Nawigacja

Oddziały przedszkolne

Aktualności

Lily i Claudya wśród nas...

Od 7 do 18 stycznia w ramach międzynarodowego projektu  „AIESEC” częstymi  gośćmi  w naszych grupach były dwie wolontariuszki: Claudya z Indonezji  oraz  Lily z Chińskiej Republiki Ludowej. Podczas spotkań  studentki zapoznały nasze dzieci  z  kulturą i zwyczajami  w ich krajach, a także przedstawiły  ciekawostki  dotyczące  zwierząt,  roślin i pożywienia. Podczas zajęć  dzieci nauczyły się liczyć do 10 w języku indonezyjskim i chińskim  oraz  poznały  podstawowe zwroty grzecznościowe. Lily przedstawiła nam historię pisma chińskiego oraz zapoznała ze znakami chińskimi. Dużą  radość sprawiła dzieciom nauka posługiwania się pałeczkami oraz popularna indonezyjska zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym. Czas spędzony z Lily i Claudyą  był świetną okazją do nauki i szlifowania języka angielskiego i pokonywania barier w jego użyciu.

Galeria

 

Jasełka

18 grudnia w naszym Oddziale odbyło się świąteczne spotkanie dzieci z grupy 0a z ich Rodzicami. Dzieci wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój przygotowując krótki występ artystyczny. Kolędy, wiersze i przedstawienie  w wykonaniu  naszych podopiecznych zostało nagrodzone ogromnymi brawami. Po występach dzieci wraz ze swoimi Paniami złożyły życzenia oraz obdarowały swoich najbliższych  kartkami i drobnymi upominkami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uwieńczone poczęstunkiem przygotowanym przez  Rodziców.

Galeria

 

Mikołajki - 6 grudnia.

 

 

Dnia 6 grudnia dzieci z naszych oddziałów  ubrane w mikołajowe czapki wyruszyły do kina „Helios”  na spotkanie z Mikołajem. Najpierw  wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym „Kino na Temat Junior”, gdzie zostały zapoznane ze  zwyczajami i tradycjami świąt Bożego Narodzenia. Bohaterowie filmu „Grinch” wprowadzili  wesoły i świąteczny nastrój wśród wszystkich widzów tych małych i tych dużych. Po seansie było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci drobnym upominkiem. Każde dziecko mogło porozmawiać ze  „świętym”, który obiecał, że jeszcze w tym roku do każdego wróci.   Na koniec  była wspólna fotografia.

Po powrocie do szkoły spotkała nas miła niespodzianka, do naszej sali przybył po raz drugi w tym dniu Święty Mikołaj ze Śnieżynką i specjałami w koszyku dla każdego z nas.

Galeria

 

List do Mikołaja.

 

 

 Już 22 listopada dzieci z naszych oddziałów zaczęły pisać list do św. Mikołaja, w którym poprzez rysunek opowiadały o swoich najskrytszych marzeniach. Dzień później wszyscy wyruszyliśmy do urzędu pocztowego aby wysłać wcześniej napisany list przed którym daleka droga.

Mamy nadzieję, że Mikołaj o nikim nie zapomni a marzenia się spełnią.

Galeria

 

 

„Królowa Śniegu” - widowisko na lodzie.

 

 

 Dnia 21 listopada 2018 roku uczniowie z grupy 0a i 0b wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli  do Netto Areny celem obejrzenia  widowiska na lodzie „Królowa Śniegu”. Najpierw było długie oczekiwanie w kolejce a następnie udaliśmy się na trybuny. Tutaj dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć występ jedynej w swoim rodzaju, znanej na całym świecie Moskiewskiej Rewii na Lodzie, która zaprezentowała widowisko  oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Uczniowie zapoznali się z treścią baśni . Byli oni  pod ogromnym wrażeniem trudnych elementów jazdy na łyżwach połączonych z barwnymi kostiumami, efektownym oświetleniem i dekoracją.  Całość była dopełniona muzyką i efektami pirotechnicznymi , które wzbudziły falę oklasków wśród wszystkich dzieci. Pełni podziwu dla artystów wróciliśmy do szkoły.

Galeria

 

 

26 października 2018r. - Dzień Uśmiechu

          Tak oto wyglądaliśmy.

 

 

Galeria

 

Zajęcia sportowe na kortach tenisowych

 

 

Dnia 25 października  wybraliśmy się z naszymi dziećmi na korty tenisowe  Akademii Tenisa  „Promasters”. Dzieci poznały  podstawowe zasady gry w tenisa ziemnego , dowiedziały się co to znaczy game, set, net. Zajęcia sportowe rozpoczęły się krótką rozgrzewką  a następnie odbyły się ćwiczenia związane z pierwszymi krokami gry w tenisa ziemnego. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w grach i zabawach zespołowych z wykorzystaniem rakiet i piłeczek tenisowych. W czasie zabaw sportowych było wiele rywalizacji jednak zawsze przestrzegano zasad gry fair play. Do szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni ale radośni , a  niektórym dzieciom tak się to podobało, że chcieliby zacząć  uprawiać tę dyscyplinę sportową.

 

Galeria

 

 

 

Urodziny Kubusia Puchatka

 

 

 

W dniach 17 i 19 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych odwiedziły filię biblioteczną  na ul. Marii Konopnickiej. Tematem zajęć były 92 urodziny Kubusia Puchatka. Poprzez pokaz prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z historią Kubusia i charakterystyką poszczególnych bohaterów ze Stumilowego Lasu . Nie zabrakło też nagród za udział w konkursie oraz quizie w postaci książki.

 

Galeria

 

Wycieczka do Portu Lotniczego w Goleniowie.

 

 

W dniu 17 i 24 października dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarową  do portu lotniczego w Goleniowie. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w porcie lotniczym oraz zaznajomienie dzieci ze specyfiką pracy  na lotnisku oraz jego funkcjonowaniem.

 Dzieci poznały i przeszły „ścieżkę pasażera”, którą musi pokonać każdy pasażer od momentu  pojawienia się na lotnisku do momentu wejścia na pokład samolotu. Przedszkolaki dowiedziały się czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić by odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Bardzo dużym przeżyciem było wejście na taras widokowy skąd wszyscy obserwowali płytę lotniska a na niej startujące i lądujące samoloty. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły marząc o podniebnych lotach .

 

Galeria

 

 

Miła wizyta Aury i Buby.

 

Dnia 11 października do naszych oddziałów przybyli bardzo mili goście a mianowicie  psy Aura i Buba ze swoją opiekunką. Zajęcia z labradorami dają wiele radości, odprężają, relaksują  a równocześnie  uczą  przełamywać swoje lęki i wzmacniają poczucie własnej wartości. A oto krótka relacja fotograficzna.

 

Galeria

 

„I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim”

 

 

Dnia 10 października dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b wybrały się nad jezioro Głębokie aby uczestniczyć w zarybianiu jeziora i  zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Eko- Przedszolak”. Dzieci nadawały swoim rybkom imiona i niezbyt chętnie wpuszczały do wody. Pokaz ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych zerówkowiczów. Uczestniczyli oni również w prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony przyrody, w tym głównie ryb. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Na koniec był słodki poczęstunek a każdy otrzymał dyplom uczestnictwa. Zabawa była super.

 

Galeria

 

 

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” jest odpowiedzią   na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat, jakże ważny i poważny - jednak może i powinien być zrozumiały także  dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas  na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi, dlatego też nasze dzieci z grup 0A i 0B ( oddziały przedszkolne) będą uczestniczyć w tym projekcie.

Zachęcamy wszystkich rodziców do aktywnej pomocy i wspierania swoich pociech w realizacji  wyznaczonych zadań.

 

 

Wizyta w Teatrze Gwitajcie

 

 

Dnia 24 września dzieci z Oddziałów Przedszkolnych po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrały się z wizytą do teatru na sztukę pt. „Bezpieczne miasto na wesoło”. Poprzez wesołe i zabawne sytuacje spektakl uczy  podstawowych praw bezpiecznego poruszania się po mieście i zasad ruchu drogowego. Komediowy charakter oraz aktywny udział dzieci w sztuce sprawiły, że zawarte treści na długo pozostaną  naszym podopiecznym w pamięci.

Galeria

 

Jubileusz 

 

 

Przy pięknej, słonecznej pogodzie nasza placówka w dniu 21 września 2018 roku,  świętowała swój jubileusz. Podczas gali dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały piosenkę napisaną przez nauczycielkę, Panią Anetę Fluks pt.: Wspomnienia o mojej szkole” - po występie dzieci otrzymały gromkie brawa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz absolwenci mieli okazję zwiedzać sale i powspominać dawne czasy. Atrakcją święta był festyn, który został otwarty ponownym występem „zerówkowiczów”. Było wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe, zamki dmuchane i wiele innych. Można było skosztować smakołyków, przygotowanych przez Panie kucharki oraz Rodziców.

Zabawa była super!

 

Nasz występ

 

 

ROK SZKOLNY 2017\2018

Zwiedzanie „Nawigatora XXI”

Statek szkolno-badawczy szczecińskiej Akademii Morskiej „Nawigator XXI” świętował swoje dwudziestolecie. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego, 25 maja miały okazję do zwiedzania statku. Grupę oprowadzali studenci Akademii Morskiej w Szczecinie, opowiadając ciekawe historie  oraz udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości naszych podopiecznych. Dzieci przez moment poczuły się prawdziwymi kapitanami statku, gdyż zasiadali na sterem , pełnili wachtę na mostku kapitańskim i odczytywali mapy nawigacyjne. Na pożegnanie wszyscy otrzymali  pamiątkową pocztówkę. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i marzeń o tym aby zostać marynarzem.

Galeria

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka.  My, czyli grupa 0a i 0b wraz z klasą I, uczciliśmy je  4 czerwca  w Toys  Garden  w Dziewokliczu. Najpierw były życzenia i słodka niespodzianka. Następnie był  mini golf,  warcaby gigant, dmuchana poducha, huśtawki, ślizgawki, drewniany plac zabaw, zjeżdżalnia linowa oraz wiele innych zabaw. Dla zregenerowania sił nie zabrakło kiełbasek i lodów. Dzień był radosny i wesoły lecz dlaczego taki krótki. Dzieciaki wróciły wyczerpane lecz bardzo zadowolone.

 Galeria

 

 

Mini Mundial

Przy pięknej ,słonecznej pogodzie dnia 14 maja w naszej szkole został oficjalnie otwarty Mini Mundial 2018. Nie zabrakło też naszych „Krasnali”, które dzielnie uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu wprowadzając uczestników drużyn na boisko sportowe. A oto krótka foto relacja z tego wydarzenia.

Galeria

Atrakcje Szczecina

 Zaczęły się piękne wiosenne dni , a nasze dzieciaki z grupy 0A i  0B  wyruszyły na odkrywanie tajemnic szczecińskich zabytków. Wraz ze wspaniały przewodnikiem , w którego wcielił się jeden z rodziców Pan Paweł  Migdalski ,  podziwialiśmy wiele ciekawych budowli i zabytków naszego miasta. Przedszkolaki zobaczyły między innymi : Basztę Siedmiu Płaszczy, pomnik Adama Mickiewicza, Wały Chrobrego,  Muzeum Narodowe,  Akademię Morską, Zamek Książąt Pomorskich  ,Urząd Wojewódzki i wiele innych ciekawych miejsc. Nasz przewodnik opowiadał ciekawie historie i legendy związane z zabytkami,   a dzielnie pomagała mu w tym jego córka Gabrysia.  Wycieczka się udała  i będziemy mieli co wspominać.

Galeria

 

Wesoła Pchła Szachrajka

 

24 kwietnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się do Teatru Rozmaitości GWITJCIE na spektakl „Pchła Szachrajka”. Było dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Pojawienie się Pchły na scenie wywołało lawinę śmiechu. A dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, biorąc udział w przedstawieniu stojąc obok Pchły Szachrajki czy Panny Kiki.

Bawiliśmy się doskonale, to był niezwykle wesoły i zabawny dzień.

Galeria

 

„Zeróweczka” na zajęciach sportowych : )))))))     

W końcu bez kurtek, czapek i szalików z uśmiechem na twarzy żeńska część klas 0 a i 0 b wybiegła na W-F prowadzony przez cały rok szkol. na Orliku. Pogoda rożne płatała nam figle, ale Krasnoludki z zeróweczek były dzielne i nie groźny im deszcz i śnieg , raz w tygodniu podzieleni na dwie grupy : dziewcząt i chłopców ćwiczyli by być silnymi i zdrowymi Krasnoludkami : ))))))))

A teraz gdy przyszła wiosna , to ze zdwojoną siłą biegają i ćwiczą.

Brawo dla nich : )))))))))))))))))) Za jakiś czas zdjęcia męskiej części : )))))

Galeria

Wiosenne obserwacje.

Kwiecień to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się z wiosną. W związku z tym nasze przedszkolaki rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w tym okresie - o pierwszych wiosennych kwiatach, o powracających do nas ptakach czy budzących się owadach. Zainteresowanie tematem zachęciło nas do "podglądania" budzącej się do życia przyrody. Wspólnie obserwowaliśmy najbliższą okolicę w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.  

Aby lepiej obserwować etapy wzrostu  roślin postanowiliśmy  założyć kącik przyrodniczy.  Zgromadziliśmy wszystko do założenia zielonego kącika; doniczki, ziemię, nasiona, cebulki, rozsadę i wodę.  Dzieci z zapałem przystąpiły do sadzenia cebul irysów, rozsady bratków i wysiania nasionek kwiatów. Posadzone kwiaty umieściliśmy na parapecie okna. Codziennie , pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą.

Galeria

Przedstawienia dla Rodziców

Dnia 26 i 27 marca 2018 r  dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały się w przedstawieniach dla rodziców i najbliższych. Grupa 0A przedstawiła program pod hasłem „Wielkanocny stół”, w którym  pokazała zwyczaje i tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.  „Powitanie wiosny” to przedstawienie grupa 0B ,w którym ukazała zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny w scenerii bajkowej. Oba przedstawienia były pełne radości ,wierszy, piosenek i zakończone gromkimi brawami dla artystów. Na zakończenie spotkania wychowawczynie złożyły wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze  życzenia świąteczne.   Dzieci obdarowały  swoich najbliższych samodzielnie wykonanymi upominkami  i zostały zaproszone na słodki poczęstunek .

Galeria

Powitanie Wiosny!!!!

 

 Dnia 21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Każde dziecko wraz rodzicami przygotowało Marzannę - kolorową kukłę symbolizującą odchodzącą zimę. Kiedy wszystko było już przygotowane, ze szkoły wyruszył barwny korowód do Parku Miedzyosiedlowego. Tam nastąpiło spalenie Marzanny ,któremu towarzyszyły skandowane hasła „ precz zimo zła…, wiosno przybywaj i nie zwlekaj,  wszyscy czekamy …”. Po tym obrzędzie przedszkolaki postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w najbliższym otoczeniu. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieje że na dobre u nas zagości. Witaj wiosno!

Galeria

 

Wizyta w papugarni  "Carmen"

 Z okazji Dnia Kobiet dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził papugarnię "Carmen" jedną z największych papugarni w Polsce. Można niej zobaczyć ponad 100 papug należących do 30 różnych gatunków. Dzieci zobaczyły te barwne tropikalne ptaki z bliska, dotykały i karmiły je. Były zachwycone ferią barw jakie stwarzają otaczające papugi.

Oczywiście chłopcy nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek, złożyli życzenia i obdarowali je drobnymi upominkami. 

Galeria

„Pinokio”- wizyta w teatrze

 Dnia 22 lutego dzieci z grupy 0A i 0B odwiedziły teatr „Pleciuga”.  Obejrzały niezwykłą historię drewnianego pajacyka, który miał jedno wielkie marzenie: stać się prawdziwym chłopcem. Czy jednak takie marzenie może się spełnić? Podobno tak - gdy jest się grzecznym. Jak tu jednak być grzecznym, gdy wkoło tyle pokus . Spektakl  przeniósł całą widownię do krainy Zabawek, gdzie wszyscy obserwowali z zaciekawieniem dalsze losy Pinokia.

Dzień Kota

Z okazji obchodów Dnia Kota grupy Oddziału Przedszkolnego zostały zaproszone do oddziału Miejskiej Biblioteki, gdzie uczestniczyły w warsztatach zatytułowanych  „Wszystko o Kotach”. Podczas spotkania dzieci poznały krótką historia kota domowego, najciekawsze rasy, dowiedziały się jak opiekować się kotami w domu.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszelkich informacji  i  ciekawostek o tych przemiłych zwierzętach. Samodzielnie zaprojektowały   i wykonały maski kota , co sprawiło wiele frajdy i radości. Na koniec wszyscy udokumentowaliśmy swoją pracę wspólną pamiątkową fotografią.

Galeria

Spotkanie z Aurą i Bubą

     

Dnia 14. 02 2018r do oddziału  przedszkolnego  bardzo mili goście, a były nimi dwa labradory : Aura i Buba ze swoją opiekunką . W zajęciach dogoterapii  uczestniczyły dzieci z grupy 0A i 0B. Obecność  psów zwiększa atrakcyjność zajęć, odpręża i relaksuje. Dzieci uczą się bezpiecznego kontaktu z psami, wzmacniają poczucie własnej wartości i pewności siebie, przełamują swoje lęki. Było wiele zabaw z czworonogami , które wzbudzają wiarę we własne siły i możliwości. Nasze dzieci uwielbiają zabawy z psami i  zaprzyjaźniły się z nimi. Już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania (mamy zaplanowane kolejne spotkania).

Galeria

Smak i aromat herbaty.

W dniu 7 grudnia w oddziale przedszkolnym jedna z mam  przeprowadziła warsztaty dotyczące tematyki herbacianej. Dzieci poznały  różne rodzaje herbat oraz dodatków stosowanych do polepszenia smaku i aromatu napoju ( zioła i przyprawy). Dowiedziały się o różnych sposobach parzenia herbat. Najciekawszym momentem warsztatów było stworzenie swojej wyjątkowej herbaty, a następnie  jej degustacja z pysznym ciastem.

Dziękujemy Pani Iwonie za chwile pełne aromatu i smaku którego nie da się zapomnieć.

Galeria

 

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych.

 

W dniu 6 grudnia nasze dzieci udały się na spotkanie z Mikołajem do kina Helios. Najpierw była projekcja filmu  „Pierwsza gwiazdka”, która wciągnęła wszystkich w świąteczno - mikołajkową atmosferę .

Na zakończenie była niespodzianka, a mianowicie spotkanie z Mikołajem i drobny upominek . W radosnym nastroju nastąpił powrót do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze Mikołajkowe zabawy.

Galeria

 

Spełnienie dziecięcych marzeń.

Dnia 28 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wyruszyły do urzędu pocztowego aby wysłać list do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Dzień wcześniej, dzieci z ochotą podpowiadały jakie prezenty chciałby dostać rysując lub pisząc o swoich marzeniach i prośbach.

Życzymy wszystkim, aby listy szczęśliwie dotarły do Laponii a Mikołaj spełnił ich marzenia.

 

Galeria

 

„Eko – przedszkolak”

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b dnia 27 września wzięły udział w imprezie ekologicznej „ Eko –Przedszkolak ” w firmie REMONDIS zajmującej się odpadami. Brały udział w warsztatach w ramach akcji Eko – przedszkolak na terenie firmy. Uczyły się jak segregować różne odpady i chronić środowisko. Dowiedziały się m. in. co robić z zużytymi bateriami i żarówkami oraz co wrzucamy do poszczególnych  pojemników. Zwiedziły sortownię  odpadów. Najwięcej radości sprawiło dzieciakom wchodzenie do śmieciarki i używanie klaksonu. Były też konkursy i zabawy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Na koniec był też słodki poczęstunek, który dodał sił i pomógł w dotarciu do szkoły.

Galeria

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zarybianiu Jeziora Głębokiego

   Dnia 20 września dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b brały udział w akcji edukacyjnej „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim. Oprócz zarybiania i nadawania rybkom imion dzieci wzięły udział m.in. w pokazie ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyły w prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony przyrody, w tym głównie ryb. Oglądały również wystawę ryb słodkowodnych. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

Galeria