• JADŁOSPIS

PIĄTEK  08.03.2024

ŚNIADANIE:              Bułka, masło, jajecznica, papryka, herbata/kakao. (1,3,7)

OBIAD:                       Rosół z natką. (1,3,9)

Ryba z pieca, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej. (1,3,4)

Woda z sokiem.

PODWIECZOREK:   Pomarańcza.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SP48

JADŁOSPIS  11.03.2024 - 05.04.2024

PONIEDZIAŁEK  11.03.2024

ŚNIADANIE:           Chleb pytlowy, masło, kiełbasa krakowska, sałata, pomidor, herbata. (1,7)

OBIAD:                     Zupa wiśniowa z makaronem. (1,3)

Makaron z kurczakiem i brokułami. (1,3,7)

PODWIECZOREK:  Serek. (7)

WTOREK  12.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło, twaróg/dżem, papryka, kakao/herbata. (1,7)

OBIAD:                   Zupa pomidorowa zabielana z ryżem i natką. (7,9)

Kotlet drobiowy, ziemniaki, mizeria. (1)

ŚRODA  13.03.2024

ŚNIADANIE:           Zacierki na mleku, chleb, masło, jajko, rzodkiewka herbata owocowa. (1,3,7)

OBIAD:                   Kasza manna na rosole z natką. (9)

Żeberka w sosie, kopytka, surówka z czerwonej kapusty. (1,3)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Ciastka zbożowe. (1,3,7)

CZWARTEK  14.03.2024

ŚNIADANIE:           Chleb pytlowy, masło, parówka z indyka, keczup, herbata. (1,7)

OBIAD:                   Barszcz ukraiński zabielany z jajkiem i natką. (3,7,9)

Łazanki z kapusta kiszona i pieczarkami. (1,3)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Jogurt owocowy. (7)

PIĄTEK  15.03.2024

ŚNIADANIE:           Bułka, masło, ser żółty, pomidor, herbata/ kawa z mlekiem. (1,7)

OBIAD:                   Biały barszcz a la Krupnik z majerankiem. (1,7,9)

Kotlet rybny, ziemniaki, surówka colesław. (1,3,4,7)

Lemoniada.

PODWIECZOREK:  Mus owocowy.

PONIEDZIAŁEK  18.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło, polędwica sopocka, papryka, herbata z miodem. (1,7)

OBIAD:                   Zupa meksykańska z natka. (9)

Pampuchy z sosem truskawkowym. (1,3)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Chałka, kakao. (1,3,7)

WTOREK  19.03.2024

ŚNIADANIE:           Płatki kukurydziane z mlekiem, chleb, masło, pasztet drobiowy, pomidorki, herbata. (1,3,7)

OBIAD:                   Zupa ziemniaczana z fasolka zielona i natką. (9)

Kiełbasa z rusztu z cebulką, ziemniaki, ogórek kiszony.

ŚRODA  20.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło, pierś z indyka , ogórek, kawa z mlekiem. (1,7)

OBIAD:                   Zupa szczawiowa lub szpinakowa zabielana z jajkiem i natką. (3,7,9)

Gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym, puree z ziemniaków z koperkiem. (1,7)

PODWIECZOREK:  Biszkopty.(1,3,7)

CZWARTEK  21.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło ,twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, kakao. (1,7)

OBIAD:                   Zupa ogórkowa zabielana z ziemniakami i natką. (7,9)

Spaghetti z sosem mięsno- pomidorowym (1,3,7)

PODWIECZOREK:  Suszone jabłko.

PIĄTEK  22.03.2024

ŚNIADANIE:           Bułka, masło, jajecznica, papryka, herbata/kakao. (1,3,7)

OBIAD:                   Zupa KREM z białych warzyw z grzankami. (1,9)

Ryba z pieca w sosie słodko kwaśnym, ziemniaki. (1,3,4)

Woda mineralna.

PODWIECZOREK:  Pomarańcza.

PONIEDZIAŁEK  25.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło, kiełbasa krakowska, pomidor, herbata z miodem. (1,7)

OBIAD:                   Żurek zabielany z kiełbasą i ziemniakami. (1,7,9)

Makaron z twarogiem i musem truskawkowym. (1,3,7)

Woda z sokiem.

PODWIECZOREK:  Jogurt owocowy (7)

WTOREK  26.03.2024

ŚNIADANIE:           Płatki owsiane na mleku, chleb, masło, pasztet drobiowy, pomidorki, herbata. (1,3,7)

OBIAD:                   Krupnik z kasza pęczak i natką. (1,9)

Pierogi z mięsem, surówka kopenhaska. (1,3,7)

ŚRODA  27.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło, ser żółty, ogórek, rzodkiewka, kawa z mlekiem. (1,7)

OBIAD:                   Zupa pieczarkowa zabielana z kluskami na maśle z natką. (1,3,7,9)

Paluszki rybne,  ziemniaki, surówka z pekinki z oliwą. (1)

PODWIECZOREK:  Pomarańcza.

PRZERWA SWIATECZNA 28.03.2024- 02.04.2024

CZWARTEK  28.03.2024

ŚNIADANIE:           Pieczywo mieszane, masło , jajko, ogórek kiszony, kakao. (1,3,7)

OBIAD:                   Zupa jarzynowa zabielana z ziemniakami i natką. (7,9)

Naleśniki z dżemem (1,3,7)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Jabłko pieczone z cynamonem.

PIĄTEK  29.03.2024

ŚNIADANIE:           Chleb, masło, twaróg , papryka, herbata/kakao. (1,3,7)

OBIAD:                   Zupa ogórkowa zabielana z ziemniakami. (7,9)

Jajko sadzone, ziemniaki, fasolka szparagowa. (3)

PODWIECZOREK:  Mus owocowy.

WTOREK  02.04.2024

ŚNIADANIE:           Chleb, masło, dżem, kakao/herbata. (1,7)

OBIAD:                   Zupa pomidorowa zabielana z ryżem i natką. (7,9)

Placki ziemniaczane ze śmietana. (1,3,7)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Kisiel z owoców mrożonych (wyrób własny).

ŚRODA  03.04.2024

ŚNIADANIE:           Płatki kukurydziane z mlekiem, chleb, masło, jajko, rzodkiewka, herbata owocowa. (1,3,7)

OBIAD:                   Kapuśniak z kiszonej kapusty z natką. (9)

Gulasz wieprzowy, kasza jęczmienna, sałatka z ogórków. (1)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Ciastka zbożowe. (1,3,7)

CZWARTEK  04.04.2024

ŚNIADANIE:           Chleb, masło, kiełbasa krakowska, ogórek, herbata czarna z miodem. (1,7)

OBIAD:                   Pomidorowa zabielana z makaronem  i natką. (1,3,7,9)

Kotlet pożarski, ziemniaki, marchewka z groszkiem. (1,3,7)

Kompot owocowy.

PODWIECZOREK:  Jogurt owocowy. (7)

PIĄTEK  05.04.2024

ŚNIADANIE:           Bułka, masło, ser żółty, pomidor, herbata/ kakao. (1,7)

OBIAD:                   Krupnik ryzowy  z  natka. (9)

Kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty. (1,3,4)

Lemoniada.

PODWIECZOREK:  Sok owocowy.

Produkty powodujące alergię:1-gluten,3-jaja, 4-ryby, 7-mleko, 9-seler.

*jadłospis może ulec zmianie