• Siatkarki w Lidze Mini siatkówki ZZPS

• 22 i 23 stycznia nasze siatkarki uczestniczyły w II turnieju Ligi Minisiatkówki ZZPS Kinder Joy of Moving. Pierwsze roztawieniowe zawody odbyły się w listopadzie i grudniu 2021. Przed nami jeszcze kilka turniejów – najlepsze zespoły awansują do finału wojewódzkiego, który odbędzie się pod koniec maja i wyłoni reprezentacje do ogólnopolskiego finału. Nasz klub i szkołę reprezentowały uczennice głównie klasy i oddziałów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 48 oraz zawodniczki trenujące przy SP 48:
            Kategoria dwójki: Kasia Reczko, Zuzia Krawiec, Hania Mroczkowska, Wiktoria Ganchow, Julia Jasińska, Julia Celich, Zuzia Kołodziejek, Zosia Dobrodziej, Tosia Żuk, Wiktoria Zielińska, Lena Zielińska, Julia Grzelak, Olga Struzik, Julia Grezlak, Maja Pawlik, Maja Kujawa, Lena Grel, Ada Włoch, Gabrysia Skowron, Tamara Roczniak oraz wspomniana Nikola Szafrańska.

Kategoria trójki: Tosia Rakowska, Zosia Brzozowska, Dobrusia Lenart oraz Daria Chernysch

Gratulujemy dobrej postawy! Trzymamy kciuki dalej.

• „Świat ludzi dorosłych w oczach dzieci - zawody naszych rodziców”

• Aby przybliżyć dzieciom wiadomości na temat wybranych zawodów, uświadomić znaczenie pracy w życiu człowieka oraz wyrobić szacunek do pracy, powstał projekt „Świat ludzi dorosłych w oczach dzieci - zawody naszych rodziców”. Dzięki jego realizacji zarówno uczniowie klasy 1A  jak i ich rodzice poznają nową rzeczywistość z zupełnie innej strony. Dorośli pokazują, że zawód jest nie tylko środkiem do zdobywania pieniędzy, ale może być także pasją, że świat jest ciekawy, ma wiele interesujących możliwości. W pierwszym semestrze odwiedzili nas; informatyk, żołnierz zawodowy - saper, ratownik medyczny oraz aromaterapeutka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały podczas wszystkich zajęć. Poszerzyły zasób słownictwa o nieznane dotąd wyrażenia związane z określonymi zawodami oraz rozwijały umiejętność układania i zadawania pytań. Mamy nadzieję, że w drugim semestrze poznamy kolejne ciekawe zajęcia naszych rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• POWOŁANIA DO KADRY NARODOWEJ U-14/15

• Gratulacje dla naszych zawodniczek, Mai Wysockiej i Hani Narkiewicz, które po raz kolejny zostały powołane na akcję szkoleniową Kadry Polski U-14/15. Nasze siatkarki od 23 do 29 stycznia będą przebywać na zgrupowaniu Kadry Polski w Brzegu Dolnym. Hania i Maja są uczennicami klasy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 48 w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• PCK dziękuje za pomoc  potrzebującym
          • PCK dziękuje za pomoc potrzebującym

•     5 stycznia 2022r. nasza szkoła otrzymała podziękowanie z Zarządu Okręgowego PCK za zorganizowaną w grudniu zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta oraz za odwiedziny w Domu Seniora i wręczenie upominków z życzeniami. Koordynowaniem zbiórki żywności w szkole zajęły się: w oddziałach przedszkolnych Pani Dorota Zotka, w klasach 1-3 Pani Elżbieta Misiło, a w klasach 4-8 siostra Alina i Zenona Mazur.

Za podarowaną żywność serdecznie dziękujemy!

Piękne karty świąteczne ( ponad 40 sztuk ) wykonali uczniowie klas 4-8 pod czujnym okiem Pani Ewy Mazurkiewicz, a upominki z reniferkami i słodyczami przygotowali podopieczni siostry Aliny. Całość została zawieziona do Domu Seniora przez przedstawicieli Koła PCK (Aleksandra Szymczak, Weronika Kaczmarek, Julia Karbowska i Bogdan Krzykanowski z klasy 8b ) wraz z opiekunką (Z. Mazur) w dniu 22 grudnia 2021r. To już piąte z rzędu odwiedziny przedświąteczne, które przyniosły Seniorom i nam wielką radość.

Za każdą pomoc składamy z głębi serca płynące podziękowania!

• Podsumowanie akcji “Paczuszka dla Maluszka”

• W grudniu Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną “Paczuszka dla Maluszka”. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Razem zebraliśmy naprawdę pokaźną ilość artykułów higienicznych dla najbardziej potrzebujących. Paczki zostały pozostawione pod specjalnie przygotowaną choinką w kościele św. Jana Bosko w Szczecinie. Jeszcze raz dziękujemy za dobre serca i liczymy na kolejne wspólne pomaganie.

Opiekunowie MSU Katarzyna Piekarska, Marta Przybyszewska

• KOLEJNY FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „POMÓŻ I TY”

• 22 grudnia dostarczyłyśmy do Domu Dziecka w Policach rzeczy, które udało nam się zebrać w szkole. W tym roku poproszono nas o koce, kolorowe kubki oraz artykuły chemiczne. Marzeniem dzieciaków była również możliwość pojeżdżenia na łyżwach. I trudno w to uwierzyć, bo choć jednocześnie w naszej szkole w grudniu trwało kilka akcji charytatywnych, ale wszystkie marzenia dzieciaków z Polic udało się spełnić. Przynieśliście ogromne ilości środków chemicznych, piękne kolorowe koce, kubki oraz inne miłe niespodzianki. Bardzo dziękujemy Wam kochani uczniowie, ale przede wszystkim Wam drodzy rodzice, bo to Wy dajecie przykład swoim dzieciom i uczycie ich empatii i wrażliwości. Szczególnie dziękuję Pani Ewie, dzięki której dzieciaki z Polic będą mogły w tym roku skorzystać z lodowiska.

Agnieszka Filipowska/Agnieszka Olender