• Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • 14 kwietnia w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Szczecinie, przy ul. Żołnierskiej 4 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Klasy 3a, 3b i 5b wzięły udział w apelu poświęconemu zamordowanym w 1940 roku w Katyniu, Twerze i Bykowni funkcjonariuszom Korpusu Ochrony Pogranicza i Policji Państwowej. Dzięki gościnności Pana Komendant mieliśmy również okazję obserwować jak wygląda praca funkcjonariuszy SG.

        • Dzień dobry! Dziś Dzień Dobra!
          • Dzień dobry! Dziś Dzień Dobra!

          • W czwartek nasza szkoła brała udział w tegorocznych obchodach Dnia Dobra. Włączyliśmy się w akcję Caritasu, organizując kiermasz słodkości. Jak zawsze cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Na stołach pojawiło się mnóstwo przepysznych wypieków, które rozeszły się w błyskawicznym tempie, zapełniając jednocześnie charytatywną skarbonkę. Zebrane pieniądze zostały przekazane Caritasowi i zostaną wykorzystane do tego, by pomóc najbardziej potrzebującym.

            Dziękujemy! Dzięki Wam DOBRA jest więcej!

            Szkolny Klub Wolontariatu 

        • Leśna Sobota
          • Leśna Sobota

          • Pierwsza, nasza wspólna zabawa w terenie w ramach "Miesiąca Przyrody "miała miejsce 1 kwietnia. Pogoda spłatała nam primaaprilisowego psikusa, bo zamiast przyjemnej wiosennej aury, było mokro i zimno! Spotkaliśmy się koło szkoły. Po turystycznym przywitaniu ruszyliśmy w drogę. Naszym celem było dotarcie do jeziorka Bartoszewo. Korzystając z autobusu i tramwaju dotarliśmy do Pilchowa. Stąd szlakiem czarnym a następnie czerwonym ruszyliśmy w kierunku jeziora. Trasa ciekawa. Było co podziwiać, bo miejsce jest wyjątkowo malownicze. Na szlaku rosną pomnikowe drzewa: dęby i buki liczące sobie ponad 400 lat. Minęliśmy pomnikowe okazy dębów Tata i Mama, nazwane tak na cześć Stefana i Barbary Kaczmarków – zachodniopomorskich krajoznawców. Maszerując świetnie się bawiliśmy. Mieliśmy do wykonania różnorodne zadania: m.in. Taniec Turysty, rzut szyszką do celu, rozwiązanie rebusów i krzyżówek przyrodniczych. Po dotarciu do Bartoszewa potwierdziliśmy zdobyte punkty w książeczkach odznak turystycznych: OTP oraz Turysta Przyrodnik.

        • Lekcja ze zdrowego żywienia
          • Lekcja ze zdrowego żywienia

          • 19 kwietnia uczennice klasy 8d postanowiły podzielić się wiedzą na temat zdrowego żywienia oraz układu pokarmowego. Przeprowadziły lekcje we wszystkich klasach trzecich i przedstawiły swoim młodszym kolegom i koleżankom zasady zdrowego żywienia oraz Piramidę Zdrowego Żywienia. Celem lekcji było przede wszystkim uświadomienie dzieciom wpływu odżywiania na kondycję zdrowotną. Zachęta do zmiany stylu życia poprzez zdrowe odżywianie. Podczas tych zajęć uczniowie młodszych klas mogli się zintegrować i pracować w grupach.

        • Mikroskopowanie
          • Mikroskopowanie

          • Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poćwiczyć mikroskopowanie. Obserwowali oni z zaciekawieniem elementy budowy organizmów niewidoczne gołym okiem. Mikroskop umożliwił im spojrzenia w głąb tajemniczego mikroświata przyrody. Dzięki możliwości mikroskopowania uczniowie udoskonalili umiejętność samodzielnej obserwacji pod mikroskopem obiektów: krwinki czerwone człowieka i żaby, komórki liścia moczarki kanadyjskiej, aparaty szparkowa liścia oraz wiele innych preparatów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego w tym człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się preparaty narządów człowieka.

        • Warsztaty z geomorfologii
          • Warsztaty z geomorfologii

          • W ramach obchodów IV Międzynarodowego Tygodnia Geomorfologii, na terenie Szczecina odbył się GeoSpacer pt.: "Szczecin pod lodem?", którego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły z klasy 8d. Geomorfologia to nauka o formach rzeźby powierzchni Ziemi oraz procesach je tworzących i modyfikujących.Do form geomorfologicznych zaliczamy m.in. procesy glacjalne. W poszukiwaniu śladów działalności lądolodu skandynawskiego wybraliśmy się w rejon Syrenich Stawów, południowych zboczy Wzgórz Warszewskich oraz pomnika przyrody "Głaz Niemierzyński". Spacer miał także charakter warsztatów obejmujących poznanie technik wierceń geologicznych w głąb powierzchni ziemi oraz metod obliczenia rozmiarów polodowcowych form terenu. Inicjatorem spaceru był Instytut Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego a wydarzeniom z terenu całej Polski patronowało Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich. Nasza Szkoła jako jedyna ze Szczecina, oraz druga z terenu województwa zachodniopomorskiego brała udział w tym ciekawym wydarzeniu. 

        • Laboratorium młodego przyrodnika
          • Laboratorium młodego przyrodnika

          • 5 kwietnia w ramach miesiąca przyrody, klasy 4, sprawdzały, dlaczego tereny zielone są potrzebne w miastach?  Ósmoklasiści przeprowadzali doświadczenie, w którym wykazaliśmy po analizie wyników, że roślinność w aglomeracjach miejskich spełnia bardzo ważną rolę w zatrzymywaniu wody opadowej, nie doprowadzając do podtopień, które niestety coraz częściej się zdarzają po ulewnych deszczach. 

            Wniosek jest jeden - tereny zielone są potrzebne w miastach, bo oprócz walorów estetycznych i zdrowotnych zapobiegają powodziom!

        • 1a i 3b na występie baletowym "Brzydkie kaczątko"
          • 1a i 3b na występie baletowym "Brzydkie kaczątko"

          • 27.03 klasa 1a i klasa 3b wybrała się na występ baletowy podopiecznych Fundacji Balet "Brzydkie Kaczątko". Jedną z podopiecznych Fundacji jest nasza koleżanka z 3b, Natasza.

            Uczniowie wybrali się na występ z niekrytą ekscytacją.

            Spektakl na scenie Teatru Polskiego na Łasztowni bardzo przypadł do gustu naszym uczniom. Mogliśmy obserwować występy taneczne podopiecznych fundacji w każdej kategorii wiekowej, dzięki czemu widzieliśmy postęp jaki wykonują tancerze na przełomie lat.

            Dzieci szczególnie zachwycone były najmłodszą grupą występującą w roli przesłodkich króliczków. Na dziewczynkach duże wrażenie zrobiły sceny z łabędziami oraz jedyny występujący tancerz - w roli koguta i łabędzia.

            To było bardzo udane wyjście.

        • Klasy drugie i trzecie z wizytą w krainie baśni 
          • Klasy drugie i trzecie z wizytą w krainie baśni 

          • W czwartek uczniowie klasy 7b, 8b i 8c zaprosili młodszych kolegów z 2 i 3 klas na spotkanie z bohaterami baśni. Dzieci obejrzały trzy inscenizacje baśni oraz odpowiedziały na wiele pytań dotyczących baśniowej tematyki. Wszyscy świetnie się bawili i aktywnie spędzili czas.

        • PODSUMOWANIE WOJEWODZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO OTWÓRZMY NASZE SERCA
          • PODSUMOWANIE WOJEWODZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO OTWÓRZMY NASZE SERCA

          • 16 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Otwórzmy nasze serca”.

                        Zadaniem uczestników było napisanie wiersza inspirowanego tytułem konkursu. Pokazanie tego, co czują, o czym marzą, czego pragną młodzi poeci ze szkół podstawowych całego województwa.

            Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

            Podczas uroczystej gali, w której udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami, przedstawione zostały fragmenty utworów poetyckich młodych autorów. Recytatorzy z klas 4b oraz 7b pięknie zaprezentowali wiersze swoich rówieśników. Towarzyszyli im instrumentaliści – Tymon z klasy 4b, który zagrał na gitarze klasycznej oraz Stanisław z klasy 7b grający na saksofonie.

            Słowa wierszy poruszyły wszystkich obecnych. Okazało się, że współcześni uczniowie potrafią w przejmujący i poruszający sposób ubierać w słowa swoje odczucia i spostrzeżenia dotyczące otaczającej ich rzeczywistości.

            Przewodnicząca jury, pani Małgorzata Roszak, dokonała podsumowania konkursu, a następnie pani dyrektor Anna Rakowska wręczyła nagrody wszystkim laureatom oraz podziękowała nauczycielom – opiekunom, którzy pomogli uczestnikom konkursu zadbać o poprawność języka i wspierali młodych adeptów sztuki poetyckiej w procesie twórczym.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy oraz ich opiekunom za podjęcie wysiłku i stworzenie oryginalnych, wzruszających, pełnych ciekawych spostrzeżeń utworów poetyckich. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja konkursu będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.

             

            Organizatorzy konkursu – nauczycielki języka polskiego oraz nauczycielka bibliotekarka

             

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
        • 91 487 33 03
        • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych