• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023\2024

• 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023\2024. Za nami cały rok wytężonej pracy, wielu przeżyć, chwil. Mamy nadzieję, że każdy jest z siebie dumny i zasłużył na wspaniałe wakacje, czego wszystkim życzymy.

Tego dnia również pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza w choreografii p. Ewy Ott- Kamińskiej. Następnie pani dyrektor Anna Rakowska wręczyła nagrody dla Prymuski – Leny Górniak  oraz Najlepszego Sportowca- Aleksandra Wernikowskiego. Spośród uczniów klas ósmych uhonorowani wpisem do Złotej Księgi za bardzo dobre wyniki w nauce zostali:  Zuzanna Sas, Lena Górniak, Wojciech Siewiera oraz Karolina Serafin z klasy 8b. Pani Agnieszka Olender – opiekunka Samorządu Uczniowskiego nagrodziła uczniów za aktywną pracę na rzecz szkoły. Wzruszeniom nie było końca, kiedy tegoroczni absolwenci żegnali swoich wychowawców i nauczycieli. Największe emocje wzbudziły prezentacje przygotowane ze zdjęć klasowych, które pozwoliły uczniom przypomnieć sobie szczęśliwe chwile spędzone wspólnie. Piękną dekorację sali przygotowała pani Ewa Mazurkiewicz. Naszym absolwentom życzyliśmy powodzenia na nowej drodze życia w myśl słów Eleanor Roosevelt „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”. W trakcie uroczystości ósmoklasistom towarzyszyli rodzice, nauczyciele a całość pięknie poprowadzili uczniowie klas siódmych.

• Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin

• 19 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce. Z rąk Pana Prezydenta:

EWA SZYMASZKIEWICZ, KL. 5B

ANDRZEJ JĘDRZEJAK, KL. 5B

ZUZANNA SAS, KL. 8B

WOJCIECH SIEWIERA, KL. 8B

PAULINA STELMASZYK, KL. 7B

JULIA CELICH, KL. 6A

JÓZEF CELICH, KL. 4B

odebrali zasłużone nagrody.

Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!

• Ognisko klasy 6 C

• W dniu 18 czerwca klasa 6 c wybrała się na Polanę Harcerską. Tam rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy na ogniu pyszne kiełbaski i pianki. Później mieliśmy czas na wspólną zabawę, grę w piłkę, ciekawe rozmowy. Bawiliśmy się też nad małym, płytkim strumieniem, przepływającym nieopodal polany, budując na wodzie kładkę. Na koniec tata kolegi z naszej klasy, pokazał mam jak udzielać pierwszej pomocy, jak bandażować różnego rodzaju rany.

Wszystkim wycieczka bardzo się podobała i z pewnością wspólnie spędzony czas długo i dobrze będziemy wspominać.

O&H

• NAGRODA PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN

• Cieszymy się ogromnie, przekazując informację o naszych

UCZENNICACH I UCZNIACH NAGRODZONYCH ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN.

SĄ TO:

EWA SZYMASZKIEWICZ, KL. 5B

ANDRZEJ JĘDRZEJAK, KL. 5B

ZUZANNA SAS, KL. 8B

WOJCIECH SIEWIERA, KL. 8B

PAULINA STELMASZYK, KL. 7B

JULIA CELICH, KL. 6A

JÓZEF CELICH, KL. 4B

Gratulujemy Uczennicom, Uczniom i ich Rodzicom tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych.

• MISTRZOSTWA SZCZECINA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW w roku szkol. 2023/2024

• Szkołę Reprezentowali chł. z kl. sportowej VI a:
            1.    Hołodowski Hubert – kapitan/bramkarz
            2.    Baryłowicz Marcin
            3.    Fenc  Kuba
            4.    Komar Natan
            5.    Kroemer Eryk- kl. V A
            6.    Szczygielski Mateusz
            7.    Tarnowski Tomek
            8.    Żuk Szymon

Liga szkolna ruszyła z kopyta : ) Nasi piłkarze trenowali intensywnie, już w wakacje na obozie letnim w nadmorskiej miejscowości  Rymań. Szlifowali formę, aby w Lidze wypaść jak najlepiej. I można śmiało powiedzieć, że wypadli najlepiej jak tylko było to możliwe. Szczebel po szczeblu szli do przodu jak przysłowiowa burza. Mecze w grupie poszły gładko, bez większych problemów, aczkolwiek jak to w sporcie bywa, emocji i stresu nie było mało, ale zostało to uwieńczone zdobyciem tytułu Wice Mistrza Szczecina Szkół Podst.  To wszystko sprawiło też, że  Awans do Ćwierćfinał Województwa,  który odbył się w Kamieniu Pomorskim  smakował jeszcze bardziej !!!! Jedynym problemem jaki dopadał chłopaków z kl. szóstej to kontuzje !!!!!! Z meczu na mecz zdolnych do gry było ich coraz mniej !!! Ale i z tym problemem chłopcy sobie poradzili , dzielnie grając w osłabieniu, bez zawodników rezerwowych uzyskali Awans do Półfinału Mistrzostw Województwa . I tu pojechali już w optymalnym składzie , z dobrym i pozytywnym nastawieniem . Koszalin przywitał nas piękną pogodą, idealną do grania. Dramaturgia ze spotkania na spotkanie rosła nieprawdopodobnie. Każde zwycięstwo zdobywaliśmy w rzutach karnych. Rekordem karnych był mecz z z Gospodarzami Szkołą Podst.nr 7, który wygraliśmy 8 : 7  . Emocje po Półfinałach już opadły, teraz przed nami najważniejsza impreza Finał Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego.  Zostaliśmy wyróżnieni spośród wszystkich uczestników tegoż wydarzenia, i jesteśmy Gospodarzami  Finałowych zmagań. Będziemy gościć u nas : SP 5 Szczecinek , SP Przecław  i SP 3 Choszczno. Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów piłki nożnej w naszej szkole do głośnego kibicowania 10 czerwca godz.10.30 boisko Orlik.

• ul.Czorsztyńska 35