•

15 lipca 2020 Rada Programowa CMI zatwierdziła listę z wynikami drugiej edycji do Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmacnia u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, służy także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłania zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Do drugiej edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego wnioski składali ubiegłoroczni grantobiorcy, czyli MY :) oraz osoby aplikujące po raz pierwszy.  Łącznie złożono 1233 wnioski. Do projektu CMI zakwalifikowało się 883 kandydatów/kandydatek, z których po raz pierwszy udział wzięło 560 osób, które złożyły w sumie 652 wnioski. 323 to grantobiorcy, którzy wzięli udział w I edycji projektu CMI, a obecnie złożyli 555 wniosków. Cieszymy się bardzo, ponieważ nasze dwa wnioski zostały przyjęte i od nowego roku szkolnego bedziemy realizować dwa projekty - algorytmiczny w grupie uczniów z klas 4-6 i projektowy w grupie uczniów z klasy 7. We wrześniu pojawi sie szczegółowa informacja o zasadach funkcjonowania grup Centrum Mistrzostwa Informatycznego w naszej szkole.