• ‘M E   A N D    M Y    W O R L D’

• 03.01.2022 22:03
      • UWAGA KLASY 1-3

Konkurs na najciekawszy album w języku angielskim na temat:

‘M E   A N D    M Y    W O R L D’

czyli „Ja i mój świat”

Format: A4

Termin oddania prac: 17 stycznia 2022r.

Miejsce dostarczenia prac: sala 13

Prace muszą być podpisane: imię, nazwisko i klasa

Czekamy na Wasze prace!

Katarzyna Zdobylak-Depa

Renata Kocanowska

Konkurs dla klas 1-3 ‘ME AND MY WORLD’ czyli  „Ja i mój świat”.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w formie albumu świata dziecka. Album powinien zawierać obrazki i opisy w języku angielskim. Do wykonania obrazków można używać kredek, flamastrów, kolorowego papieru i wycinać obrazki z gazet lub innych materiałów reklamowych. Rysunki należy opisać. Proponujemy poświęcić jedną stronę na jeden temat.

Klasy 1 - Ilość stron: 4-6.  Tematy: moja rodzina, przybory szkolne, ulubione kolory,  moje zabawki, ulubione jedzenie, ulubione zwierzęta. Klasy 1piszą tylko słowa. Rodzice mogą pomagać dzieciom w pisaniu.

Klasy 2 - Ilość stron: 5-8  Tematy: moja rodzina, pokoje w moim domu, mój pokój, ulubione jedzenie, ulubione zwierzęta, ulubione zabawki, ulubione sposoby spędzania wolnego czasu, ulubione książki. Klasy 2opisują słowami lub/i prostymi zadaniami.

Klasy 3 - Ilość stron: 6-10  Tematy: moja rodzina, pokoje w moim domu,  mój pokój, ulubione jedzenie, ulubione zwierzęta, ulubione zabawki, ulubione ubrania, ulubione sposoby spędzania wolnego czasu, ulubione książki, ulubione sporty. Klasy 3 -  piszą proste zdania.