Nawigacja

 • Codziennie Polskę tworzyMy

  Codziennie Polskę tworzyMy

  Codziennie Polskę tworzyMy - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Dary jesieni

  Dary jesieni

  Tydzień "darów jesieni" zakończony. Uczniowie klasy 1a rozpoznawali owoce, warzywa, drzewa, liście, grzyby oraz zwierzęta, które można spotkać jesienią w naszym kraju. Wykorzystywali niektóre z nich do twórczych zabaw, np. szyszki służyły do gry "Podaj dalej - lewa, prawa". Próbowali opisywać ustnie wybrane warzywa, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Podsumowaniem była praca w grupach, podczas której dzieci świetnie się bawiły. Powstały przepiękne kompozycje z liści, przedstawiające zwierzęta leśne, występujące w Polsce.

   

  Galeria

 • Pysznie, zdrowo, kolorowo!

  Pysznie, zdrowo, kolorowo!

  5 października 2018r. uczniowie klasy 1a prezentowali swoim rówieśnikom wykonane przy pomocy rodziców "pyszne kanapki". Samodzielnie wymieniali zasady zdrowego odżywiania się. Każdy miał możliwość omówić składniki, z jakich wykonał swoje smakowite śniadanko i opowiedzieć w jaki sposób je wykonał.  Dzieci rozpoznawały produkty spożywcze za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu i dotyku. Pięknie udekorowane warzywne kanapki zostały skonsumowane z wielkim apetytem.

  Galeria

 • 2 B w Muzeum Historii Szczecina

  2 B w Muzeum Historii Szczecina

  2 października 2018 r. uczniowie klasy 2 b byli w Muzeum Historii Szczecina. Podczas lekcji muzealnej „Początki Szczecina” dzieci przechodząc przez „bramę czasu”,  rozpoczęły odkrywanie nieznanych dziejów Szczecina. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Kiedy powstał Szczecin i kto go założył? Jak rozwijał się Szczecin i kiedy powstały jego najstarsze, znane do dziś obiekty architektoniczne? Jakiego wyznania byli Szczecinianie? Jak wyglądało ich życie codzienne, gdzie pracowali i jak się bawili?

  Lekcja muzealna dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali pani Ewy Kimak, która wspaniale udzieliła odpowiedzi na wiele pytań związanych z najdawniejszą historią naszego miasta.

  Galeria

 • GŁOSUJEMY W SBO!!!

  GŁOSUJEMY W SBO!!!

   

  LINK DO GŁOSOWANIA

  Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 1a w Tarzanii

  1a w Tarzanii

  28 września 2018r. klasa 1a wybrała się do parku linowego „Tarzania” w Szczecinie. Uczniowie z zapałem pokonywali przeszkody zainstalowane na drzewach i palach, np. skok tarzana, pal buszmena itp. Każdy przeszedł wybraną przez siebie trasą. Dzieci uczyły się między innymi opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamywali barierę lęku wysokości czy strachu. Był to wspaniały i bardzo udany dzień.

  Galeria

 • Klasa 2a w kinie Pionier

  Klasa 2a w kinie Pionier

  28 września, w przeddzień święta chłopaków, odwiedziliśmy kino Pionier. Dowiedzieliśmy się, że jest to najstarsze kino na świecie, nieprzerwanie działające od 1907 r.! Przed filmem, który mieliśmy obejrzeć, Pani opowiedziała nam o tym, że kiedyś filmy nie miały dźwięku, tylko napisy, a pianista grał na pianinie odpowiednią do akcji muzykę. Zobaczyliśmy też pianino, które jest starsze od Pioniera, bo ma aż 122 lata. Potem obejrzeliśmy film pt. „Niesforny Bram”. Jest to opowieść o siedmioletnim chłopcu, który bardzo cieszył się, że zaczął naukę w klasie pierwszej. Jest ciekawy świata, zadaje wiele pytań i wiele myśli o otaczającym go świecie. Niestety, jego wychowawca ma zupełnie inny pomysł na naukę pierwszoklasistów... Czy wszystko dobrze się skończy i niesforny Bram oraz jego nauczyciel osiągną porozumienie? Koniecznie obejrzyjcie ten ciekawy film.

  Galeria

 • Ogólnopolski Dzień Tornistra

  Ogólnopolski Dzień Tornistra

  1 października

   

  został ogłoszony przez minister

  Annę Zalewską

   

   Ogólnopolskim Dniem Tornistra.

   

   

   

   

   

  W tym dniu w całym kraju będzie przeprowadzony sondaż,

  czy rodzice oraz dzieci zwracają

  uwagę na to,

  w jaki sposób właściwie zapakować

  przybory szkolne.

   

  Dzień ten inauguruje 

  Miesiąc Ważenia Tornistrów.

 • Dzień chłopaka w 2c

  Dzień chłopaka w 2c

  27 września 2018r. zajęcia w klasie 2c rozpoczęły się nietypowo, bo -  na słodko. Na początku wszyscy własnoręcznie dekorowali, a następnie zajadali pyszne babeczki. Po napełnieniu brzuszków uczniowie przystąpili do udziału w warsztatach z robotyki pod hasłem „Baw się i buduj”. Podzieleni na zespoły skonstruowali arenę, widownię oraz pojazdy silnikowe z wykorzystaniem klocków  K’NOX, Clics i Plus Plus. Dzieciaki z ogromnym zapałem wykonywały przydzielone im zadania wykazując się niezwykłą fantazją i kreatywnością. Powstały pomysłowe trójkołowce oraz czterokołowce, które rywalizowały na arenie. Walki robotów wywołały wiele emocji i okrzyków radości, a drobne prezenty, zaróżowione policzki i  uśmiechnięte buziaki świadczyły o tym, że to był wspaniały dzień!

  Galeria

 • 60 lat za nami

  60 lat za nami

      

  Nie czterdzieści, a 60 lat minęło i nie jak jeden dzień tylko jak kilkanaście tysięcy uczniowskich i nauczycielskich dni. Nasza szkoła 21 września obchodziła swoje urodziny, zaszczytne sześćdziesiąte. Święto to, to przede wszystkim święto wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy uczyli się, uczą, pracowali i pracują w naszej szkole. Obchody rozpoczęły się Mszą św. odprawioną przez Proboszcza Parafii p.w. Św. Krzyża, Ks. Prałata Piotra Kordulę, który pięknymi słowami dziękował za dotychczasową i prosił o przyszłą pomyślność i błogosławieństwo dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

  O godzinie 10:30 rozpoczęła się gala w samej szkole. Na urodziny naszej Jubilatki, przybyło wielu znakomitych Gości. Pięknie udekorowana sala ze szczęścia pękała w szwach.  Uroczystość prowadzili nasi nauczyciele, wspaniali prezenterzy, p. Beata Kłosowska i p. Krzysztof Perłowski.

  Szanownych Gości, zgromadzonych nauczycieli przywitała grupa młodych Szczecinian (wśród nich nasi uczniowie), która od początku wprowadziła barwną atmosferę. Porcji wzruszeń dostarczył natomiast występ wspaniałych Zerówkowiczów pod kierownictwem p. Anety Fluks, którzy wyśpiewali piosenkę o naszej szkole. Piosenka. Po projekcji filmiku o szkole zrealizowanego przez naszego absolwenta p. Jarosława Syrka (Aeropix)we współpracy z p. Anną Rakowską, został odczytany przez p. Hannę Drygas, List ze słowami Pani Dyrektor Iwony Górskiej skierowany do Gości, a następnie miłe słowa skierowali do wszystkich Prezydent Miasta Szczecin, p. Piotr Krzystek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, p. Maciej Kopeć, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, p. Magdalena Zarębska – Kulesza, Przewodnicząca Komisji Edukacji, p. Renata Łażewska, oraz Przewodniczący Rady Rodziców, p. Piotr Piela. Po pięknych przemowach wszystko ruszyło jak wspaniała LOKOMOTYWA za sprawą uczniów z klasy 6c, we współpracy z uczniami z klasy 5a i 6a, którzy przedstawili szkolną adaptację wiersza J. Tuwima „Lokomtywa”, stworzoną przez p. Monikę Ogonowską-Kowalczyk i p. Helenę Czernikiewcz:

  „Stoi na stacji

  Szkoła prawdziwa

  Skromna niewielka

  W zieleń opływa

  Pogodna oświaty kraina…”

  Filmik z przedstawienia

   

  Po części artystycznej, przyszedł czas na uhonorowanie „Statuetką 60-lecia” najdłużej pracujących pracowników naszej szkoły. Ta część obfitowała w największą ilość wzruszeń. Następnie Przewodniczący Rady Osiedla Pogodno, p. Marian Adamowicz odsłonił ufundowaną przez RO, tablicę pamiątkową.

  Na koniec występ z przytupem, czyli zaprezentowała się starsza grupa Szczecinian (wśród nich nasi absolwenci), jak zawsze pod kierownictwem p. Ewy Ott-Kamińskiej. I gdy wydawało się, że to koniec wzruszeń na scenę wkroczyli Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, składając gratulacje i życzenia naszej Pani Dyrektor i całemu Gronu Pedagogicznemu.

   

  Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. O godzinie 13 rozpoczął się festyn pełen gier, zabaw, występów, waty cukrowej, kiełbasek i lodów i ciast, które upiekli niezawodni Rodzice naszych uczniów…Rozegrany został także towarzyski mecz piłki nożnej-Absolwenci vs Obecni Uczniowie i Nauczyciele. Przez cały czas szkołą stała dla wszystkich otworem. Można było obejrzeć stare kroniki, wspomnieć stare czasy szkolnej ławki w „Sali Pamięci”, zrobić zdjęcie w szkolnym mundurku, a nade wszystko powspominać szkolne czasy. Każdy mógł uwiecznić swój pobyt w Księdze Pamiątkowej lub na Drzewku Pamięci.

  Nasza Jubilatka nie mogła wymarzyć sobie lepszych urodzin.

  Dziękujemy wszystkim Gościom, uczniom i nauczycielom za uświetnienie 60-lecia naszej szkoły.

  Bo nasza:

  „Szkoła pnie się coraz wyżej

  Dla fantazji sobie gwiżdże

  A ty podchwyć tę melodię

  Jeśli masz ochotę

  I pogwizduj razem z nią

   

  Oho, szkoła pruje w przód

  I historii tworzy czas…”


  Mamy przyjemność przedstawić Państwu ównież materiały, które stworzyliśmy, by jak najbarwniej, jak najciekawiej przedstawić naszą szkołę podczas inauguracji obchodów 60-lecia naszej szkoły.

  Filmik- "Nasza szkoła-współcześnie" 
  Prezentacja-"Wspomnień czar"
  MONOGRAFIA:
  01 Historia  szkoly z Kronik Szkolnych.pdf
  02_Byli i obecni dyrektorzy nauczyciele SP nr48.pdf
  03_Grono_Pedagogiczne_2017_-_2018.pdf
  04 Osiągnięcia naszych uczniów.pdf
  05 Sukcesy sportowe.pdf
  06 Wyróżnieni absolwenci Szkoły Podstawowej nr 48.pdf
  07 Rodzice uhonorowani tytułem Przyjaciela Szkoły.pdf

  Wspomnień czas...
  Mieczysław Chruściel.pdf
  Hanna Hudeczek.pdf

  Anna Kucharska.pdf
  Maja Hudeczek.pdf
  Elżbieta Płaksiwy. pdf
  Anna Januszewska.pdf
  Krukowski Michal.pdf
  Radoslaw Majdan.pdf
  Paweł Wierzchowiec.pdf
  Barbara Młynarczyk-Sarniak.pdf
  Robert Moskwa.pdf
  Adrianna Madejskiej.pdf
  Jerzy Malewicz.pdf
  Monika Moskwa.pdf
  Teresa Krukowska (Pelczarska).pdf
  Wywiady:
  01_WYWIAD_JUBILEUSZOWY_Z_PANIĄ__IWONĄ_GORSKĄ.pdf
  02_WYWIAD_Z_PANIĄ__HELENĄ SZKLARSKĄ.pdf
  03_WYWIAD_Z_PANIĄ__BOŻENĄ_FRĄCKOWIAK.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_ADRIANNĄ_MADEJSKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_BEATĄ_KLOSOWSKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_DOROTĄ_KRAWCZYK.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_EWĄ_MAZURKIEWICZ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_EWĄ_OTT-KAMIŃSKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ JOLANTĄ_BRYŁKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_KATARZYNĄ_ŁOKAJ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_MALGORZATĄ_ROSZAK.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_EWĄ_NOWIŃSKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ__ANNĄ_JEDRZEJEWSKĄ.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ_ZENONĄ_MAZUR.pdf
  WYWIAD_Z_PANIĄ__HANNĄ DRYGAS.pdf
  WYWIAD_PANIĄ__ANNĄ_KUCHARSKĄ.pdf
  WYWIAD__Z_PANIĄ__ELŻBIETĄ__CHRZANOWSKĄ.pdf
  WYWIAD__Z_PANIĄ__HELENĄ__CZERNIKIEWICZ.pdf
  WYWIAD__Z__PANIA__ANITĄ__JAWORSKĄ.pdf
 • Klasa II B w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego

  Klasa II B w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego

  11 września 2018 r. klasa II B była w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Podczas zajęć uczniowie poznali specyfikę muzeum, jego rolę i strukturę. Dowiedzieli się, dlaczego gromadzi się i chroni zabytki kultury oraz w jaki sposób są przechowywane i konserwowane eksponaty. Zapoznali się także zasadami, jakie obowiązują zwiedzających w muzeum. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wspaniałe wystawy, między innymi wystawę „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Wędrówkę po muzeum dzieci zakończyły w „wiosce afrykańskiej”, słuchając bajki czytanej przez panią Dorotę Baumgarten – Szczyrską.

  Lekcja muzealna dostarczyła uczniom wielu, niezapomnianych wrażeń. Na pewno wszyscy długo będą ją pamiętać i wspominać.

  Galeria

 • Przywitaliśmy nowy rok szkolny...

  Przywitaliśmy nowy rok szkolny...

  3 września 2018r. usłyszeliśmy pierwszy dzwonek roku szkolnego 20182019. Jak dzień słonecznie nas przywitał, tak i szkoła z nauczycielami słonecznie powitała swoich uczniów. Pani Dyrektor przedstawiła plany na nowy rok szkolny, priorytety nad którymi będziemy pracować. Każdy zauważył, że nasza szkoła zmienia się...ruszyła rozbudowa i czekamy na nową salę gimnastyczną. Najbardziej chyba przejęci byli nasi Pierwszoklasiści i nowi nauczyciele, których Pani Dyrektor szczególnie przywitała. Wiele przed nami...bo "(...)kiedy jesteśmy razem, to wszystko jest łatwiejsze. Kiedy jesteśmy razem, najmniejsi są silniejsi. Kiedy jesteśmy razem, przyjaciel z przyjacielem, bo sam niewiele możesz,a razem można wiele (...)"

   

  Galeria

 • Informacje dla Rodziców Uczniów klas pierwszych

  Informacje dla Rodziców Uczniów klas pierwszych
  1.Listy klasowe zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w holu szkoły na parterze po 20 lipca;

   

  2. Informacje organizacyjne, odnośnie wymaganego zestawu materiałów dydaktycznych i plastycznych (tzw. wyprawka) zostaną przekazane przez wychowawców klas na pierwszym spotkaniu-3 września bezpośrednio po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

   

  3. Uczniowie otrzymują podręczniki i ćwiczenia bezpłatne.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Nie tak dawno zaczynalismy nauke w nowym roku szkolnym, a juz czas go pożegnać. Za nami miesiące nauki, zabawy, sukcesów i także czasami porażek. Rok szkolny z samego rana pożeganli uczniowie klas I-V, a około południa klasy VI. Pani Dyrektor Iwona Górska podsumowała czas pracy w tym roku szkolnym i życzyła wszystkim bepiecznych, radosnych, aktywnych wakacji. Ze szczególnym wzruszeniem pożegnała uczniów klas VI, ponieważ niestety muszą oni opuścić mury naszej szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów i zachowania tylko miłych wspomnień z czasu nauki w naszej szkole. 

  Galeria

 • Jak bezpiecznie spędzić wakacje...

  Jak bezpiecznie spędzić wakacje...

   

  Lektura obowiązkowa do przeczytania i zastosowania...

  Przeczytaj, a wakacje spędzisz bezpiecznie...Kliknij:)

 • Wspomnienie z Pikniku...

  Wspomnienie z Pikniku...

   

  Choć już czas wakacji warto wspomnieć ostatnie wydarzenie w roku szkolnym 2017 / 2018.

  Klip o Pikniku "Z pasją po zdrowie" został wykonany przez naszego absolwenta Pana Jarosława Syrka (AEROPIX) 

  https://www.youtube.com/watch?v=zixnUUrRVYo

 • Urządzenia codziennego użytku

  Urządzenia codziennego użytku

   

  Na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych wykorzystując papier, plastik, szkło wykonywali prace przedstawiające urządzenia domowego/ codziennego użytku. Na wystawie szkolnej można było podziwiać wykonane przez uczniów między innymi pralki, lodówki, żelazka, kawiarki, telefony komórkowe. Uczniowie podczas wykonywania prac wykazali się dużą starannością oraz pomysłowością w wykorzystaniu różnych materiałów.

  Galeria

 • Nowy znak drogowy

  Nowy znak drogowy

   

  W ramach majowego miesiąca „Bezpieczeństwo – odpowiedzialność” uczniowie klas czwartych na zajęciach technicznych wykonywali znak, którego nie ma. Wykorzystując znaczenie kształtów znaków drogowych stworzyli unikatowe, kolorowe znaki. Prace można było podziwiać na wystawie szkolnej.

  Galeria

strona: