Nawigacja

Aktualności Podręczniki ministerialne- procedury Godziny otwarcia: Aktyw biblioteczny Co warto przeczytać... Czytajmy Dzieciom KONKURSY

Biblioteka szkolna

Co warto przeczytać...

Nasze Recenzentki:

   

                Kornalia Bagińska                                Paula Jaszewska                       Jasmina Nurković 

KSIĄŻKI  Z NASZEJ BIBLIOTEKI

„Góra Trzech Grot” Per Olov  Enquist

Bohaterką książki "Góra Trzech Grot" jest sześcioletnia dziewczynka, której bardzo sen o krokodylu spowodował niesamowite wydarzenia. Rozżalona Miny, nie otrzymując zrozumienia i pocieszenia ze strony rodziców, zwraca się ze swoją opowieścią do dziadka, który dla odmiany doskonale ją rozumie! Dziadek wpada na znakomity pomysł jak jej pomóc. Organizuje wyprawę na Górę Trzech Grot na którą zabiera całą gromadkę wnucząt (tj. Miny, jej siostrę Moę, Markusa oraz Idę). Książka przenosi nas w fantastyczny świat dzikiej przyrody, z odrobiną szaleństwa i humoru.

                                                                                                                           Opinie o książce:

                                                                                                                        Jasmina Nurković

,,Konik  Garbusek'' J. Jerszow

Klasyczna książka dla dzieci czytana jeszcze przez naszych dziadków i rodziców.

 Iwan Głuptas syn rolnika pewnej nocy na polu łapie pięknego konia , którego nie potrafili schwytać jego starsi bracia. Koń w zamian za wolność obiecuje mu dwa piękne rumaki i jednego garbatego, tego trzeciego nie wolno mu się pozbyć, gdyż jest on bezcenny i jest jego przyjacielem .Bracia zabierają konie do miasta gdzie sprzedają je carowi, a nasz bohater zostaje chłopcem stajennym. Wkrótce car zaczyna  wymagać od naszego bohatera coraz więcej…

 

,,Kieliszek z trucizną'' P.D. Baccalario,  A. Gatti

Simon i Nikol to niesforne rodzeństwo, które uwielbia kryminalne zagadki .Ich ojciec jest komendantem policja a mama, przedsiębiorcą. Pewnego dnia kiedy rodzeństwo je naleśniki     w ulubionej restauracji widzi nietypowego człowieka w berecie, który jak się później okazuje jest oskarżony o podwójne morderstwo. Ale czy na pewno słusznie? Czy młodzi detektywi i ich przyjaciele rozwiążą tajemnice?

,,A ja nie jestem gwiazdą pop'' Kimberley Greene

Nastoletnia Sam ma siostrę Danni, która jest wielką gwiazdą POP. Sam prowadzi blog o swoim życiu. Opowiada też o swojej siostrze, która ma rywalkę, Harley z którą chce się zmierzyć. Za dziewczynami wszędzie chodzi ekipa filmowa, która kręci materiał o Danni. Książka jest ciekawa. Jest w niej dużo sekretów z życia nastolatek..

,,Skrzydła Laurel '' Aprilynne Pike

Laurel jest nietypowa dziewczyną, ma dziwne nawyki żywieniowe i całe życie uczy się w domu. Kiedy się przeprowadza idzie do swojej pierwszej szkoły i poznaje nowych przyjaciół. Wszystko się zmienia gdy na plecach rośnie jej.......kwiat.

Laurel musi sprostać wielu przeszkodom aby dowiedzieć się kim jest.

 

Książka pt. ,,Komnata szeptów’’ z serii książek Kroniki Archeo  bardzo mi się spodobała. Została napisana przez Agnieszkę Stelmaszyk. To już dziewiąty tom z tej serii. Tym razem  bohaterowie książki szukają skarbu Barbary Radziwiłłówny, czyli jej pereł. Fakty historyczna mieszają się tu  z fikcją literacką. Jest dużo zagadkowych sytuacji, które jak zwykle w końcu  układają się w całość. Zachęcam do przeczytania tej książki nie tylko dzieci, ale także i dorosłych

,,Laila Winter i królestwo pięciu słońc"

 

Rivero Barbara G.


Laila Winter to dziewczyna o naturalnie zielonych włosach. Uczy się w ekskluzywnej szkole dla dziewcząt w Szkocji. Niestety nie dogaduje się z rówieśnikami i nauczycielami. Na szesnaste urodziny dostaje od ojca niezwykłą książkę odziedziczoną po zmarłej matce. Książka skrywa pewien sekret, który odmieni życie Laili.....

                                                                                                    Kornelia Bagińska kl. 4a

 

B@jki             

Marcin  Pałasz

W  tej  książce  są  napisane  bajki, tylko  trochę  inne od  tych  które  znamy. Zamiast    Czerwonego  Kapturka,  jest  Zielony, który pomaga  wilkowi oraz jest Baba Dżaga. Dowiesz  się , że złota  rybka  wcale  nie  musi  zjeść  robaka, ale  jedzie  z   nim  na  Hawaje. A co  do  Królewny  Śnieżki, to  jest  Śmieszka ,która umie  przemalować  konie na zebry, a  do fajki ojca zamiast tytoniu daje dynamit. Całkiem  dziwne  bajki

Jasmina Nurković

 

 

 

Polecam książkę Martina Widmarka i Heleny Willis pod tytułem " Tajemnica cyrku". Jak sam jej tytuł wskazuje opowiada ona o tajemnicy cyrku , nie powiem jaka to tajemnica ponieważ wszystkich czytelników zachęcam do przeczytania tej książki. Akcja rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Volleby i w jego okolicach. Głównymi bohaterami są : Lasse i Maja , chodzą do tej samej klasy i prowadzą małe biuro detektywistyczne , dlatego też jest to książka z serii "BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI". Jest to zabawna książka z śmiesznymi obrazkami . 

                                                                              Paula Jaszewska kl. 4a

 

 

Grzegorz Kasdepke

Mira  Stanisławska-Meysztowicz  „Przyjaciele”

Opowieść o dziewczynce ze wsi , która  przyjeżdża  do Warszawy . No i, o tym jak ją postrzega , oraz jak się w niej czuje .O  tym  jak zdobywa  przyjaciół , kogo  na początku  lubi, a kogo  nie .Książka  której  nikt nie  zapomni !

 

Adam  Bahdaj

„Tańczący  słoń

Przygoda  zaczyna  na  niepozornej  zabawie w Indian. Wtedy przywódczyni szczepu Aparachów (Zulejka ,która  jest normalną dziewczynką )  popłynęła   na wyspę szczepu Apaczów ,żeby  zabrać ich  totem.

No a co dalej ,to  się  dowiecie  jak  przeczytacie tę książkę ;)No i będą tam jeszcze Fajczarz i  Krzywonos .Czy Zulejka znajdzie  totem ? I jakie będą tego skutki?

 

„ Nela mała reporterka. Nela i tajemnice Świata"

To książka, w której można trochę poczytać i pooglądać zdjęcia z różnych  podróży. Można zobaczyć jakie dłuugie szyje mają kobiety z plemienia Karenów , zobaczyć rybę picasso (bardzo kolorowa )i kolibry ( najmniejsze i najszybsze ptaki ).A po za tym  przeżywać  niesamowite  przygody ! 

 

Jasmina  Nurković, kl. III e