• ZASADY KORZYSTANIA Z OFFICE 365

Drodzy Uczniowie, Rodzice. Wszyscy uczniowie są posiadaczami kont uczniowskich Office 365. Otworzyło to nowe możliwości porozumiewania się i usprawniło pracę zdalną. Wraz z nowymi możliwościami pojawiły się również sytuacje, które musimy zebrać w całość i wyznaczyć regulamin postępowania. Jesteśmy dumni, z większości naszych uczniów, którzy przestrzegali zasad przedstawionych przez nauczycieli i reagowali na upomnienia. Aby wszystko było przejrzyste, budując zasady na doświadczeniu, które już mamy, przedstawiamy zasady korzystania z Office 365.

Korzystając z usług Office 365 należy  przestrzegać następujących zasad:

1. Poczta uczniowska, obsługiwana przez aplikację Outlook,  służy wyłącznie do kontaktów wewnątrzszkolnych. Nie należy jej stosować w celach innych niż komunikowanie się z nauczycielami lub uczniami szkoły na tematy dydaktyczno – wychowawcze.

2. Uczeń ma obowiązek codziennego sprawdzania poczty uczniowskiej.

3. Dostęp do poczty ma uczeń i jego rodzic, który również może korzystać z niej w celach komunikowania się z nauczycielem.

4. W celu komunikowania się i prowadzenia zajęć online wykorzystywana jest aplikacja Teams. Podczas zajęć online należy przestrzegać zasad dotąd obowiązujących podczas zajęć lekcyjnych. Należy pamiętać o zasadach dobrego wychowania i kultury i czerpać z zajęć jak najwięcej wiedzy potrzebnej do realizacji podstawy programowej. Ze względu na specyfikę prowadzonych zajęć i narzędzie, dzięki któremu są one przeprowadzane wprowadzone zostają następujące zasady:

A. Zespoły, a w nich spotkania, tworzone są wyłącznie przez nauczycieli. Zabrania się tworzenia zespołów prywatnych lub publicznych przez uczniów.

B. Wpisy na czacie ogólnym, jak i podczas trwania spotkania, powinny dotyczyć wyłącznie spraw związanych z nauką i wychowaniem. Zabrania się wszelkiego rodzaju zachowań wykraczających poza zasady netykiety i dobrego wychowania.

C. Spotkanie online rozpoczyna i kończy wyłącznie nauczyciel.

D. Jakiekolwiek nagrywanie i rozpowszechnianie spotkań jest zabronione.

E. Podczas zajęć to nauczyciel koordynuje wypowiedzi uczniów.

F. Wykluczone jest i surowo zabronione wyciszanie oraz wyłącznie wzajemne uczniów.

G. Wykluczony jest udział osób niebędących członkami danego zespołu podczas zajęć online. Zakazuje się zapraszania osób spoza zespołu.

H. W sytuacji braku reakcji na przestrogi nauczyciela o nieodpowiednim zachowaniu ucznia, nauczyciel ma prawo pozbawić czasowo ucznia korzystania z zajęć online. O zachowaniu zostają powiadomieni rodzice ucznia. Uczeń ma wtedy obowiązek zrealizowania zadań wyznaczonych w instrukcjach umieszczonych na stronie internetowej oraz skontaktować się mailowo z nauczycielem, aby pozyskać informacje o ewentualnych innych zadaniach zrealizowanych podczas zajęć i wykonać je samodzielnie.

I. Nadal obowiązuje Punktowy System Oceniania Zachowania, zatem nieodpowiednie zachowania ucznia rzutują na jego ocenę końcową z zachowania.