• SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ, CZYLI CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE

• Pierwszaki od września poznają świat baśni i bajek na kole czytelniczym. W tym tygodniu z dużym zainteresowaniem obejrzały wystawę organizowaną przez bibliotekę szkolną pt. „ Dzieje Mediów” podczas, której dowiedziały się m.in jak powstała książka oraz odwiedzili naszą bibliotekę. Pani Maria Hudeczek zapoznała dzieci z księgozbiorem, wskazując na regały, gdzie znajdują się książki dla dzieci młodszych, dla dzieci starszych, encyklopedie, słowniki, oraz ze sposobem wypożyczania książek. Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu na temat prawidłowego zachowania się w bibliotece i szanowania książek. Z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej przez Panią Marię bajki o pojazdach.  Przeglądały książki. Na koniec pani bibliotekarka, zachęcała dzieci do częstego korzystania i odwiedzania biblioteki.

opiekun koła czytelniczego :Dorota Dybińska