Protokol_z_naboru_klasa_1_matematyczno_informatyczna__2022(1).pdf

Procedury dla uczniów klas I przyjętych do SP 48

naboru do klasy pierwszej matematyczno – informatycznej.

I  ZASADY DOTYCZĄCE ZADEKLAROWANIA CHĘCI UDZIAŁU DZIECKA W NABORZE

• Rodzic/ pełnoprawny opiekun dziecka deklarujący chęć udziału dziecka w naborze do klasy pierwszej matematyczno – informatycznej ma obowiązek zgłosić ten fakt do sekretariatu szkoły do 18.05.2022 r. do godz. 15:00 drogą telefoniczną 914873303.
          • Podczas zgłoszenia rodzic/prawny opiekun dziecka podaje imię i nazwisko dziecka biorącego udział w naborze.
          • Nabór odbywa się dnia 19.05.2022 r. o godzinie 17:00.
          • Rodzic/pełnoprawny opiekun dziecka zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz
            z dzieckiem w dniu rekrutacji 15 minut przed rozpoczęciem zajęć, czyli o godz. 16.45
          • Rodzic wraz z dzieckiem oczekuje na wejście do szkoły zgodnie z zasadami ustalonymi w pkt. II

II  Procedury przyprowadzania dziecka do grupy na zajęcia rekrutacyjne odbywające się
           w szkole

• Miejscem zbiórki jest plac apelowy.
          • Dyrektor szkoły wyczytuje imię i nazwisko zgłoszonego do naboru do klasy z rozszerzonym językiem angielskim dziecka, rodzic podchodzi z dzieckiem do wyznaczonego pracownika szkoły.
          • Dziecko po samodzielnym wejściu na teren szkoły, pod opieką nauczyciela  przechodzi do wyznaczonej sali lekcyjnej, w której odbywa się spotkanie rekrutacyjne.

III Przeprowadzenie zajęć rekrutacyjnych

• Grupa przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
          • Nauczyciele monitorują obecności dzieci, sporządzają imienną listę dzieci przebywających w danej sali.
          • Dzieci przynoszą do szkoły własny piórnik wyposażony w dwa ołówki, gumkę, temperówkę, kredki w kolorze brązowym, czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym, czarnym; chusteczki higieniczne oraz napój / wodę.
          • Dzieci korzystają wyłącznie z własnych przyborów.
          • Czas przeznaczony na zajęcia rekrutacyjne wynosi 45 minut od momentu rozpoczęcia przez dzieci w poszczególnych klasach pracy.
          • Jeżeli w trakcie pobytu w sali dziecko emocjonalnie nie będzie gotowe do podjęcia pracy zostanie przez pracownika szkoły odprowadzone do rodziców.

IV Odbiór dziecka po zajęciach rekrutacyjnych

• Po zakończonej pracy nauczyciel z pomocą pracownika szkoły wyprowadza dzieci
            (z jednej grupy) przed budynek szkoły i przekazuje je rodzicom/prawnym opiekunom.