Nawigacja

Oddziały przedszkolne

Aktualności

 

Wizyta w papugarni  "Carmen"

 Z okazji Dnia Kobiet dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził papugarnię "Carmen" jedną z największych papugarni w Polsce. Można niej zobaczyć ponad 100 papug należących do 30 różnych gatunków. Dzieci zobaczyły te barwne tropikalne ptaki z bliska, dotykały i karmiły je. Były zachwycone ferią barw jakie stwarzają otaczające papugi.

Oczywiście chłopcy nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek, złożyli życzenia i obdarowali je drobnymi upominkami. 

Galeria

„Pinokio”- wizyta w teatrze

 Dnia 22 lutego dzieci z grupy 0A i 0B odwiedziły teatr „Pleciuga”.  Obejrzały niezwykłą historię drewnianego pajacyka, który miał jedno wielkie marzenie: stać się prawdziwym chłopcem. Czy jednak takie marzenie może się spełnić? Podobno tak - gdy jest się grzecznym. Jak tu jednak być grzecznym, gdy wkoło tyle pokus . Spektakl  przeniósł całą widownię do krainy Zabawek, gdzie wszyscy obserwowali z zaciekawieniem dalsze losy Pinokia.

Dzień Kota

Z okazji obchodów Dnia Kota grupy Oddziału Przedszkolnego zostały zaproszone do oddziału Miejskiej Biblioteki, gdzie uczestniczyły w warsztatach zatytułowanych  „Wszystko o Kotach”. Podczas spotkania dzieci poznały krótką historia kota domowego, najciekawsze rasy, dowiedziały się jak opiekować się kotami w domu.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszelkich informacji  i  ciekawostek o tych przemiłych zwierzętach. Samodzielnie zaprojektowały   i wykonały maski kota , co sprawiło wiele frajdy i radości. Na koniec wszyscy udokumentowaliśmy swoją pracę wspólną pamiątkową fotografią.

Galeria

Spotkanie z Aurą i Bubą

     

Dnia 14. 02 2018r do oddziału  przedszkolnego  bardzo mili goście, a były nimi dwa labradory : Aura i Buba ze swoją opiekunką . W zajęciach dogoterapii  uczestniczyły dzieci z grupy 0A i 0B. Obecność  psów zwiększa atrakcyjność zajęć, odpręża i relaksuje. Dzieci uczą się bezpiecznego kontaktu z psami, wzmacniają poczucie własnej wartości i pewności siebie, przełamują swoje lęki. Było wiele zabaw z czworonogami , które wzbudzają wiarę we własne siły i możliwości. Nasze dzieci uwielbiają zabawy z psami i  zaprzyjaźniły się z nimi. Już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania (mamy zaplanowane kolejne spotkania).

Galeria

Smak i aromat herbaty.

W dniu 7 grudnia w oddziale przedszkolnym jedna z mam  przeprowadziła warsztaty dotyczące tematyki herbacianej. Dzieci poznały  różne rodzaje herbat oraz dodatków stosowanych do polepszenia smaku i aromatu napoju ( zioła i przyprawy). Dowiedziały się o różnych sposobach parzenia herbat. Najciekawszym momentem warsztatów było stworzenie swojej wyjątkowej herbaty, a następnie  jej degustacja z pysznym ciastem.

Dziękujemy Pani Iwonie za chwile pełne aromatu i smaku którego nie da się zapomnieć.

Galeria

 

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych.

 

W dniu 6 grudnia nasze dzieci udały się na spotkanie z Mikołajem do kina Helios. Najpierw była projekcja filmu  „Pierwsza gwiazdka”, która wciągnęła wszystkich w świąteczno - mikołajkową atmosferę .

Na zakończenie była niespodzianka, a mianowicie spotkanie z Mikołajem i drobny upominek . W radosnym nastroju nastąpił powrót do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze Mikołajkowe zabawy.

Galeria

 

Spełnienie dziecięcych marzeń.

Dnia 28 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wyruszyły do urzędu pocztowego aby wysłać list do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Dzień wcześniej, dzieci z ochotą podpowiadały jakie prezenty chciałby dostać rysując lub pisząc o swoich marzeniach i prośbach.

Życzymy wszystkim, aby listy szczęśliwie dotarły do Laponii a Mikołaj spełnił ich marzenia.

 

Galeria

 

„Eko – przedszkolak”

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b dnia 27 września wzięły udział w imprezie ekologicznej „ Eko –Przedszkolak ” w firmie REMONDIS zajmującej się odpadami. Brały udział w warsztatach w ramach akcji Eko – przedszkolak na terenie firmy. Uczyły się jak segregować różne odpady i chronić środowisko. Dowiedziały się m. in. co robić z zużytymi bateriami i żarówkami oraz co wrzucamy do poszczególnych  pojemników. Zwiedziły sortownię  odpadów. Najwięcej radości sprawiło dzieciakom wchodzenie do śmieciarki i używanie klaksonu. Były też konkursy i zabawy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Na koniec był też słodki poczęstunek, który dodał sił i pomógł w dotarciu do szkoły.

Galeria

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zarybianiu Jeziora Głębokiego

   Dnia 20 września dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0a i 0b brały udział w akcji edukacyjnej „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim. Oprócz zarybiania i nadawania rybkom imion dzieci wzięły udział m.in. w pokazie ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyły w prelekcjach i pogawędkach dotyczących ochrony przyrody, w tym głównie ryb. Oglądały również wystawę ryb słodkowodnych. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

Galeria