiadały też o swoich marzeniach. Na koniec zajęć uczniowie bawili się w różne zabawy słowno – ruchowe.

           Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej bardzo się wszystkim podobały. W podziękowaniu za wspaniałe zajęcia i bardzo miłą atmosferę, dzieci wręczyły paniom bibliotekarkom słoneczną prymulkę i kolorowe, wiosenne laurki.

  Galeria

 • Program ,,Odważna Ósemka"

  W ramach Programu ,,Odważna Ósemka" serdecznie zapraszamy na otwarte Warsztaty dla rodziców dotyczące problemu nadwagi i otyłości wśród dzieci.

  Celem warsztatu jest uświadomienie zagrożeń zdrowia wynikających z nadmiernej masy ciała u dziecka oraz przekazanie rodzicowi zaleceń do redukcji masy ciała.

   Warsztat jest powadzony przez pięciu specjalistów: Zdrowia publicznego, lekarza, dietetyka, specjalistę aktywności ruchowej oraz psychologa.

  Warsztaty realizowane są w: BIBLIOTECE MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ, Filia  BIBLOTEKI GŁÓWNEJ UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO al. Piastów 40b, budynek 3,  71-065 Szczecin w godz .9.00 -14.00.

  Najbliższy termin 09.06.2018 roku (sobota).

  Zapisy na Warsztat - Infolinia 606 728 444,  czynna w poniedziałek , wtorek, czwartek, piątek w godzinach  15.00 -18.00.

 • 1b na koncercie kameralnym „DoNuta taktuje – Na dwa”

  10 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I B byli w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie na koncercie „DoNuta taktuje – Na dwa”. Było to niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo i  niesamowita okazja do obcowania ze szczecińskimi filharmonikami i instrumentami symfonicznymi.

  Podczas niecodziennego spotkania, które prowadziła wspaniała „DoNuta”, dzieci poznały 4 instrumenty dęte blaszane: trąbkę, puzon, tubę i róg (inna nazwa to waltornia) i doskonale rozpoznawały ich dźwięki. Dzieci dowiedziały się również, że zespół instrumentalny złożony z pięciu instrumentalistów to kwintet i z ogromnym zainteresowaniem słuchały utworów  w jego wykonaniu. Z pomocą „DoNuty” współtworzyły również nowe kompozycje dźwiękowe, przekonując się, że bycie aktywnym słuchaczem, to po prostu super zabawa!

  Ta wspaniała, inspirująca lekcja muzyki, sprawiła wszystkim wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

  Galeria

 • 1a w Szczecinie sprzed tysiąca lat – Malowane kroniki Szczecina

  10 kwietnia uczniowie klasy 1a byli na wspaniałej uroczystości. W Muzeum Narodowym w Ratuszu Staromiejskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Malowane kroniki Szczecina. Obrazki z najdawniejszych czasów”. W pracach dzieci ożyły eksponaty z wystawy Najstarsze karty z dziejów Szczecina i zobaczyliśmy w nich codzienne życie szczecinian sprzed tysiąca lat.

  Grand PrixStoigniew Rozbicki

  I miejsce – Weronika Wróblewska oraz Konrad Kość
  II miejsce – Paulina Stelmaszyk oraz Jakub Wroński
  III miejsce – Laura Borowska

  Gratulacje!!!
  Beata Kłosowska

  Galeria

 • PODSUMOWANIE V EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGOKONKURSU CZYTELNICZEGO „ KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE”

  Książka uczy, bawi, wychowuje... Każdy zna to powiedzenie. Niektórzy uważają je za niewystarczające – twierdzą, że książka jest przyjacielem! Zawsze jest przy nas, nie zdradzi, pomoże, poradzi, rozweseli, zapełni wolny czas. Niewątpliwie korzyści czytania są ogromne. Bibliofile zawsze pozostaną wierni książce. Utalentowani literaci czerpią z niej natchnienie, staje się ona dla nich inspiracja. Dzięki niej tworzą piękne utwory poświęcone czytelnictwu.          Uczniowie  naszej szkoły chętnie wzięli udział w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „ kto czyta książki, żyje podwójnie”. Dwie nasze koleżanki z klasy 6b stworzyły wiersze, które zachwyciły jury. Julia Gładyś zajęła III miejsce, a Gabriela Byjoś zdobyła wyróżnienie.

    Dziewczynom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do czytania książek, aby móc wzbogacić życie.

  Galeria

 • Lektura inspiracją do…

      Czytana od pokoleń książka „Chłopcy z Placu Broni” stała się tematem rozmów w rodzinnym domu Gabrysi. Pod wpływem usłyszanej historii nasza koleżanka podzieliła się tą opowieścią z nami – uczniami klasy 5c. Wtedy narodził się pomysł, aby powtórzyć lekcję przeprowadzoną kilka lat temu w szkole, do której uczęszczał tata Gabrysi.


      Czy Gereba można uznać za zdrajcę? Czy to tylko nieporozumienie, które spowodowało niemałe zamieszanie? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania postanowiliśmy przeprowadzić rozprawę sądową. Każdemu przydzieliliśmy rolę bohatera powieści oraz członków wchodzących w skład sądu.
  Zadbaliśmy również o szczegóły! Pogoda pozwoliła nam, aby „zbudować” sąd na szkolnym placu, tłuczek do mięsa pożyczony od szefowej kuchni pani Janeczki posłużył jako sędziowski młotek. Nie zabrakło również emocji i dobrej zabawy. Przepytywanie naszych koleżanek i kolegów w charakterze świadków było doskonałym pretekstem do sprawdzenia stopnia zrozumienia przeczytanej lektury, logicznego myślenia oraz argumentowania.


      Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to jedna z ciekawszych lekcji. Potraktowaliśmy również te zajęcia jako zabawę, dzięki której wiele się nauczyliśmy. Słuchaliśmy swoich wypowiedzi bardzo uważnie, szkoda, że nie robimy tego na co dzień…
   

  Uczniowie klasy 5c

  Galeria

 • Zaproszenie na VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT - MINI GRYF CUP SZCZECIN

  Już niebawem, W DNIACH 14-15.04.2018 odbędzie się VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT - MINI GRYF CUP SZCZECIN. 

  Jest to jeden z największych turniejów w Polsce w kat. "CZWÓREK" dziewcząt. W zawodach potwierdziło swój udział 36 zespołów z 8 województw i  z Niemiec. W turnieju zaprezentuje się  216 zawodniczek pod opieką 36 trenerów. Turniej odbędzie się pod patronatem Małgorzaty Glinki. Jest to impreza inaugurująca działania w ramach programu GLINKA ACADEMY w Szczecinie.

  Głównym organizatorem turnieju jest UKS POGODNO - SP 48 SZCZECIN i SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48 W SZCZECINIE. Pomysłodawczynią i koordynatorką całego przedsięwzięcia jest trenerka, nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole- p. Małgorzata Wrońska.

  Współorganizatorami są UKS POMORZANIE SZCZECIN i UKS ORLIKI SZCZECIN

  Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest FUNDACJA GLINKA ACADEMY.

  Turniej wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Szczecin.

  W turnieju zobaczymy aktualne wicemistrzynie Polski /2017/ TUREK JANKÓW PRZYGRODZKI i brązowe medalistki MKS DWÓJKA ZAWIERCIE , a także pięć zespołów finalistów Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Kinder+Sport 2018 .

  ZESPOŁY UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU :

  woj. zachodniopomorskie:

  1.UKS POGODNO - SP 48 SZCZECIN 1 / FINALISTA MISTRZOSTW  WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT 2018/

  2. UKS POGODNO - SP 48 SZCZECIN 2

  3. SP 48 SZCZECIN

  4. UKS ORLIKI - SP 74 SZCZECIN 1 / FINALISTA MISTRZOSTW WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEO KINDER+SPORT 2018/

  5. UKS ORLIKI - SP 74 SZCZECIN 2

  6. SP 74 SZCZECIN

  7. GTS PLAS GRYFICE

  8. UKS VOLLEY WAŁCZ 1 / FINALISTA MISTRZOSTW WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT 2018/

  9. UKS VOLLEY WAŁCZ 2 / FINALISTA MISTRZOSTW WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT 2018/

  10. SAPS LIBERO BANIE

  11. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1 / FINALISTA MISTRZOSTW WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO KINDER+SPORT 2018/

  12. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 2

  woj. lubuskie

  13. UKS TRÓJKA SULECHÓW 1

  14. UKS TRÓJKA SULECHÓW 2

  15. SPS ZBĄSZYNEK 1

  16. SPS ZBĄSZYNEK 2

  woj. śląskie

  17. MKS DWÓJKA ZAWIERCIE 1

  18. MKS DWÓJKA ZAWIERCIE 2

  19. UKS KARB BYTOM

  20. MUKS PIASEK BĘDZIN 1

  21. MUKS PIASEK BĘDZIN 2

  woj. pomorskie

  22. SKFIS KAEMKA STAROGARD GDAŃSKI

  23. NASZA GEDANIA SP 48 GDAŃSK

  24. UKS WILKI CHWASZCZYNO

  25. MTS SP 6 KWIDZYN 1

  26. MTS SP 6 KWIDZYN 2

  woj. dolnośląskie

  27. UKS DWÓJKA MILICZ

  woj. mazowieckie

  28. SP 220 ATENA WARSZAWA

  29. NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI

  30. LKS WRZOS MIĘDZYBÓR

  31. UKS BETA BŁONIE

  woj. wielkopolskie

  32. TUREK - JANKÓW PRZYGRODZKI

  33. UKS ŚMIGIEL

  woj. małopolskie

  34. MKS MOS WIELICZKA 1

  35. MKS MOS WIELICZKA 2

  Niemcy

  36. BBSC BERLIN

  Turniej w opinii Pani Małgorzaty Wrońskiej „... jesteśmy dumni i zaszczyceni, że udało nam się zaprosić na - VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZAT - MINI GRYF CUP SZCZECIN 2018   taką ilość startujących zespołów.  Na dzień dzisiejszy jest to największy turniej w kat. „CZWÓREK” dziewcząt w Polsce. Mam nadzieję i jestem przekonana ,że mecze będą stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy udział występujących zespołów. Zapraszam wszystkich miłośników siatkówki na kibicowanie.”

   

  Zaproszenie na VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT - MINI GRYF CUP SZCZECIN - Obrazek 1

 • PODSUMOWANIE VIII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU „ OGRODY PŁYWAJĄCE – CZYLI SZCZECIN 2050”

     Po raz kolejny uczniowie szczecińskich szkół mogli puścić wodze fantazji, wznieść się na wyżyny sztuki i wyobrazić sobie nasze miasto w 2050 roku. Wizje przyszłości były przeróżne – od mniej do bardziej realistycznych. Na pewno niektóre mogą stać się inspiracja dla szczecińskich architektów i władz miasta. Oprócz kreatywności uczniowie szkół wykazali się niezwykłym kunsztem artystycznym.  Bardzo nas cieszy, że wśród wyróżnionych znalazła się liczna grupa uczniów SP 48.

    22 marca o godz. 14.00 w Zespole Szkół Sportowych najlepsi plastycy i literaci odebrali nagrody w czasie oficjalnej uroczystości. Młodym szczecinianom towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

   

     Oto najlepsi wizjonerzy „Pływających ogrodów – czyli Szczecina 2050” z naszej szkoły :

   

  Prace przestrzenne :

  Dominika Kiszakiewicz kl. 6c – wyróżnienie

   

  Prace plastyczne:

  Gabriela Witkowska kl. 5c – I m.

  Zuzanna Gubała kl. 6d – II m.

  Urszula Skrzypczak kl. 4 – wyróżnienie

  Wiktoria Seredyńska kl. 6b – wyróżnienie

  Konstancja Nowicka kl. 6b – wyróżnienie

   

  Prace literackie

  Opis:

  Kamila Mikołajuk kl. 6b – II m.

  Piotr Wiatr kl. 5b – II m.

  Bartosz Kaczała kl.6a – wyróżnienie

   

  Wiersz:

  Zuzanna Gubała kl. 6d – I m.

  Wiktoria Seredyńska kl. 6b – II m.

  Kornelia Bagińska kl. 6a – II m.

    

  Galeria

 • ŚPIEWAĆ ( I NIE TYLKO) KAŻDY MOŻE....

    Jak możemy przeczytać w słowniku, talent to wrodzone lub nabyte predyspozycje w dziedzinie intelektualnej lub ruchowej – stopień sprawności w danej dziedzinie. Jednym słowem każdy zdolności jakieś ma, chodzi jedynie o to, aby je odkryć i rozwinąć.

     III edycja Szkolnego Festiwalu Umiejętności „Poznaj mój talent” na pewno daje taką możliwość. W tym roku talenty niezwykle obrodziły – zgłosiło się 69 uczestników, którzy zaprezentowali się w prawie 50 odsłonach. Paleta uzdolnień była szeroka. Licznie zgromadzona publiczność mogła nacieszyć oko, ucho i ... serce. Pokazy taneczne, gimnastyczne, tenisowe, piłkarskie, zręcznościowe, plastyczne, piosenkarskie i muzyczne nierzadko wprowadzały oglądających w osłupienie. Duże wrażenie zrobiła kontrabasistka – wiadomo owacje wprost proporcjonalne do wielkości instrumentu. Piosenkarka i gitarzystka także podwójnie oczarowała publiczność. Gimnastyczki osiągnęły poziom wyższy niż ich wyskoki i salta. Rysownicy osiągnęli co najmniej poziom Picassa. Można  by tak wymieniać bez końca. Wszystkie występy były wspaniałe. Każdy był zwycięzcą. Pokonał największego rywala – tremę. Niekiedy strach przed występem wręcz paraliżował  występujących, uniemożliwiał wejście na scenę. Każdy jednak wcześniej czy później wystąpił i to jest najważniejsze.

      Niechaj talenty naszych uczniów rozwijają się w najlepsze. W przyszłym roku zrobimy porównanie – większość występujących już ostrzy pazurki i obmyśla swoje prezentacje.

   

  Galeria

 • Podsumowanie II międzyszkolnego konkursu na hasło chroniące szczecińskie krokusy

     27 marca 2018r.  na Jasnych Błoniach odbyło się podsumowanie II międzyszkolnego konkursu na hasło chroniące szczecińskie krokusy organizowanego przez naszą szkołę. Zgodnie z regulaminem celem konkursu była popularyzacja dbałości o przyrodę w naszym mieście, kształcenie odpowiedzialności za stan otoczenia oraz rozbudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej u dzieci i młodzieży.   Laureaci konkursu osobiście  umieścili tabliczki ze swoimi hasłami na krokusowych dywanach i odebrali nagrody. Sponsorami nagród byli: Urząd  Miasta Szczecin, Ogrodnik Miasta, Rada Rodziców, Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna "Pogodniak"Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością: z ramienia Urzędu Miasta; z-ca dyrektora Wydziału Oświaty - Iwona Potrykus, główny specjalista ds. zarządzania szkołami - Grażyna Stempinska oraz Ogrodnik Miasta - Magdalena Grycko.

   

  Lista Laureatów:

  kl. I-III

  1 miejsce 

  Julia Sembaty - kl.1 -   SP 48   

  "Krokusy piękne w Szczecinie mamy

  Cieszymy nimi oczy, zawsze o nie dbamy."

  2 miejsce

  Klaudia Kolano - kl.1 - Katolicka Szkoła Podstawowa

  "Nie ulegaj pokusom – daj żyć krokusom !"

  3 miejsce

  Borys Kosobudzki - kl. 3 - SP 44

  "Unikaj pokusy, by niszczyć krokusy."

   

  kl. IV-VII

  1 miejsce

  Antonina Gromadzka - kl. 5 -  SP 42 

  "Krokusiki tutaj kwitną.

  Mam nadzieję, że nie znikną.

  Wszak to krokusowe pole,

  Ja go zniszczyć nie pozwolę!"

  2 miejsce:

  Jordan Grabowski - kl.5 - SP 35 

  "W krokusy Szczecin się stroi,

  więc ich niszczyć nie przystoi."

  3 miejsce:

  Anna Witkowska - kl. 4 - SP 11  

  "Nie depcz krokusika.

  Dzięki któremu zima znika!'

  3 miejsce:

  Julia Reimer - kl.5 - SP 35 

  "Niech krokusy pięknie rosną, żeby miło było wiosną."

   

  Wyróżnienia:

  • Julia Drabik - kl.6 - SP 9  

  "Chrońmy krokusy – szczecińskie kobierce.

  Są ozdobą parków, skwerów – rozweselają serce."

  • Aleksander Rubaszewski  - kl.6 - SP 9     

  "Krokusy w Szczecinie wczesną wiosną zakwitają.

  Bądźmy ich ostoją.

  Niech nam radość dają.'

  • Hanna Szynkowska - kl.5- SP 48   

  "Krokus to piękny kwiat,

  z wiosną za pan brat.

  Kto o niego dba,

  ten piękny widok ma."

  • Kacper Leśniewski - kl.4 - SP 11   

  'W Szczecinie krokusy witają wiosnę co roku

  Pamiętaj ! Nie rwij ich , nie depcz ...

  Tylko podziwiaj z boku."

  • Maxymilian Ziębka - kl. 4 - SP 11  

  "Krokus, kwiatek mały.

  Chroń go,

  bo piękny i taki wspaniały!'

  • Julia Jaskowska - kl.4 - SP 74 

  "Gdy krokusy rozkwitają, Szczecin  upiększają!

  Szanuj więc te kwiaty,

  A świat będzie w kolory bogaty!"

   

   

  Szkoła, która zgłosiła najwięcej haseł - SP 74 - otrzyma  300 cebulek krokusów od pomysłodawcy krokusowej rewolucji - Sylwiusza Mołodeckiego.

   

 • Dzień Teatru w I b

  26 marca uczniowie klasy I b z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przygotowali przedstawienie „Bal w pokoiku lal”, na które zaprosili koleżanki i kolegów z grup 0A i 0B oraz swoich Rodziców.

  Ogromne brawa, jakie otrzymały od widowni piękne lalki, wesołe pajace i zaspany miś, świadczyły o tym, że występ bardzo się podobał. Dzieci tworząc przedstawienie, przekonały się, że zabawa w teatr, to niesamowita przygoda

   i związana z nią ogromna, niepowtarzalna , wspólna radość.

  Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów i pani Magdalenie Petri za stworzenie pięknej dekoracji.

                                                                                                                Ewa Bis

  Galeria

 • Wielkanoc z PCK

     24 marca 2018r. w kilku szczecińskich ,, Stokrotkach” odbyła się zbiórka żywności i kwesta  mająca na celu przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci. Część zebranej kwoty będzie przekazana na zorganizowanie Śniadania Wielkanocnego dla rodzin wymagających wsparcia w okresie przedświątecznym.

  Z kwesty uzyskaliśmy 497,16  złotych.

      W tym samym czasie w hipermarkecie ,,STER” nasi wolontariusze (8 osób) pakowali chętnym klientom zakupy, wręczając baśniowe zapałki w podziękowaniu za datki. Zebrano kilkaset złotych ( dokładną kwotę podamy wkrótce).

   

         Serdeczne podziękowania naszym uczniom składają

  Barbara Raczkowska i Zenona Mazur.

  Galeria

 • Wielkanoc 3g w Muzeum Narodowym w Szczecinie

  Wielkanoc- polskie zwyczaje i obrzędy, to zajęcia w których uczestniczyliśmy 22 marca w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Prowadząca z  wykorzystaniem eksponatów z magazynów  Muzeum Narodowego  oraz materiałów fotograficznych omówiła nam bogate w treści zwyczaje ludowe związane z Wielkim Postem, Wielkim Tygodniem, Wielkanocą i Dniem Świętego Lejka. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy  świąteczne jajo- wydrapywankę. Warsztaty oceniamy jako bardzo wartościowe, gdyż dostarczyły nam wiedzy dotyczącej przygotowań  do świąt w trakcie Wielkiego Tygodnia na przestrzeni lat.

  Żródło obrazu: pixaby.com

 • Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania

  22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 54 odbył się konkurs kaligraficzny Bakałarz. Jolanta Leśniak uczennica klasy 5d zajęła I miejsce, a Maja Adamowicz, również z klasy 5 d, III miejsce. Obydwie wykazały się umiejętnością pięknego pisania i ozdabiania inicjałów, czyli pierwszych liter tekstu.

  Gratulujemy i podziwiamy ich umiejętności!

  Galeria

   

strona: