• Casting

29.03.2024 10:16
    • Drodzy rodzicie i uczniowie

19.03.2024 15:13
      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym głosowaniu na najpiękniejszy ul wykonany w ramach konkursu plastycznego "Pszczoła i Przyjaciele" organizowanego przez CH Omni Molo.
      Uczniowie z klasy 1d i 3a wspólnymi siłami ozdobili ul, który można podziwiać na wystawie w CH Omni Molo przy ul. Mieszka 1. Na pracę można głosować od 18 do 23 marca na Facebooku CH Omni Molo do czego serdecznie zachęcamy.

• Zagraj w bule

07.03.2024 09:58
    • Twórcze, kreatywne podróże w czasie, czyli Ferie w Zamku

10.01.2024 16:24
      Zimowe ferie w mieście to dobra okazja do rozwijania swoich pasji i uwolnienia twórczej wyobraźni. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na tematyczne zajęcia, podczas których uczestnicy spróbują swoich sił w takich dziedzinach sztuki, jak malarstwo czy teatr oraz przeniosą się w świat zamkowych tajemnic i historii. Pierwsze spotkanie już 15 stycznia.

Podczas ferii Zamek jak co roku zaprasza najmłodszych do aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Pierwszy tydzień (15-19 stycznia) upłynie pod znakiem „Zamkowych podróży w czasie”. Podczas zajęć dzieci w wieku 6-10 lat spróbują swoich sił między innymi w ceramice, wiklinie czy filcowaniu, a także w takich dziedzinach sztuki, jak malarstwo czy teatr. Inspiracją będzie życie codzienne na zamkowym dworze w latach jego świetności i panowania dynastii Gryfitów, a także sztuka i rzemiosło XVI i XVII wieku.

- Ferie zimowe to doskonały czas, by poznać historię swojego miasta – mówi Marta Wróblewska-Szałek, pedagożka i animatorka kultury, która w pierwszym tygodniu zamkowych ferii prowadzić będzie zajęcia „Zamkowe podróże w czasie” - Rozsmakujemy się w historii zamku, poznamy losy książąt i pewnej pomorskiej czarownicy, a wszystko to okrasimy świetną zabawą z elementami tradycyjnego rękodzieła.

W drugim tygodniu ferii (22-26 stycznia) Zamek zaprasza na zajęcia „Witaj w Mieście Sztuki”. Uczestnicy w wieku 6-11 lat mogą wziąć w nich udział niezależnie od poziomu swoich umiejętności. Będziemy malować, rysować, kleić, stemplować, wycinać... ale przede wszystkim dobrze się bawić. Zima w mieście nie musi być nudna! – przekonuje prowadząca zajęcia Kaja Cykalewicz-Licakszczecińska graficzka i scenografka, członkini Fundacji Tettere. Głównym celem spotkań będzie rozwijanie twórczego myślenia oraz umiejętności manualnych, poznawanie technik plastycznych i budowanie form przestrzennych.

Zajęcia odbywać się będą na Zamku w Sali Anny Jagiellonki (wejście A, I piętro), od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-12:30. Bilety w cenie 25 zł za dzień zajęć są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej (wejście I) oraz online na bilety.zamek.szczecin.pl.

Zamek zaprasza także na inną formę wyjątkowej podróży w czasie. Każdego dnia ferii o godz. 12:45 rozpocznie się „Gryf-Ekspres: Pociąg do historii”, czyli spacery z zamkowym przewodnikiem skierowane specjalnie do najmłodszych. Każdy dzień tygodnia poświęcony będzie innemu stuleciu, osobie i zamkowemu obiektowi. Czas ekspedycji to około 500 lat. Uczestnicy przeniosą się do okresu panowania Gryfitów. Warto ubrać się ciepło – zwiedzanie odbywać się będzie na zamkowych dziedzińcach. Podróż rozpoczyna się w Holu Wschodnim (wejście A). Bilety w cenie 10 zł (dziecko i opiekun) można nabyć w Centrum Informacji (Wejście I) oraz online na stronie bilety.zamek.szczecin.pl.