Nawigacja

Oddziały przedszkolne

Aktualności

Wizyta w Teatrze Gwitajcie

 

Dnia 24 września dzieci z Oddziałów Przedszkolnych po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrały się z wizytą do teatru na sztukę pt. „Bezpieczne miasto na wesoło”. Poprzez wesołe i zabawne sytuacje spektakl uczy  podstawowych praw bezpiecznego poruszania się po mieście i zasad ruchu drogowego. Komediowy charakter oraz aktywny udział dzieci w sztuce sprawiły, że zawarte treści na długo pozostaną  naszym podopiecznym w pamięci.

Galeria

 

Jubileusz 

 

 

Przy pięknej, słonecznej pogodzie nasza placówka w dniu 21 września 2018 roku,  świętowała swój jubileusz. Podczas gali dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały piosenkę napisaną przez nauczycielkę, Panią Anetę Fluks pt.: Wspomnienia o mojej szkole” - po występie dzieci otrzymały gromkie brawa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz absolwenci mieli okazję zwiedzać sale i powspominać dawne czasy. Atrakcją święta był festyn, który został otwarty ponownym występem „zerówkowiczów”. Było wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe, zamki dmuchane i wiele innych. Można było skosztować smakołyków, przygotowanych przez Panie kucharki oraz Rodziców.

Zabawa była super!

 

Nasz występ

 

 

ROK SZKOLNY 2017\2018

Zwiedzanie „Nawigatora XXI”

Statek szkolno-badawczy szczecińskiej Akademii Morskiej „Nawigator XXI” świętował swoje dwudziestolecie. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego, 25 maja miały okazję do zwiedzania statku. Grupę oprowadzali studenci Akademii Morskiej w Szczecinie, opowiadając ciekawe historie  oraz udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości naszych podopiecznych. Dzieci przez moment poczuły się prawdziwymi kapitanami statku, gdyż zasiadali na sterem , pełnili wachtę na mostku kapitańskim i odczytywali mapy nawigacyjne. Na pożegnanie wszyscy otrzymali  pamiątkową pocztówkę. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i marzeń o tym aby zostać marynarzem.

Galeria

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka.  My, czyli grupa 0a i 0b wraz z klasą I, uczciliśmy je  4 czerwca  w Toys  Garden  w Dziewokliczu. Najpierw były życzenia i słodka niespodzianka. Następnie był  mini golf,  warcaby gigant, dmuchana poducha, huśtawki, ślizgawki, drewniany plac zabaw, zjeżdżalnia linowa oraz wiele innych zabaw. Dla zregenerowania sił nie zabrakło kiełbasek i lodów. Dzień był radosny i wesoły lecz dlaczego taki krótki. Dzieciaki wróciły wyczerpane lecz bardzo zadowolone.

 Galeria

 

 

Mini Mundial

Przy pięknej ,słonecznej pogodzie dnia 14 maja w naszej szkole został oficjalnie otwarty Mini Mundial 2018. Nie zabrakło też naszych „Krasnali”, które dzielnie uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu wprowadzając uczestników drużyn na boisko sportowe. A oto krótka foto relacja z tego wydarzenia.

Galeria

Atrakcje Szczecina

 Zaczęły się piękne wiosenne dni , a nasze dzieciaki z grupy 0A i  0B  wyruszyły na odkrywanie tajemnic szczecińskich zabytków. Wraz ze wspaniały przewodnikiem , w którego wcielił się jeden z rodziców Pan Paweł  Migdalski ,  podziwialiśmy wiele ciekawych budowli i zabytków naszego miasta. Przedszkolaki zobaczyły między innymi : Basztę Siedmiu Płaszczy, pomnik Adama Mickiewicza, Wały Chrobrego,  Muzeum Narodowe,  Akademię Morską, Zamek Książąt Pomorskich  ,Urząd Wojewódzki i wiele innych ciekawych miejsc. Nasz przewodnik opowiadał ciekawie historie i legendy związane z zabytkami,   a dzielnie pomagała mu w tym jego córka Gabrysia.  Wycieczka się udała  i będziemy mieli co wspominać.

Galeria

 

Wesoła Pchła Szachrajka

 

24 kwietnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się do Teatru Rozmaitości GWITJCIE na spektakl „Pchła Szachrajka”. Było dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Pojawienie się Pchły na scenie wywołało lawinę śmiechu. A dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, biorąc udział w przedstawieniu stojąc obok Pchły Szachrajki czy Panny Kiki.

Bawiliśmy się doskonale, to był niezwykle wesoły i zabawny dzień.

Galeria

 

„Zeróweczka” na zajęciach sportowych : )))))))     

W końcu bez kurtek, czapek i szalików z uśmiechem na twarzy żeńska część klas 0 a i 0 b wybiegła na W-F prowadzony przez cały rok szkol. na Orliku. Pogoda rożne płatała nam figle, ale Krasnoludki z zeróweczek były dzielne i nie groźny im deszcz i śnieg , raz w tygodniu podzieleni na dwie grupy : dziewcząt i chłopców ćwiczyli by być silnymi i zdrowymi Krasnoludkami : ))))))))

A teraz gdy przyszła wiosna , to ze zdwojoną siłą biegają i ćwiczą.

Brawo dla nich : )))))))))))))))))) Za jakiś czas zdjęcia męskiej części : )))))

Galeria

Wiosenne obserwacje.

Kwiecień to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się z wiosną. W związku z tym nasze przedszkolaki rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w tym okresie - o pierwszych wiosennych kwiatach, o powracających do nas ptakach czy budzących się owadach. Zainteresowanie tematem zachęciło nas do "podglądania" budzącej się do życia przyrody. Wspólnie obserwowaliśmy najbliższą okolicę w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.  

Aby lepiej obserwować etapy wzrostu  roślin postanowiliśmy  założyć kącik przyrodniczy.  Zgromadziliśmy wszystko do założenia zielonego kącika; doniczki, ziemię, nasiona, cebulki, rozsadę i wodę.  Dzieci z zapałem przystąpiły do sadzenia cebul irysów, rozsady bratków i wysiania nasionek kwiatów. Posadzone kwiaty umieściliśmy na parapecie okna. Codziennie , pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą.

Galeria

Przedstawienia dla Rodziców

Dnia 26 i 27 marca 2018 r  dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały się w przedstawieniach dla rodziców i najbliższych. Grupa 0A przedstawiła program pod hasłem „Wielkanocny stół”, w którym  pokazała zwyczaje i tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.  „Powitanie wiosny” to przedstawienie grupa 0B ,w którym ukazała zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny w scenerii bajkowej. Oba przedstawienia były pełne radości ,wierszy, piosenek i zakończone gromkimi brawami dla artystów. Na zakończenie spotkania wychowawczynie złożyły wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze  życzenia świąteczne.   Dzieci obdarowały  swoich najbliższych samodzielnie wykonanymi upominkami  i zostały zaproszone na słodki poczęstunek .

Galeria

Powitanie Wiosny!!!!

 

 Dnia 21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Każde dziecko wraz rodzicami przygotowało Marzannę - kolorową kukłę symbolizującą odchodzącą zimę. Kiedy wszystko było już przygotowane, ze szkoły wyruszył barwny korowód do Parku Miedzyosiedlowego. Tam nastąpiło spalenie Marzanny ,któremu towarzyszyły skandowane hasła „ precz zimo zła…, wiosno przybywaj i nie zwlekaj,  wszyscy czekamy …”. Po tym obrzędzie przedszkolaki postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w najbliższym otoczeniu. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieje że na dobre u nas zagości. Witaj wiosno!

Galeria

 

Wizyta w papugarni  "Carmen"

 Z okazji Dnia Kobiet dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził papugarnię "Carmen" jedną z największych papugarni w Polsce. Można niej zobaczyć ponad 100 papug należących do 30 różnych gatunków. Dzieci zobaczyły te barwne tropikalne ptaki z bliska, dotykały i karmiły je. Były zachwycone ferią barw jakie stwarzają otaczające papugi.

Oczywiście chłopcy nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek, złożyli życzenia i obdarowali je drobnymi upominkami. 

Galeria

„Pinokio”- wizyta w teatrze

 Dnia 22 lutego dzieci z grupy 0A i 0B odwiedziły teatr „Pleciuga”.  Obejrzały niezwykłą historię drewnianego pajacyka, który miał jedno wielkie marzenie: stać się prawdziwym chłopcem. Czy jednak takie marzenie może się spełnić? Podobno tak - gdy jest się grzecznym. Jak tu jednak być grzecznym, gdy wkoło tyle pokus . Spektakl  przeniósł całą widownię do krainy Zabawek, gdzie wszyscy obserwowali z zaciekawieniem dalsze losy Pinokia.

Dzień Kota

Z okazji obchodów Dnia Kota grupy Oddziału Przedszkolnego zostały zaproszone do oddziału Miejskiej Biblioteki, gdzie uczestniczyły w warsztatach zatytułowanych  „Wszystko o Kotach”. Podczas spotkania dzieci poznały krótką historia kota domowego, najciekawsze rasy, dowiedziały się jak opiekować się kotami w domu.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszelkich informacji  i  ciekawostek o tych przemiłych zwierzętach. Samodzielnie zaprojektowały   i wykonały maski kota , co sprawiło wiele frajdy i radości. Na koniec wszyscy udokumentowaliśmy swoją pracę wspólną pamiątkową fotografią.

Galeria

Spotkanie z Aurą i Bubą

     

Dnia 14. 02 2018r do oddziału  przedszkolnego  bardzo mili goście, a były nimi dwa labradory : Aura i Buba ze swoją opiekunką . W zajęciach dogoterapii  uczestniczyły dzieci z grupy 0A i 0B. Obecność  psów zwiększa atrakcyjność zajęć, odpręża i relaksuje. Dzieci uczą się bezpiecznego kontaktu z psami, wzmacniają poczucie własnej wartości i pewności siebie, przełamują swoje lęki. Było wiele zabaw z czworonogami , które wzbudzają wiarę we własne siły i możliwości. Nasze dzieci uwielbiają zabawy z psami i  zaprzyjaźniły się z nimi. Już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania (mamy zaplanowane kolejne spotkania).

Galeria

Smak i aromat herbaty.

W dniu 7 grudnia w oddziale przedszkolnym jedna z mam  przeprowadziła warsztaty dotyczące tematyki herbacianej. Dzieci poznały  różne rodzaje herbat oraz dodatków stosowanych do polepszenia smaku i aromatu napoju ( zioła i przyprawy). Dowiedziały się o różnych sposobach parzenia herbat. Najciekawszym momentem warsztatów było stworzenie swojej wyjątkowej herbaty, a następnie  jej degustacja z pysznym ciastem.

Dziękujemy Pani Iwonie za chwile pełne aromatu i smaku którego nie da się zapomnieć.

Galeria

 

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych.

 

W dniu 6 grudnia nasze dzieci udały się na spotkanie z Mikołajem do kina Helios. Najpierw była projekcja filmu  „Pierwsza gwiazdka”, która wciągnęła wszystkich w świąteczno - mikołajkową atmosferę .

Na zakończenie była niespodzianka, a mianowicie spotkanie z Mikołajem i drobny upominek . W radosnym nastroju nastąpił powrót do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze Mikołajkowe zabawy.

Galeria

 

Spełnienie dziecięcych marzeń.

Dnia 28 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wyruszyły do urzędu pocztowego aby wysłać list do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Dzień wcześniej, dzieci z ochotą podpowiadały jakie prezenty chciałby dostać rysując lub pisząc o swoich marzeniach i prośbach.

Życzymy wszystkim, aby listy szczęśliwie dotarły do Laponii a Mikołaj spełnił ich marzenia.

 

Galeria

 

„Eko – przedszkolak”

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b dnia 27 września wzięły udział w imprezie ekologicznej „ Eko –Przedszkolak ” w firmie REMONDIS zajmującej się odpadami. Brały udział w warsztatach w ramach akcji Eko – przedszkolak na terenie firmy. Uczyły się jak segregować różne odpady i chronić środowisko. Dowiedziały się m. in. co robić z zużytymi bateriami i żarówkami oraz co wrzucamy do poszczególnych  pojemników. Zwiedziły sortownię  odpadów. Najwięcej radości sprawiło dzieciakom wchodzenie do śmieciarki i używanie klaksonu. Były też konkursy i zabawy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Na koniec był też słodki poczęstunek, który dodał sił i pomógł w dotarciu do szkoły.

Galeria

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zarybianiu Jeziora Głębokiego

   Dnia 20 września dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b brały udział w akcji edukacyjnej „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim. Oprócz zarybiania i nadawania rybkom imion dzieci wzięły udział m.in. w pokazie ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyły w prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony przyrody, w tym głównie ryb. Oglądały również wystawę ryb słodkowodnych. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

Galeria