Agenda finału Wyniki eliminacji Regulamin konkursu 2017/2018r. Archiwum Konkursu

Agenda finału

Finał konkursu "Kodować każdy może"

termin: 24 lutego 2018 roku,

miejsce: Wydział Informatyki, ul. Żołnierska 52, 71-210 Szczecin

(pozycja 53.448526,14.491171; http://goo.gl/maps/ifSRe)

Agenda finału:

godz. 10:45 – rejestracja uczestników, I piętro,

godz. 11:00 – przywitanie, Aula nr 1, I piętro,

godz. 11:20 – rozpoczęcie rozgrywek indywidualnych:

Uczniowie z poszczególnych grup wiekowych pod opieką organizatorów przechodzą do sal komputerowych. Uczniowie z klas II-III rozwiązują zadania 30 min. Uczniowie z klas IV-V i VI rozwiązują zadania 45 min.

Opiekunów i osoby towarzyszące zapraszamy na prezentacje partnerów konkursu, Aula nr 1, I piętro.

godz. 12:00 – pojedynek zespołów uczniów z klas II-III, Aula nr 1, I piętro,

godz. 12:20 – pojedynek zespołów uczniów z klas IV-V, Aula nr 1, I piętro,

godz. 12:40 – pojedynek zespołów uczniów z klas VI, Aula nr 1, I piętro,

godz. 13:00 – przerwa organizacyjna, poczęstunek dla uczniów – finalistów,

ok. godz. 13:45 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Aula nr 1, I piętro.

Uwagi organizacyjne:

Prace indywidualne:

• każdy finalista będzie pracował samodzielnie na własnym stanowisku z dostępem do Internetu, skrypty będą tworzone on-line na stronie scratch.mit.edu. Informacje szczegółowe (login, hasło) organizatorzy podadzą przed rozpoczęciem rozwiązywania zadań,
  • w grupie najmłodszych finalistów (klasa 2-3) dopuszcza się wpisane loginu i hasła przez organizatorów, a także pomoc przy nadaniu (wpisaniu) nazwy skryptu podczas zapisywania pracy,
  • rozwiązane zadanie należy w pierwszej kolejności zapisać pod wskazaną (na kartce z zadaniem) nazwą, a dopiero potem poinformować organizatorów o zakończeniu pracy,
  • w przypadku uzyskania jednakowej oceny za rozwiązanie zadania o zwycięstwie decyduje szybkość wykonania zadania (czas zapisuje osoba nadzorująca),

Pojedynek zespołów:

• finaliści w każdej z kategorii wiekowej zostaną, na podstawie losowania, podzieleni na dwa zespoły. Zespoły stoczą ze sobą pojedynek na skrypty – w ciągu określonego czasu i dla określonych zasobów trzeba będzie napisać skrypt. Do dyspozycji zespołu będzie jeden komputer, kartki i pisaki. Pojedynek odbędzie się przed publicznością w Auli nr 1. Zwycięski zespół zostanie wyłoniony w drodze głosowania (przy pomocy pilotów). W głosowaniu będą uczestniczyły wszystkie osoby zgromadzone w Auli nr 1. W przypadku bardzo dużej frekwencji (ponad 130 osób) organizatorzy zastrzegają sobie prawo wskazania, kto będzie brał udział w głosowaniu.

Informacje ogólne:

• Przez cały czas dostępna będzie kawa i herbata oraz słodki poczęstunek.
  • Organizatorzy bardzo proszą żeby nie wnosić napojów, ani jedzenia do Auli.
  • Organizatorzy nie zwracają żadnych kosztów związanych z przyjazdem na Finał Konkursu.