16.11 w naszej szkole nastąpiła rewolucja :). Na szczęście tylko KROKUSOWA! Uczniowie najmłodszej grupy, czyli nasi Zerówkowicze z najstarszymi w szkole Ósmoklasistami, reprezentowanymi przez uczniów klasy 8a włączyli się w akcję, polegającą na sadzeniu krokusów, aby upiększyć na wiosnę szczecińskie, szkolne i przedszkolne trwaniki. Teren naszej szkoły sprzyja. Okazało się również, że organizatorzy mają dla nas krokusy w żółtym kolorze zatem lepiej nie mogło być. Order Kawalerów Orderu Usmiechu pięknie błyszczy żółtym kolorem, a zatem wszystko wspaniale się połączyło. My czekamy na wiosnę, kiedy to zobaczymy efekty naszej pracy. Serdecznie DZIĘKUJEMY Organizatorom: Pani Marii Myśliwiec (radnej oraz przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn) oraz p. Sylwiuszowi Mołodeckiemu z "Zielonych Ogrodów" za włączenie nas w tę wspaniałą akcję.
KROKUSOWA REWOLUCJA
- 30
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W piątek, 10 listopada, z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego.
Uroczystość poprowadzili Lena Górniak i Aleksander Wernikowski. Uczniowie klasy 8B przygotowali poruszające przedstawienie. Mieliśmy okazję posłuchać budzących emocje recytacji wierszy mówiących o walce o niepodległość, o miłości do ojczyzny, o symbolach narodowych oraz o znaczeniu wolności. Wzruszenie wszystkich widzów budziły pieśni żołnierskie oraz piosenki patriotyczne wykonane przez szkolny zespół wokalny przygotowany przez nauczycielkę muzyki, panią Ewę Ott-Kamińską. Zebrani wysłuchali również „Mazurka Dąbrowskiego” wykonanego na saksofonie przez Stanisława Adamczyka z klasy 8b oraz obejrzeli taniec wolności zaprezentowany przez uczennice tej samej klasy.
Dzięki występowi uczniowie i nauczyciele mogli przypomnieć sobie, jak wielkimi wartościami są wolność i niepodległość.
Fragmenty uroczystości:
55
Świetliki o Święcie Niepodległości
„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze” Jędrzej Moraczewski.
Na kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada, dzieci w świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych historii Polski. Zajęcia te miały na celu kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu, małej Ojczyzny. Podczas zajęć plastycznych z ogromną radością powstawały prace dotyczące naszych symboli narodowych. Świetliki oglądały filmy edukacyjne o 11 listopada, wykonaliśmy flagi oraz orły.
16
Śpiewamy dla Niepodległej
8 listopada z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się, żeby wspólnie pośpiewać. Zabrzmiały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", "Rota" Marii Konopnickiej, znane wszystkim Polakom "Legiony" i piękna pieśń "Szara Piechota".
13
“Piżamowo”
W tej jesiennej aurze potrzebowaliśmy w naszej szkole trochę zabawy i radości, dlatego samorząd uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów SP48 na ,,Dzień Piżamy”. Odbył się on 03.11.2023 roku (piątek). Tego dnia uczniowie mogli przyjść w swoich piżamach do szkoły. Oprócz tego zaplanowany był mały konkurs. Po całej szkole były ukryte obrazki piżam. Dla tego, kto znalazł ich najwięcej przewidziana była nagroda. Konkurs wygrała osoba, która się nie podpisała (92 piżamki) i Martyna Nowak 3e (90 piżamek). Zapraszamy po odbiór nagrody do Pani Agnieszki Olender. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę. Obejrzyjcie krótką relację.
Wspomnienie - Dzień Edukacji Narodowej okiem samorządu uczniowskiego sp48
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy tym roku szkolnym nieco inaczej. Oprócz uroczystego apelu, który odbył się w piątek 13 października, samorząd uczniowski zainicjował zabawę - zamiana ról (12 października). Uczniowie w wyznaczonych godzinach zamienili się rolami. Stali się nauczycielami i prowadzili lekcję. Nauczyciel mógł wtedy wcielić się w role ucznia. Cieszymy się bardzo, że pomysł cieszył się popularnością i uczniowie chętnie brali udział w zabawie. Dodatkowo Nasza szkolna telewizja przeprowadziła krótką sondę z kilkoma nauczycielami na temat ich pracy: Co Pan/Pani lubi w swojej pracy? Co Panią/Pana denerwuje w uczniach? Co Pan/Pani ceni w uczniach najbardziej? Odpowiedzi były oczywiste – wszyscy nauczyciele lubią i cenią pracę z uczniem. Cieszymy się bardzo z tego powodu. Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji.
- Dzień Edukacji Narodowej okiem samorządu uczniowskiego ‐ wykonano za pomocą Clipchamp
- Zamiana Ról_ - Dzień Edukacji Narodowej - okiem samorządu uczniowskiego SP48 ‐ Wykonano za pomocą Clipchamp
- SONDA - DEN 2023 ‐ wykonano za pomocą Clipchamp
SBU
W piątek przeprowadzone zostało głosowanie w ramach III Szkolnego Budżetu Uczniowskiego. Niestety część projektów okazało się niemożliwa do wykonania ze względów technicznych. Dlatego w fazę realizacji wejdą pomysły, które, które zajęły kolejne miejsca pod względem liczby oddanych głosów.
Dziękujemy Enea Oświetlenie Szczecin za wsparcie SBU.
6d na warsztatach „ChatGPT i inne narzędzia AI w edukacji”
24.10.2023, w ramach projektu Meet and Code, braliśmy udział w warsztatach pt. „ChatGPT i inne narzędzia AI w edukacji”. Warsztaty odbywały się w Technoparku Pomerania. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykorzystać nowe technologie do nauki, rozwijać naszą inteligencję, umiejętności i pasje. Prowadzący zajęcia, pan Tomasz, pokazał nam również, jak dzięki narzędziom AI, jak ChatGPT, mamy dostęp do interaktywnych i zaawansowanych lekcji, ćwiczeń i quizów, które mogą uczynić nasz proces nauki bardziej interesującym i angażującym. Dowiedzieliśmy się również, że ChatGPT może służyć jako wirtualny mentor, pomagając nam w rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, współpraca czy rozwiązywanie problemów. Głównym celem naszych warsztatów była nauka umiejętnego korzystania z nowoczesnych technologii. Do szkoły wróciliśmy bogatsi w wiedzę i bardzo zadowoleni.
1
Inauguracja SKEM
20 października 2023 r. grupa członków Szkolnego Koła Edukacji Morskiej zainaugurowała nowy rok szkolny biorąc udział w rejsie na pokładzie żaglowca „Zryw”. Młodzi wodniacy doskonalili umiejętności żeglarskie oraz poznawali okolice Szczecina z wodnej perspektywy. Nasi podróżnicy dotarli ze Szczecińskiego Centrum Żeglarskiego m. in. na Wały Chrobrego oraz z bliska mogli przyjrzeć się zabudowaniom Stoczni Szczecińskiej i Elewatorowi Ewa na Nabrzeżu Zbożowym. Mimo kapryśnej aury, humory dopisywały uczestnikom rejsu. Zadbał o to kapitan Jędrzej Owczarski, który czuwał nad bezpieczeństwem załogi. Rejs został zorganizowany przez Szczecińskie Centrum Żeglarskie dzięki Pracowni Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Całość wyprawy koordynował kapitan Jerzy Szwoch.
SKEM
Magdalena Napiórkowska
Magdalena Łukaszczyk
Dzień Edukacji Narodowej
4 października 1773 r., 250 lat temu, Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej. Komisja została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki staraniom Komisji Edukacji Narodowej utworzona została nowoczesna struktura organizacyjna oświaty. Pierwszy raz w dziejach europejskich przygotowano programy nauczania wzbogacone o nauki przyrodnicze, historię i geografię Polski oraz kulturę fizyczną. Powołano również Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które opracowało nowe podręczniki. Co roku, 14 października, na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W piątek, 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z tej okazji.
Relacja szkolnego reportera:
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole SP48 rozpoczął się o godz. 10.00 13 października 2023 r. przywitaniem zaproszonych gości. DEN Express (prowadzony przez uczniów klas starszych) zapowiadał kolejne etapu programu artystycznego. W pierwszej kolejności wystąpili najmłodsi uczniowie, tańcząc
i śpiewając. Następnie koncertowały dwie starsze uczennice. Później DEN Express przedstawił gościom to, co sami przygotowali, m.in. przeprowadzili konkursy, dzieci składały życzenia nauczycielom itp. Był również świętowany jubileusz nauczycieli, pani dyrektor wręczyła zasłużonym pracownikom upominki oraz kwiaty. Koniec imprezy uświetnił gościom występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie prowadzony przez nauczycielkę naszej szkoły, panią Ewę Ott-Kamińską. Po uroczystości nauczyciele oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który odbył się w szkolnej stołówce. Wśród zaproszonych gości zauważyłem przełożonego mojej mamy, Komendanta Straży Granicznej, Pana ppłk Zbigniewa Pałkę.Tomek Jankowski 5d
3
Dzień Chłopaka
W czwartek 28 września, samorząd uczniowski przygotował kilka zadań dla Naszych Chłopców. Jak przystało na prawdziwych mężczyzn zmierzyli się z trudnymi pytaniami. Zagadki musieli znaleźć w wyznaczonym miejscu “ESCAPE ROOM”. Najlepsi zostali ukoronowani i nagrodzeni. Dziękujemy wszystkim chłopcom za zaangażowanie w szkolnej zabawie. Szczególnie organizatorkom wytypowanym z samorządu uczniowskiego: Michelle, Zosia i Alicja z klasy 8a. Zapraszamy do fotorelacji w postaci filmu: FILMIK
CODEWEEK TRWA!
Od 7 do 22 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. "Jest to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.
Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki". źródło: codeweek.eu
W naszej szkole również uczymy się programowania na zajęciach informatyki. Mamy także klasy matematyczno-informatyczne, które od pierwszej klasy zgłębiają istotę myślenia komputacyjnego.
Klasa 7b włączyła się w ideę promowania CodeWeeka, tworząc remix projektu w języku Scratch. Byliśmy polskimi przedstawicielami, zatem jest to wielkie wyróżnienie. Efekty można zobaczyć TUTAJ: CODEWEEK
Bardzo DZIĘKUJEMY Panu Krzysztofi Jaworskiemu za zaproszenie nas do udziału w tym przedsięwzięciu.
“Młodzi Głosują”
We wtorek w naszej szkole odbędzie się symulacja wyborów parlamentarnych i referendum “Młodzi Głosują”.
Jest to lekcja demokracji w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyska okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.
Lokal wyborczy będzie otwarty od 7:45 do 13:45. Głosujemy na holu przy sali nr. 28. Aby zagłosować będzie potrzebna legitymacja szkolna.
Serdecznie zapraszamy.
Piknik Zdrowia pod patronatem Małgorzaty Glinki
29 września odbył się Piknik Zdrowia pod patronatem Małgorzaty Glinki, znanej polskiej siatkarki. W tym dniu nie było żadnych lekcji, a wszyscy uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie - na sportowo.
Impreza zaczęła się krótkim rozpoczęciem na boisku szkolnym i przemową pani dyrektor. Wszystkim podobały się wspaniały taniec dziewczyn z klasy 3e oraz występ naszych utalentowanych cheerleaderek.
Wszyscy uczniowie brali udział w wielu konkurencjach, m.in. sztafecie, biegu z wiadrami, przekładaniu koszulek, przeciąganiu liny. Było też spotkanie z panią dietetyk, która mówiła bardzo ciekawe i przydatne informacje na temat zdrowia i z panią ratownik, która przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wzięli również udział w quizie sportowo-zdrowotnym.
W przerwach pomiędzy zadaniami mogliśmy pójść na loterię organizowaną przez klasę 6a dla Łukasza, jednego z jej uczniów. Łukasz zachorował i potrzebuje kosztownej rehabilitacji, aby odzyskać zdrowie. Na pikniku Małgorzaty Glinki nie zabrakło stoiska z darmowymi gruszkami, śliwkami i jabłkami oraz wodą mineralną.
Dzień Sportu był pełen atrakcji i każdemu się spodobał. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tego typu event.
Wideorealcja:
Maya Manke i Helenka Sobolewska
I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki w Chwaszczynie za nami
Świetnie spisały się nasze siatkarki naktóre uczestniczyły w I Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Chwaszczynie o Puchar Malgorzaty Glinki. Dziewcząta w kategorii czwórek w składzie: Zuzia Kołodziejek, Zuzia Krawiec, Victoria Ganschow i Zosia Dobrodziej zajęły III miejsce.
W kategorii trójek uczennice klasy sportowej 5a znalazły się tuż za podium na 4 miejscu:
( Mroczkowska Hania, Tamara Roczniak, Gosia Klawsiuć, Masza Gracka) oraz 11 miejsce (Oliwia Starosta, Marika Wilczyńska, Lena Borochowska i Gabrysia Wałkuska.
Najlepszy wynik osiągnął zespół reprezentujący Szczecin, który zajął 2 miejsce w kategorii czwórek.
W składzie drużyny znalazła się z SP 48 Julia Jasińska i Maja Pawlik.Gratulujemy!
FESTIWAL SZTAFET Z MEDALAMI
Chwalimy się kolejnymi sukcesami naszych uczniów podczas Festiwalu Sztafet, w którym brała udział rekordowa ilość szkół.
Nasi chłopcy w sztafecie 4x100 m w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w składzie (M.Brzdąk, M.Piluskin, O.Grabiński, V.Korniennko) wygrali cała rywalizację , pokonując wszystkie szkoły zdobywając złoty medal. I to oni będą reprezentować Nasz Powiat\Gminę Miasto Szczecin podczas Mistrzostw Województwa.
Po bardzo zaciętym pojedynku na ostatniej zmianie w sztafecie 4x100 m dziewcząt w ramach IMS uplasowała się nasza sztafeta i zdobyła srebrny medal w składzie N.Bilińska, L.Roczniak, V.Kozenko, K.Serafin.
Warto również pochwalić się, ze tuż za podium uplasowały się nasze najmłodsze dziewczęta, które rywalizowały w ramach Igrzysk Dzieci w sztafecie 4 x100 m. Do medalu zabrakło zaledwie 11 setnych. Biegły w składzie W.Zielińska, B.Podleśna, L.Zielińska, M.Jacniacka.
GRATULUJEMY ZAWODNIKOM ZA WALKĘ
ORAZ DZIĘKUJEMY TRENEROWI NADARZYŃSKIEMY ZA PRZYGOTOWANIE DO ZAWODÓW
Zabawy w GEKO
Z okazji Dnia Chłopaka dzieci ze szkolnej Zeróweczki udały się do Centrum Wspinaczkowego GEKO. Z radością można było zaobserwować sprawność i przyjemność, która towarzyszyła całej grupie. Dzieci były bardzo zadowolone nie tylko ze wspinaczki, ale i zabaw tematycznych. To było miłe doświadczenie.
3
Pasowanie Pierwszoklasistów
21 września, w dniu kiedy świętujemy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, w naszej szkole odbywa się Pasowanie uczniów klas pierwszych. Stało się tak i w tym roku szkolnym. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 8b: Lena Górniak i Aleksander Wernikowski, a za całość organizacyjną odpowiadały Panie: Ewa Terebus i Beata Standio.
Wspaniałe, uśmiechnięte grono Pierwszoklasistów na czele z wychowawczyniami w przepiękny sposób zaprezentowało się wierszem i piosenką, a tym samym udowodniło, że są gotowi do wyzwań jakie stawia przed nimi szkoła. Pani dyrektor Anna Rakowska, życzyła wszystkim...Uczniom, Nauczycielom samych pięknych, radosnych dni spędzonych w szkole, poświęconych rozwijaniu intelektu, pasji i relacji, a Rodzicom dumy, zadowolenia opartych na idei współpracy...bo "kiedy śmieje się Dziecko, śmieje się cały świat". Pani Lucyna Boguszewska przedstawicielka Rady Rodziców również życzyła wszystkim zadowolenia i zapewniła o działaniach Rady Rodziców nastawionych na współpracę i dbałość o dobro wszystkich uczniów. Był to piękny, uśmiechnięty dzień i takich tylko sobie życzymy :).
7
Wielki sukces lekkoatletyczny naszych uczniów.
19 września 2023 na stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie odbyły się zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej „Drużynowa Liga Lekkoatletyczna” dziewcząt i chłopców .
Indywidualnie zdobyliśmy 18 medali , a drużynowo zarówno wśród dziewcząt i chłopców wygraliśmy klasyfikacje . Daje to nam Awans na Mistrzostwa Województwa .
Brawo 💪💪🔥🔥
Poniżej prezentujemy skład Naszych zwycięskich drużyn :
Dziewczęta :
Lija Roczniak
Karolina Serafin
Valeria Kozenko
Nina Bilińska
Lena Górniak
Paulina Stelmaszyk
Zofia Brzozowska
Micheal Korwel
Maja Kędziorska
Julia Celich
Milena Abramczyk
Tola Michalak
Zuzanna Krawiec
Chłopcy :
Mikhail Birych
Vladyslav Kornienko
Maciej Brzdąk
Przemysław Libera
Mikołaj Andruch
Hubert Maluk
Aleksander Wernikowski
Oskar Grabiński
Alan Pieczek
Victor Chernyschov
Adrian Babicz
Michał Dzioba
Grzegorz Kaczmarek
Filip Klimas
Trener Szymon Nadarzyński
3
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!
W tym roku rozpoczęlismy rok szkolny nieco później...bo 4 września. Nasza szkoła przywitała nas jak zawsze otwartymi drzwiami. Jednak jak się okazało w środku czekała niespodzianka. Przywitał nas jasny, kolorowy hol w barwach, ktore znamy już z nowej części naszej szkoły i z naszej strefy chill.
Tak przywitał nas budynek...a poza tym Ci sami uśmiechnięci nauczyciele, pracownicy.
Podczas apelu o godzinie 9:00, po tym jak rozległ się pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek, przywitała nas pani dyrektor Anna Rakowska. Życzyła wszystkim, od najmłodszych dzieci z grupy 0, poprzez Czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacji, po Ósmoklasistów, przed którymi ostatni rok w "podstawówce", wspaniałego czasu od września 2023 do czerwca 2024 :), czyli podczas całego nowego roku szkolnego. Czasu poświęconego nauce, zabawie, wspólnemu spędzaniu czasu w atmosferze bezpieczeństwa, radości i zadowolenia uczniów, rodziców i nauczycieli. Jak zawsze na koniec piosenka w wykonaniu grupy wokalnej naszej szkoły pod kierownictwem p. Ewy Ott-Kamińskiej i...witaj szkoło!!!
Pamiętajmy! Imię naszej szkoły zobowiązuje! :):):):):):):):)
Archiwum Aktualności