• Turniej piłki nożnej „O czekoladę”

• 21.01.2020 15:47
      • W niedzielę, 15 grudnia rozegraliśmy ostatni tegoroczny turniej piłkarski. Przede wszystkim bardzo ucieszyła nas duża liczba zawodników gotowych stawić czoła warunkom pogodowym,  bo aura początkowo nie miała zamiaru sprzyjać i przywitała nas na szkolnym orliku zacinającym deszczem. Ostatecznie stanęła po naszej stronie – zgodnie z prognozą w południe przestało padać i momentami nawet pokazało się słońce. Rozpalono grilla i można było podzielić się na drużyny.

Krótko po godzinie 12, cztery zespoły: Lama United, Ósma Liga Mistrzów, FC Pierniki oraz Krzycząca Panda złożone łącznie z 27 śmiałków rozpoczęły granie „O czekoladę”. 6 meczów wskazało zwycięzcę turnieju. Została nim ekipa Krzyczącej Pandy, zaś następne miejsca zajęły 8.LM, Lama Utd. i FC Pierniki. Indywidualnie wyróżnieni zostali: Sylwester Przewodowski (najlepszy zawodnik turnieju, FC Pierniki), Szymon Kędzierski (najlepszy obrońca, Lama Utd.), Jakub Miżyński (najlepszy pomocnik, 8.LM) oraz dwaj gracze spod znaku pandy – najlepszy bramkarz turnieju Alan Czarnecki i król strzelców Miłosz Chojnacki. Ponieważ po rundzie głównej zawodów dwaj piłkarze mieli na koncie jednakową liczbę zdobytych bramki, króla strzelców musiał ostatecznie wyłonić konkurs rzutów karnych. Dla każdego uczestnika mieliśmy pamiątkowy dyplom oraz czekoladowe upominki.

Pomiędzy  meczami zawodnicy pokrzepiali się grillowaną kiełbasą i domowym ciastem. Natomiast niekwestionowaną królową turnieju okazała się być pitna czekolada – wypiliśmy jej aż 14 litrów. Do ostatniej kropli. Nazwa turnieju zobowiązuje!

Gratulujemy wszystkim piłkarzom J

Do zobaczenia na wiosnę podczas kolejnego turnieju piłkarskiego – rodzice i animatorzy Adam Benesz i Dariusz Saramak.