• Akcja "Profilaktyka i promocja zdrowia"

• 23.09.2020 14:15
      •        19 września 2020r. członkowie szkolnego koła PCK uczestniczyli w akcji "Profilaktyka i promocja zdrowia", która odbyła się na Jasnych Błoniach w godzinach 10.00- 15.00. Celem projektu było edukowanie i dostarczanie wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia, promowanie zachowań prozdrowotnych, szeroka popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa oraz integracja różnych instytucji, stowarzyszeń, szkół, które współpracują na rzecz profilaktyki i zdrowego stylu życia.  Adresatem akcji byli  mieszkańcy Szczecina, którzy tłumnie przybyli na Jasne Błonia.

Zainteresowani pogłębiali wiedzę na temat racjonalnego odżywiania się, planowania jadłospisu, opracowania diety. Fachowych rad udzielała dyplomowana pani dietetyk. Zarówno młodzież, jak i dorośli mogli wziąć udział w różnych konkursach wiedzy o PCK i wygrać ciekawe nagrody.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Podziękowania dla uczennic z klasy 7b za wsparcie akcji.

Opiekunka Koła