• FORMY POMOCY DLA UCZNIA I   STYPENDIA

• FORMY POMOCY DLA UCZNIA

I    STYPENDIA

Stypendia szkolno-socjalne

Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie może  przekraczać  kwoty 600,00 zł netto w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (korzystanie z programu Rodzina 800+ nie wpływa na wysokość kryterium dochodu).

Wnioski u pedagoga szkolnego.

Rodzice uczniów mieszkających na terenie miasta Szczecin mogą składać wnioski do 15.09.2024 r  u pedagoga szkolnego. W przypadku pytań proszę kontaktować się z panią Barbarą Raczkowską – pedagogiem szkolnym  osobiście  lub telefonicznie pod numerem  91 48 733 03

Zgodnie z art. 90n ust. 6 i 7 ustawy o systemie oświaty, przyznanie stypendium szkolnego jest możliwe także na podstawie wniosku złożonego po terminie, jeżeli zaistnieje „uzasadniony przypadek”. Przepis ten nakłada na wnioskodawcę obowiązek uzasadnienia, z jakich wyjątkowych względów termin został przekroczony i dlaczego stypendium szkolne mimo to powinno być przyznane.
        .
        II   ZASIŁEK SZKOLNY

Może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.
         Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.
        Zdarzenie losowe to zjawisko zewnętrzne w stosunku do uprawnionego, którego nie można było przewidzieć ani mu przeciwdziałać (np. klęska żywiołowa, śmierć lub choroba jednego z rodziców).
        Zasiłek szkolny może być przyznany w przypadku:
        • śmierci rodzica lub prawnego opiekuna
        • klęski żywiołowej
        • kradzieży z włamaniem
        • nagłej choroby w rodzinie ucznia
        • innych, szczególnych okoliczności
        O zasiłek można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia ww. zdarzenia (wnioski do pobrania u pedagoga lub na stronie UM).

III   OBIADY

Obiady refundowane

Wnioski należy składać w swoich rejonowych ośrodkach pomocy społecznej (Miejski Ośrodek  Pomocy Rodzinie Rejonowy Ośrodek  Pomocy Rodzinie Zachód
        ul. Abramowskiego 19 tel. 091 46 46 161), a decyzję dostarczyć do szkoły do pedagoga.
        Jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 771 zł  można ubiegać się o przyznanie dożywiania w szkole (korzystanie z programu Rodzina 800+ nie wpływa na wysokość kryterium dochodu).

IV   POMOC PSYCHOLOGICZO - PEDAGOGICZNA

• W SZKOLE MOŻNA UZYSKAC POMOC:

• Pedagoga                   Barbara  Raczkowska
        • Pedagog specjalny    Aleksandra Czaczkowska