Oddziały przedszkolne- nowe

Smak i aromat herbaty.

W dniu 7 grudnia w oddziale przedszkolnym jedna z mam  przeprowadziła warsztaty dotyczące tematyki herbacianej. Dzieci poznały  różne rodzaje herbat oraz dodatków stosowanych do polepszenia smaku i aromatu napoju ( zioła i przyprawy). Dowiedziały się o różnych sposobach parzenia herbat. Najciekawszym momentem warsztatów było stworzenie swojej wyjątkowej herbaty, a następnie  jej degustacja z pysznym ciastem.

Dziękujemy Pani Iwonie za chwile pełne aromatu i smaku którego nie da się zapomnieć.

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych.

W dniu 6 grudnia nasze dzieci udały się na spotkanie z Mikołajem do kina Helios. Najpierw była projekcja filmu  „Pierwsza gwiazdka”, która wciągnęła wszystkich w świąteczno - mikołajkową atmosferę .

Na zakończenie była niespodzianka, a mianowicie spotkanie z Mikołajem i drobny upominek . W radosnym nastroju nastąpił powrót do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze Mikołajkowe zabawy.

Spełnienie dziecięcych marzeń.

Dnia 28 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wyruszyły do urzędu pocztowego aby wysłać list do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Dzień wcześniej, dzieci z ochotą podpowiadały jakie prezenty chciałby dostać rysując lub pisząc o swoich marzeniach i prośbach.

Życzymy wszystkim, aby listy szczęśliwie dotarły do Laponii a Mikołaj spełnił ich marzenia.

„Eko – przedszkolak”

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b dnia 27 września wzięły udział w imprezie ekologicznej „ Eko –Przedszkolak ” w firmie REMONDIS zajmującej się odpadami. Brały udział w warsztatach w ramach akcji Eko – przedszkolak na terenie firmy. Uczyły się jak segregować różne odpady i chronić środowisko. Dowiedziały się m. in. co robić z zużytymi bateriami i żarówkami oraz co wrzucamy do poszczególnych  pojemników. Zwiedziły sortownię  odpadów. Najwięcej radości sprawiło dzieciakom wchodzenie do śmieciarki i używanie klaksonu. Były też konkursy i zabawy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Na koniec był też słodki poczęstunek, który dodał sił i pomógł w dotarciu do szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zarybianiu Jeziora Głębokiego

Dnia 20 września dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b brały udział w akcji edukacyjnej „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim. Oprócz zarybiania i nadawania rybkom imion dzieci wzięły udział m.in. w pokazie ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyły w prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony przyrody, w tym głównie ryb. Oglądały również wystawę ryb słodkowodnych. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.