• KORZYSTANIE Z KOMPLEKSU BOISK W SP48

•

Kompleks sportowy ,,Moje Boisko – Orlik 2012” jest własnością Gminy Miasto Szczecin, oddaną w zarządzanie Szkole Podstawowej nr 48, 71-201 Szczecin, ul. Czorsztyńska 35, telefon: 91-48 733 03

Wejście na obiekt równoznaczne jest z przyjęciem i przestrzeganiem niniejszego Regulaminu.

Regulamin porządkowy korzystania z kompleksu boisk sportowych
        sportowy ,,Moje Boisko – Orlik 2012

1. Kompleks sportowy ,,Moje Boisko – Orlik 2012” obejmuje:
             · boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy- nr 1,
             · boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu-nr 2

2. Obiekt posiada oświetlenie, ogrodzenie i monitoring całodobowy.

3. Boiska są czynne odpłatnie w trakcie roku szkolnego po uzgodnieniu rezerwacji obiektu i przedstawieniu listy uczestników zajęć oraz osoby odpowiedzialnej za przebywanie na terenie obiektu ( wg załącznika do Uchwały nr XXVI/523/04 Rady Miasta Szczecina z dnia 20 wrzesień 2004: Zasady korzystania z obiektów sportowych w szkołach publicznych w Szczecinie pkt 1,4,14,15)

4. Dyrekcja szkoły zastrzega możliwość odwołania wcześniejszych rezerwacji w przypadkach nagłej potrzeby wynikającej z organizacji pracy szkoły.

5. Rezerwacja boisk :
            · telefonicznie: 91 48 733 03 lub e:mailem sp48@miasto.szczecin.pl
           · rezerwacja polega na wpisaniu do „Harmonogramu miesięcznego wynajmuboisk Orlik przy Szkole Podstawowej nr 48” : Nazwy organizacji, dyscypliny,
         daty, godzin wynajmu oraz nr boiska.

· przesłanie lub dostarczenie listy uczestników oraz osoby odpowiedzialnej za  prowadzone zajęcia
            · podpisanie umowy z Dyrektorem Szkoły.
            · opłaty wg aktualnego cennika przed planowanymi zajęciami ( najpóźniej 48h przed zajęciami) dostępnego na stronie internetowej szkoły:

6. Boiska są czynne w trakcie roku szkolnego:

A. poniedziałek – piątek - planowe zajęcia szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 48

B. godziny ogólnodostępne dla dzieci i młodzieży:

• wtorek godz. 15:00 – 16:00
        • środa godz. 19:00 – 20:00
        • czwartek godz. 15:00 – 16:00
        • piątek godz. 15:00 – 16:00

C. poniedziałek – piątek, poza godzinami dostępności -  zarezerwowane zajęcia grup zorganizowanych,

D. sobota  w godz. 10:00-16:00 zarezerwowane zajęcia grup zorganizowanych.

7. W okresie wakacji obowiązuje odrębny harmonogram korzystania z obiektu.

8. W sytuacjach niekorzystnych warunków atmosferycznych zarządzający może  zabronić korzystania z obiektu.

9. Podczas użytkowania obiektu sportowego obowiązuje strój i obuwie sportowe (na boisku do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy – obowiązuje obuwie sportowe typu halowego, dopuszcza się obuwie piłkarskie z tworzywa  sztucznego)

10. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom korzystającym z obiektu zabrania się:

1. palenia tytoniu, spożywania alkoholu lub innych środków odurzających, żucia gumy,
        2.  przebywania na ternie obiektu osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających,
        3.  użytkowania na terenie obiektu sprzętów niszczących nawierzchnie boisk takich jak: rower, motorower, hulajnoga, deskorolka, rolki, itp.
        4.  używania butów piłkarskich na metalowych korkach oraz kolców,
        5.  wnoszenia przedmiotów pirotechnicznych, broni, kijów, pałek, kamieni, substancji żrących, farb, sprayów, opakowań szklanych i metalowych, śmieci, itp.,
        6. niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska,
        7. wyrzucania sprzętu sportowego w tym piłki poza teren boiska,
        8. wchodzenie na ogrodzenie, bramy, urządzenia sportowe,
        9. wprowadzania zwierząt,
        10. przeszkadzania w zajęciach i grze, zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
        11. przebywania osobom nieletnim bez opiekuna,
        12. korzystania z obiektu bez wcześniejszej rezerwacji lub zgody pracownika szkoły.

11. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialności odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody na zasadach określonych w odrębnych przepisach kodeksu cywilnego i karnego.

12. Każdorazowo korzystający z obiektu jest zobowiązany do poinformowania Dyrekcji lub pracownika szkoły o uszkodzeniu obiektu lub zaistniałym wypadku czy poważnej kontuzji.

13. Gmina Miasto Szczecin, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 48 i pracownicy szkoły nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu i za pozostawione mienie na terenie obiektu.

14. Korzystający z obiektu są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania regulaminu porządkowego obiektu a w szczególności do uwag pracowników szkoły, w zależności od sytuacji mogą oni wezwać Policję lub Straż Miejską. Przypadki nieprzestrzegania postanowień regulaminu będą stanowiły podstawę do zastosowania zakazu wstępu danej osoby na kompleks boisk.

15. Niestosowanie się do postanowień niniejszego regulaminu noszące znamiona wykroczenia lub przestępstwa będą stanowiły podstawę zawiadomienia organów ścigania celem wszczęcia postepowania.

16. Regulamin wchodzi w życie w dniu podpisania przez dyrektora szkoły.

CENNIK

Stawka za 1h/60min