• WARSZTATY JĘZYKOWO – BIBLIOTECZNE W BIBLIOTECE NIEMIECKIEJ

• O tym, że bardzo lubimy odwiedzać Bibliotekę Niemiecką i Książnicę Pomorską świadczą nasze częste wizyty w tym właśnie miejscu. Ostatnio uczestniczyliśmy w lekcji biblioteczno-językowej. Na początku pani bibliotekarka  opisała nam  zasady i możliwości korzystania z Biblioteki Niemieckiej i ze wszystkich bibliotek w Książnicy Pomorskiej. Odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania związane z funkcjonowaniem biblioteki,  pokazała nam jej bogactwa i zasoby: publikacje prasowe (dla czytelników o różnym stopniu znajomości języka niemieckiego), filmy DVD, audiobooki, gry i zabawy językowe, przeróżne materiały dydaktyczne nie tylko dla nauczycieli i studentów, ale także dla uczniów, którzy są dopiero na początku przygody z językiem niemieckim lub bardziej zaawansowanych, którzy chcieliby na przykład przygotować się do konkursu lub lekcji. Obejrzeliśmy również ciekawą prezentację, z której dowiedzieliśmy się: ”Jak  uczyć się języka?”, z jakich stron warto korzystać i jak zostać studentem na „Kinderuniversität” oraz jak doszło do powstania Biblioteki Niemieckiej w Szczecinie, pod patronatem Goethe – Institut.

Następnie myszkowaliśmy po półkach w celu wyszukania materiałów oraz informacji potrzebnych do ćwiczeń.  Podzieleni na kilkuosobowe zespoły pracowaliśmy nad poniższymi tematami:

1. Küche: die echte deutsche Küche ( Niemiecka kuchnia)
            2. Reisen: Klassenfahrt nach Berlin (Podróże)
            3. Fußball: die deutschen Top Vereine (Niemieckie kluby piłkarskie)
            4. Märchen der Gebrüder Grimm (Bajki braci Grimm)

Wizytę w Książnicy uważamy za udaną i czekamy na kolejną.

opiekun: Agnieszka Filipowska

• Meet the Brits

• 12 stycznia, czyli ostatni dzień przed feriami można było przebrać się za znane postaci z angielskich filmów, bajek lub historii. "Meet the Brits" odbyło się w ramach aktywności przewidzianych w Miesiącu Języków Obcych. Można było wybrać fikcyjną lub historyczną postać znaną nam z angielskich filmów, książek czy historii. Uczniowie jak zawsze wykazali się inwencją i pomysłowością:) Dziękujemy za wspólną zabawę!

• Magic School

• Z okazji Miesiąca Języków Obcych odbywającego się w naszej szkole klasa 4b wraz z klasą 1d przeprowadziły zabawy anglojęzyczne o tematyce zimowej dla klas I-II. Uczniowie klas I brali udział w zabawach na korytarzach naszej szkoły rozwiązując zagadki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonanie zadań i z chęcią poznawali nowe słownictwo.

Klasy II brały udział w lekcjach przeprowadzonych przez klasę 4b. Wszyscy aktywnie pracowali w grupach i chętnie rozwiązywali zagadki.

Dla każdej z klas mini występ z piosenką "Snowflakes" zaprezentowała klasa 1d.

Bawiliśmy się znakomicie!