Zadania członków Aktywu  Bibliotecznego:

- dyżury w bibliotece podczas przerw w trakcie których udzielają pomocy czytelnikom w wyborze książek;

- pomoc przy wypożyczaniu, przyjmowaniu zwrotów książek oraz wykonywanie drobnych prac związanych z opracowaniem zbiorów ( np. pieczętowanie, wypisywanie kart książki);

- bieżąca konserwacja zbiorów;

- aktywny udział w organizacji imprez czytelniczych;

- dbałość o porządek na półkach ze zbiorami;

Za sumienną pracę w bibliotece członkowie Aktywu Bibliotecznego są honorowani pochwałami , dyplomami i nagrodami książkowymi.

Uczniowie współpracujący z biblioteką  w ramach Aktywu wyrabiają w sobie umiejętność pracy z książką, uczą się systematyczności, odpowiedzialności za wykonywaną pracę, kulturalnego zachowania, współpracy w grupie, nawiązują przyjaźnie, rozwijają kulturę czytelniczą całej społeczności uczniowskiej.