• Konkurs "SCI#CODE"

• 13.01.2023 11:57
        • Konkurs "SCI#CODE" objęty jest Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz ujęty jest w wykazie zawodów wiedzy ZKO. Oznacza to, że Laureaci uprawnieni są do uzyskania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Punkty przyznawane są zgodnie z procedurami rekrutacyjnymi. W latach poprzednich osoby zajmujące miejsca I-III otrzymywały dodatkowe 2 punkty w procesie rekrutacji.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy obejmującej najnowsze techniki i technologie, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy informatycznej, w szczególności w zakresie języków programowania.

Terminy:

• REJESTRACJA: 09 stycznia - 23 stycznia 2023 roku
            Zgłoszenia chęci udziału należy kierować do: p. Anny Rakowskiej (przez dziennik Librus)
          • I ETAP KONKURSU: 27 stycznia 2023 roku (piątek)
            Etap rozgrywany w poszczególnych siedzibach szkół (test on-line).
          • II ETAP KONKURSU: 11 marca 2023 roku (sobota)
            Stacjonarnie w siedzibie Organizatora.
        • „Geniallne Miejsca”

• 14.12.2022 10:07
        • Sekcja Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego serdecznie zaprasza szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe do udziału w II edycji konkursu Geniallne Miejsca. Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Praca może przedstawiać postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu. Organizatorem konkursu „Geniallne Miejsca” jest Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz działająca w jego ramach Sekcja Informatyki Szkolnej. Partnerami konkursu są EduTriki, Nieprzeciętna Polonistka wraz z Ambasadorami Genially w Polsce. Więcej informacji na stronie: https://sis.pti.org.pl/genialne-miejsca-ii/.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie się do p. Anny Rakowskiej (dyrektor szkoły)
        • WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI "OTWÓRZMY NASZE SERCA"

• 08.12.2022 21:06
        • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu organizuje Wojewódzki Konkurs Literacki Otwórzmy nasze serca.
          Cele konkursu:
          • rozwijanie zdolności twórczych uczniów;
          • doskonalenie umiejętności tworzenia różnych form poetyckich;
          • propagowanie wartości humanistycznych;
          • kształtowanie wrażliwości uczniów na estetykę i poprawność języka ojczystego;
          • twórcza organizacja czasu wolnego ucznia.

Zadaniem uczestnika jest napisanie wiersza inspirowanego tytułem konkursu. Pokazanie tego, co autor czuje, myśli, o czym marzy, czego pragnie …

Otworzmy_nasze_serca_regulamin.pdf
          Załączniki_otworzmy_nasze_serca.docx
        • RODZINNY  KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY  „PRZESTRZENNA CHOINKA” DLA KL. 0 – VIII