• Co robimy w CMI

        • Od początku października silna grupa pod wezwaniem Centrum Mistrzostwa Informatycznego realizuje zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, mające na celu aktywizację młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej.

            Centrum Mistrzostwa Informatycznego to prestiżowy projekt o zasięgu ogólnopolskim, który daje możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych. Nasza szkoła przystępując do projektu przeciera szlaki innym szkołom. Jest to pierwsza edycja projektu, więc czujemy się jak pionierzy :).

          "Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1500 osób prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów". (źródło: cmi.edu.pl)

          Partnerem wiodącym CMI jest Politechnika Łódzka, a partnerami projektu są: Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska i Akademia Górniczo- Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

          Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020

             Przez dwie godziny koła co tydzień omawiamy zagadnienia informatyczne, rozwiązujemy ciekawe zadania programistyczne, a przede wszystkim ciekawie i miło spędzamy czas. Uczymy się nie tylko programowania, ale również współpracy i myślenia projektowego. Przed nami jeszcze wiele wyzwań.

          Z dotąd zrealizowanych zadań między innymi aktywnie wraz z całą szkołą obchodziliśmy Codeweek tworząc projekty w Scratch i korzystając z "Przerw na kodowanie", podczas których w ruch poszły nasze szkolne tablety i aplikacje służące nauce programowania. Programujemy nasze roboty, a także kreatywnie używamy makaronu i pianek :) . „Programistyczny świat” stoi przed nami otworem, a my wiemy coraz więcej.

          Zdobywamy unikalne umiejętności i odkrywamy w sobie talenty!

           

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych