MATEMATYKA U ŚWIETLIKÓW

W świetlicy odbywają się zajęcia kształtujące kompetencje matematyczne. Dzieci  mogą rozwij umiejętności szeregowania i klasyfikowania. Liczenia poprzez gry i zabawy. Okazuje się, że matematyka królowa nauk nie jest taka straszna, jak by się wydawało.

Dorota Dybińska, Grażyna Krupa.

Z książką w świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej od zawsze, w ramach zajęć edukacyjno-wychowawczych prowadzone były zajęcia czytelnicze. Czytamy bajki, baśnie i opowiadania należące do kanonu literatury dziecięcej. Zachęcamy do przeniesienia się w cudowny świat fantazji i wyobraźni wypływający z czytanych książek. Spotkania prowadzone są w oparciu  o tekst literacki, elementy pedagogiki zabawy, zajęć plastycznych

Dorota Dybińska , Jolanta Paczos

Świąteczne kodowanie

Wokół wszyscy przygotowują się do Świąt.

W każdym zakątku naszej szkoły widać ,że Święta tuż tuż.

Dzieci uczęszczające do świetlicy  odkrywały symbole Bożego Narodzenia ukryte w kodach. Podczas kodowania ćwiczyły umiejętność  skupienia uwagi, cierpliwość i dokładne kolorowanie. Wydawałoby się proste, ale pierwsze próby sprawiły odrobinkę kłopotów. Świetnie się bawiliśmy ,a zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dorota Dybińska

Warsztaty decoupage

W grudniu  odbyły się w świetlicy szkolnej  cykliczne już warsztaty ze zdobienia bombek techniką „decoupage”. Uczestnicy jak zawsze z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania. Powstały przepiękne bombki – małe dzieła sztuki. Będą one z pewnością stanowiły nieprzeciętną ozdobę bożonarodzeniowych choinek albo staną się nietuzinkowym prezentem dla najbliższych.

Dorota Dybińska, Karolina Mularczyk

JESIEŃ W ŚWIETLICY

Kto powiedział, że jesień jest smutna,

Że ma kolor szarego płótna,

Że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział?

Dzieci, ze świetlicy na pewno nie!!!!!

Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilały nam prace  plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.

Dorota Dybińska, Grażyna Krupa

„Dzień Bez Przemocy” – spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej.

Tradycyjnie  obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Szkoły bez Przemocy". Realizując zadania Programu profilaktyki, chcemy w tym dniu szczególnie podkreślić kwestię bezpieczeństwa dzieci i przyjaznych relacji na co dzień. Akcentujemy w ten sposób sprzeciw przeciwko agresji i przemocy rówieśniczej. Na szkolnych korytarzach pojawiły się przygotowane wcześniej plakaty promujące szkołę bez przemocy. Mamy nadzieję, że tak kształtowane umiejętności integrujące społeczność szkolną, przyniosą pozytywne efekty w pracy wychowawczej i zaowocują w przyszłości.

Karolina Mularczyk

Czas na zdrowe odżywianie.

W ostatnim czasie często poruszamy w świetlicy szkolnej  temat zdrowego odżywiania. Z tej okazji na zajęciach plastycznych wykonaliśmy wydzierankę z papieru kolorowego. Na pracach uczniów znalazły się marchewki, brokuły  i cebule. Dzieci naprawdę się postarały!

Dorota Dybińska, Krzysztof Perłowski

W dniu 18.10.2017r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej obchodziły Święto Ziemniaka. Wysłuchały bajki, rozwiązywały zagadki .Uczniowie brali udział w różnych ziemniaczanych zabawach i konkursach. Dzieci przypomniały sobie historię oraz znaczenie słowa - ziemniak. Dowiedziały się,  że ziemniak jest znanym i cenionym warzywem w całej Polsce. Musiały wykazać się znajomością potraw z ziemniaków. Układały hasła z tym warzywem. Na koniec  wykonali ciekawe prace plastyczne wykorzystując  bulwy o różnych kształtach oraz robiąc pieczątki z ziemniaka. Myślą przewodnią była tego dnia było hasło: „Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na 102!!!”.

To nie koniec świetlicowych zabaw.

Kolejna już wkrótce!

Wychowawcy świetlicy: Dorota Dybińska, Karolina Mularczyk, Paczos Jolanta.