• Informacje podstawowe

•

Świetlica szkolna stanowi integralną część placówki, będącą miejscem przyjaznym dziecku.

Funkcjonuje  od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30- 17:00.

Przeznaczona jest dla dzieci  rodziców pracujących,

w godzinach ich pracy.

Telefon bezpośredni do świetlicy:

Podstawą działalności świetlicy jest Statut Szkoły

oraz Regulamin Świetlicy Szkolnej.

Świetlica spełniając swoją funkcje opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności
          i uzdolnienia dzieci.

W trakcie pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, czytelniczych, technicznych, plastycznych, ruchowych, muzycznych
          i informatycznych.

Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność współpracy. Mają one za zadanie nie tylko chronić dzieci przed nudą, ale też wspomagać ich rozwój intelektualny, psychiczny, fizyczny i emocjonalny.

Organizowane zajęcia prowadzone są według rocznego planu pracy, którego tematyka usystematyzowana jest według pór roku, świat okolicznościowych oraz istotnych wydarzeń.

Ponadto nasi wychowankowie uczestniczą w realizowanych programach takich jak:

„Cała Polska czyta dzieciom”, który przyczynia się do wzbogacenia słownictwa, poszerzenia wiedzy, rozwijania zainteresowań czytelniczych, wzrostu motywacji do czytania, stymulowania koncentracji uwagi, rozwoju pamięci, poprawy poziomu wypowiedzi ustnych.

Programy prozdrowotne m. in. „Zdrowie nie trudne” mający na celu promowanie wśród dzieci zdrowego odżywiania oraz stylu życia.

Program „Czytamy razem”. Polega on na wspólnym, systematycznym i interaktywnym czytaniu z dzieckiem. Jego celem jest terapeutyczna pomoc dziecku z dysleksją w pokonywaniu trudności w czytaniu oraz przełamywaniu niechęci do literatury.

Świetlica szkolna angażuję się bardzo aktywnie w różne akcje charytatywne.

Współpracujemy aktywnie  z Małym Samorządem Uczniowskim, Klubem Wiewiórka.

W świetlicy uczniowie mają również możliwość uczestnictwa

w licznych kołach zainteresowań.

Świetlica cyklicznie organizuje kiermasze prac i wyrobów plastycznych dzieci, z których fundusze przeznaczane są na zakup nowych gier.

Regulamin Świetlików.

1. My Świetliki zawsze ładnie się witamy.

2. Wchodząc plecaki na półki ładnie układamy.

3. Wychodząc ze świetlicy o zgodę pytamy .

4. Brzydkich słów i gestów nie używamy , kolegów szanujemy, nie bijemy i nie obrażamy.

1. 5. Z problemem do Nauczyciela przychodzimy, zawsze razem coś uradzimy
          2. 6. Dbamy o nasze świetlicowe rzeczy, ich popsucie lub zniszczenie nikogo nie ucieszy.
          3. 7. Po skończonej pracy i zabawie ślicznie posprzątamy, aby było nam miło zająć się innymi sprawami.
          4. 7. Słuchamy zawsze poleceń Pani, jesteśmy przecież dobrze wychowani.
          5. 8. Posiłki elegancko przy stolikach spożywamy.
          6. 9. Wszystkie Świetliki słowa: proszę, przepraszam i dziękuję znają więc ich z ochotą często używają.