• Realizacja projektu

• Od grudnia 2021 r. do czerwca 2022 r. w  naszej szkole realizowane były zajęcia w ramach projektu „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne”

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnościami oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID – 19.

„Pomorze Zachodnie Wsparcie Psychologiczno - Pedagogiczne” to projekt grantowy, którego głównym celem przez nas realizowanym, było wsparcie psychologiczno-pedagogiczne o charakterze doraźnej odpowiedzi na sytuację zdrowotną spowodowaną COVID-19.

W związku z realizacją grantu uczniowie naszej szkoły brali udział w:

- zajęciach dydaktyczno - wyrównawcznych z języka polskiego i matematyki;

- zajęciach rozwijających uzdolnienia;

- zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się

- zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

Łącznie zrealizowanych zostało: 306 godzin zajęć, dla 79 uczniów.

Dzięki realizacji ww. zajęć uczniowie mieli możliwość wyrównania braków związanych z długotrwałym przebywaniem na nauczaniu zdalnym, w tym m.in. uzupełnić braki materiałowe z podstawowych przedmiotów, wzbogacić swoje umiejętności uczenia się oraz radzenia sobie z trudnymi, niecodziennymi sytuacjami. Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie w dużym stopniu zniwelował skutki wynikające z pandemii spowodowanej COVID-19.