Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Klasa II B w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego

  Klasa II B w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego

  11 września 2018 r. klasa II B była w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Podczas zajęć uczniowie poznali specyfikę muzeum, jego rolę i strukturę. Dowiedzieli się, dlaczego gromadzi się i chroni zabytki kultury oraz w jaki sposób są przechowywane i konserwowane eksponaty. Zapoznali się także zasadami, jakie obowiązują zwiedzających w muzeum. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wspaniałe wystawy, między innymi wystawę „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Wędrówkę po muzeum dzieci zakończyły w „wiosce afrykańskiej”, słuchając bajki czytanej przez panią Dorotę Baumgarten – Szczyrską.

  Lekcja muzealna dostarczyła uczniom wielu, niezapomnianych wrażeń. Na pewno wszyscy długo będą ją pamiętać i wspominać.

  Galeria

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przywitaliśmy nowy rok szkolny...

  Przywitaliśmy nowy rok szkolny...

  3 września 2018r. usłyszeliśmy pierwszy dzwonek roku szkolnego 20182019. Jak dzień słonecznie nas przywitał, tak i szkoła z nauczycielami słonecznie powitała swoich uczniów. Pani Dyrektor przedstawiła plany na nowy rok szkolny, priorytety nad którymi będziemy pracować. Każdy zauważył, że nasza szkoła zmienia się...ruszyła rozbudowa i czekamy na nową salę gimnastyczną. Najbardziej chyba przejęci byli nasi Pierwszoklasiści i nowi nauczyciele, których Pani Dyrektor szczególnie przywitała. Wiele przed nami...bo "(...)kiedy jesteśmy razem, to wszystko jest łatwiejsze. Kiedy jesteśmy razem, najmniejsi są silniejsi. Kiedy jesteśmy razem, przyjaciel z przyjacielem, bo sam niewiele możesz,a razem można wiele (...)"

   

  Galeria

 • Informacje dla Rodziców Uczniów klas pierwszych

  Informacje dla Rodziców Uczniów klas pierwszych
  1.Listy klasowe zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w holu szkoły na parterze po 20 lipca;

   

  2. Informacje organizacyjne, odnośnie wymaganego zestawu materiałów dydaktycznych i plastycznych (tzw. wyprawka) zostaną przekazane przez wychowawców klas na pierwszym spotkaniu-3 września bezpośrednio po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

   

  3. Uczniowie otrzymują podręczniki i ćwiczenia bezpłatne.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Nie tak dawno zaczynalismy nauke w nowym roku szkolnym, a juz czas go pożegnać. Za nami miesiące nauki, zabawy, sukcesów i także czasami porażek. Rok szkolny z samego rana pożeganli uczniowie klas I-V, a około południa klasy VI. Pani Dyrektor Iwona Górska podsumowała czas pracy w tym roku szkolnym i życzyła wszystkim bepiecznych, radosnych, aktywnych wakacji. Ze szczególnym wzruszeniem pożegnała uczniów klas VI, ponieważ niestety muszą oni opuścić mury naszej szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów i zachowania tylko miłych wspomnień z czasu nauki w naszej szkole. 

  Galeria

 • Jak bezpiecznie spędzić wakacje...

  Jak bezpiecznie spędzić wakacje...

   

  Lektura obowiązkowa do przeczytania i zastosowania...

  Przeczytaj, a wakacje spędzisz bezpiecznie...Kliknij:)

 • Wspomnienie z Pikniku...

  Wspomnienie z Pikniku...

   

  Choć już czas wakacji warto wspomnieć ostatnie wydarzenie w roku szkolnym 2017 / 2018.

  Klip o Pikniku "Z pasją po zdrowie" został wykonany przez naszego absolwenta Pana Jarosława Syrka (AEROPIX) 

  https://www.youtube.com/watch?v=zixnUUrRVYo

 • Urządzenia codziennego użytku

  Urządzenia codziennego użytku

   

  Na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych wykorzystując papier, plastik, szkło wykonywali prace przedstawiające urządzenia domowego/ codziennego użytku. Na wystawie szkolnej można było podziwiać wykonane przez uczniów między innymi pralki, lodówki, żelazka, kawiarki, telefony komórkowe. Uczniowie podczas wykonywania prac wykazali się dużą starannością oraz pomysłowością w wykorzystaniu różnych materiałów.

  Galeria

 • Nowy znak drogowy

  Nowy znak drogowy

   

  W ramach majowego miesiąca „Bezpieczeństwo – odpowiedzialność” uczniowie klas czwartych na zajęciach technicznych wykonywali znak, którego nie ma. Wykorzystując znaczenie kształtów znaków drogowych stworzyli unikatowe, kolorowe znaki. Prace można było podziwiać na wystawie szkolnej.

  Galeria

 • Piknik „Z pasją po zdrowie”

  Piknik „Z pasją po zdrowie”

  19 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 48 na ul. Czorsztyńskiej 35 odbył się Piknik „Z pasją po zdrowie” pod patronatem Fundacji Małgorzaty Glinki. Impreza ta sfinansowana została z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizację wydarzenia wspierało również Ministerstwo Zdrowia i Urząd Miasta Szczecin. Małgorzata Glinka, główna pomysłodawczyni Pikniku „Z pasją po zdrowie”, jest najlepszą w historii polską siatkarką, wielkokrotną reprezentantką Polski w piłce siatkowej kobiet, dwukrotną mistrzynią Europy, wielokrotną mistrzynią Polski, założycielką Glinka Academy. Uczniowski Klub Sportowy Pogodno, który działa przy SP 48 już od 21 lat,  spotkało wielkie wyróżnienie. Jako jedyny szczeciński klub nasz UKS został objęty wsparciem Glinka Academy, której celem jest promowanie sportowego i zdrowego stylu życia.

  W pierwszej części pikniku, po powitaniu zaproszonych gości, wystąpiła grupa Krzysztofa Kryja ze Szczecińskiego Centrum Treningu Personalnego z pokazem umiejętności jazdy na rowerach spinningowych. Wspólną zabawę dla wszystkich uczestników poprowadziła instruktorka Zumby.

  W trakcie imprezy realizowane były dwa bloki: rekreacyjno – zdrowotny oraz sportowy.

  W części rekreacyjno – zdrowotnej dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci dmuchańców, magicznych deskorolek, kosmicznych kul oraz malowania twarzy w barwach biało – czerwonych (był to dzień meczu Polski na Mundialu). W ramach tego bloku odbyły się również zajęcia z lekarzem, fizjoterapeutą i dietetykiem oraz pokazy pierwszej pomocy. Uczniowie klas 4 – 6 mogli obejrzeć filmy na temat anoreksji, bulimii i higieny osobistej. Klasy sportowe miały lekcję jazdy na rowerach spinningowych.

  W bloku sportowym maluchy od zeróweczki do klasy trzeciej rywalizowały między sobą w wyścigach rzędów, na torze przeszkód i w rzucance siatkarskiej. Klasy starsze konkurowały ze sobą w turnieju mixów siatkarskich, w strefie lekkoatletyki, na zwinnościowym torze przeszkód oraz w przeciąganiu liny.

  Dla spragnionych uczestników pikniku była przygotowana woda, którą ufundowała firma Viktoria Cymes oraz czekały piękne, czerwone jabłuszka.

  Wielką atrakcją imprezy było bicie rekordu w podbijaniu piłki siatkowej w czasie dziesięciu sekund. Brali w nim udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, trenerzy i zaproszeni goście. Oficjalne wyniki podamy w najbliższym czasie.

  Na Pikniku „Z pasją po zdrowie”, po raz pierwszy organizowanym w Szczecinie, wszyscy  nie tylko doskonale bawili się, ale również zaczerpnęli sporo wiedzy o zdrowym stylu życia i mogli uczestniczyć w rywalizacji sportowej. I co bardzo ważne, pogoda była dla nas wszystkich bardzo przychylna.

    Małgorzata Wrońska 

  Galeria

 • „Godność, Wolność, Niepodległość”

  „Godność, Wolność, Niepodległość”

  Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie.

   

  Nasza szkoła przystąpiła do ministerialnego projektu edukacyjnego

   „Godność, Wolność, Niepodległość”.

  Umożliwia on uzyskanie środków na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Jednym z warunków uczestnictwa jest przygotowanie wystawy złożonej z pamiątek związanych

  z odzyskaniem niepodległości przez Polskę niepodległości w 1918 r. i budową Państwa Polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym.

  Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

   

  Jeżeli w waszych rodzinnych zbiorach znajdują się przedmioty,

  dokumenty, pamiątkowe medale związane z okresem Polski międzywojennej prosimy o możliwość udostępnienia ich nam w październiku,

  abyśmy w jednej ze szkolnych klas mogli przygotować rzeczoną wystawę.

   Zależy nam, aby nasi uczniowie mogli bliżej poznać ten ważny

  okres w przeszłości naszego kraju i poczuć dumę z historii własnego narodu.

   

  Chęć udostępnienia tych cennych świadectw historycznych  prosimy zgłaszać

  bezpośrednio nauczycielom p.Beacie Kłosowskiej, p.Krzysztofowi Perłowskiemu lub pod adresem e-mail kperlowski@sp48szczecin.edu.pl; bklosowska@sp48szczecin.edu.pl.

  Z góry dziękujemy za pomoc. Beata Kłosowska, Krzysztof Perłowski

 • Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin

  Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin

  20 czerwca o godz. 9:00 nasi uzdolnieni uczniowie, odebrali nagrodę z rąk samego Pana Prezydenta Piotra Krzystka. Jest to weilkie wyróżnienie, a zarazem podsumowanie sukcesów, jakie odnieśli nasi uczniowie w ciągu tego roku szkolnego. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Barbara Piela, kl. 4d; Wiktoria Ćwik, kl. 6e; Kamila Mikołajuk, kl. 6b; Lara Clark, kl. 6d; Wanda Szylińska, kl. 6d; Michalina Hyriak, kl. 6d; Norbert Dąbrowski, kl. 6d. GRATULUJEMY!

  Cieszymy się bardzo i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów. 

   

 • „Droga naszego zerówkowicza do Pekao Szczecin Open”

  „Droga naszego zerówkowicza do Pekao Szczecin Open”

  Pragniemy  ogłosić, że w tegorocznych testach do trzeciej edycji programu „Droga do Pekao Szczecin Open” wzięło udział 75 dzieci. W Szczecińskim Klubie Tenisowym w ósemce wytypowanych do programu znalazł sie nasz przedszkolak z Grupy 0B Mateusz Babiński. Zajęcia rozpoczęły się już z początkiem maja . Testy składały się z pięciu konkurencji. Był rzut piłką tenisową, skok w dal z miejsca, sprint na 20 metrów, podbijanie piłki rakietą i „test gwiazdy”, w którym liczyła się zwrotność i szybkość przemieszczania się po korcie. Na podstawie osiąganych rezultatów trenerzy wytypowali w każdym z klubów ósemkę, która zakwalifikowała się do programu. Dzieci zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt tenisowy i odbywają treningi ze specjalistyczną kadrą trenerską. Zajęcia odbywają się  dwa razy w tygodniu , a całość zobowiązań finansowych przejmie na siebie Bank Pekao SA, czyli patron programu. Program ma trwać do dwóch lat .

  Pragniemy pogratulować  Mateuszowi i życzyć udanej zabawy w pięknej przygodzie jakim jest tenis  oraz droga do PeKaO Szczecin Open.

  Galeria

 • „Codziennie Polskę TworzyMy”

  „Codziennie Polskę TworzyMy”

  19 czerwca w Urzędzie Miasta Szczecin odbył się wernisaż prac oraz wręczenie nagród laureatom Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Codziennie Polskę TworzyMy”, który został zorganizowany z okazji 100-lecia obchodów Święta Niepodległości Polski. Celem konkursu było ukazanie obrazu niepodległości przez pryzmat młodych mieszkańców, dla których Szczecin jest centrum życia, gdzie realizują swoją przyszłość, wolność, niezależność, marzenia i inspiracje na dalsze życie. W konkursie została wyróżniona uczennica naszej szkoły, Paulina Stelmaszyk z klasy 1a, która na wernisażu odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Szczecin, Piotra Krzystka.

   Paulinko, wielkie gratulacje!!!

   

  Szkolny koordynator konkursu    
  Beata Kłosowska

  Galeria

 • Błękitny patrol

  Błękitny patrol

  Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Finale Wojewódzkim  akcji „Błękitny Patrol”.

  Drużyna w składzie: Hubert Wiórowski z kl. 6b oraz Emilia Borysiak, Aleksandra Dudek, Mateusz Woźny z kl. 6a pod opieką B. Raczkowskiej  uczestniczyła finale wojewódzkim akcji „Błękitny Patrol”, pod  Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

  Uczniowie musieli się  wykazać  umiejętnościami z zakresu: resuscytacji krążeniowo – oddechowej stosowanej u dorosłego, dziecka, niemowlęcia i topielca; ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej, rzutem linką asekuracyjną, użyciem defibrylatora AED, rozmową z dyspozytorem 112, itd.

   W nagrodę otrzymali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w Centrum Symulacji Medycznych RescueLab. WIELKIE BRAWA!

   

  Galeria

 • PIKNIK Z PASJĄ PO ZDROWIE W SZCZECINIE

  PIKNIK Z PASJĄ PO ZDROWIE W SZCZECINIE

  19 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych w naszej szkole odbędzie się Piknik pod nazwą „Z pasją po zdrowie” pod patronatem Fundacji Małgorzaty Glinki. Zadanie jest finansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizację imprezy wspiera Ministerstwo Zdrowia i Urząd Miasta Szczecin. Wodę dla wszystkich uczestników Pikniku ufundowała firma Victoria Cymes Sp. z o.o. Gospodarzem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 48 i Uczniowski Klub Sportowy Pogodno.

  W trakcie pikniku realizowane będą dwa bloki:

           Blok rekreacyjno – zdrowotny, promujący zdrowy styl życia. W jego ramach odbędą się zajęcia z lekarzem, fizjoterapeutą i dietetykiem. Jedną z największych atrakcji tego bloku będzie lekcja na rowerach spinningowych, którą przeprowadzi p. Krzysztof Kryj ze Szczecińskiego Centrum Treningu Personalnego z grupą „Acrobice”. Wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników pikniku poprowadzi instruktorka Zumby. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci dmuchańców, magicznych deskorolek, kosmiczne kule oraz malowanie twarzy w barwach biało – czerwonych przygotowujące do kibicowania naszej drużynie w pierwszym meczu na Mundialu.

           Blok rekreacyjno – sportowy, w ramach którego będą realizowane następujące działania:

           Strefa siatkówki – turniej mixów siatkarskich, rzucanka siatkarska i zabawy na siatce dla najmłodszych.

           Strefa lekkoatletyki

           Strefa gier i zabaw ruchowych.

   Uczniowie SP 48 i zawodnicy UKS Pogodno podejmą się próby bicia rekordu w podbijaniu piłki siatkowej przez jak największą liczbę osób.

  Mamy nadzieję, że zaszczyci nas swoją obecnością sama pomysłodawczyni programu,
  p. Małgorzata Glinka.

   

 • Wystawa szkolna prac technicznych

  Wystawa szkolna prac technicznych

  W II semestrze na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych mieli okazje zabawić się w projektantów mody. W trakcie wykonywania prac wykazali się starannością oraz pomysłowością w wykorzystywaniu różnych materiałów. Prace można było podziwiać na wystawie szkolnej.

  Galeria

 • Nasi uczniowie wśród najlepszych!

  Nasi uczniowie wśród najlepszych!

  11  czerwca 2018r. Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak wręczył nagrody  laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018. W uroczystości uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć. Jesteśmy dumni, że wśród tych najlepszych znaleźli się również nasi uczniowie: Wiktoria Ćwik z klasy 6 e laureatka Konkursu Języka Angielskiego, Norbert Dąbrowski-klasa 6 d laureat Konkursu Matematycznego, Barbara Piela-klasa 4d laureatka Konkursu Języka Niemieckiego, Wanda Szylińska klasa 6 d laureatka Konkursu Języka Polskiego. Lara Clark klasa 6d i Kamila Mikołajuk z klasy 6b to finalistki  Konkursu Języka Angielskiego.

  Wszystkim gratulujemy, szczególnie laureatom, którzy zdobywając ten tytuł, zapewnili sobie maksymalny wynik z odpowiedniego przedmiotu na egzaminie po szkole podstawowej, czyli po klasie ósmej.

  Galeria

 • Jak nie czytamy, jak czytaliśmy!!!

  Jak nie czytamy, jak czytaliśmy!!!

  8 czerwca o 10:00

  rozpoczęła się III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce.

  Jak w ubiegłym roku czynnie włączyliśmy się w tę akcję.

  W tym roku również zaprosiliśmy Rodziców, Babcie, Dziadków i Rodzeństwo. 

  Przy pięknej pogodzie i w licznym gronie zasiedlismy z książkami i czytaliśmy....

  Było słonecznie i czytelniczo :)

  Dziękujemy Rodzicom, Babciom i Dziadkom, którzy włączyli sie w tę akcję i dali przykład pieknego czytelnictwa.

  Galeria

strona: