Poduchoczytanie w klasie3c
„Poduchoczytanie, czyli po angielsku też można”
03 lutego uczniowie klasy III c już po raz czwarty uczestniczyli w projekcie czytelniczym, tym razem pod hasłem „Poduchoczytanie, czyli po angielsku też można”. Warsztaty w języku angielskim prowadził tata Brian’a Pan Jeremy Clark razem z córką Larą uczennicą klasy V d z naszej szkoły. Dzieci słuchały zabawnych wierszy o zwierzątkach, a niektórzy mieli możliwość ich czytania. Poznały również historię dziewczynki o imieniu Marina. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy proponowane przez „tiarę”, kalambury słowne oraz łączenie wyrazów w pary w dwóch językach. Na koniec uczniowie wykonali zbiorowe obraz kredą na tablicy do wcześniej wysłuchanego tekstu i zgromadzonego słownictwa. Dziękujemy Panu Clark’owi za przygotowanie ciekawych zajęć oraz wspaniałą zabawę..
PODUCHOCZYTANIE W 3 C Z KOTKIEM LOPKIEM
Trzecie „Poduchoczytanie” w klasie 3 c było szczególne. Gościem dzieci była Pani Hanna Paszkiewicz – autorka książek o kotku Lopku: „Kotek Lopek na wakacjach” i „Kłopoty kotka Lopka”. Pani Hania wprowadziła dzieci w świat kotka Lopka, opowiadając jego historie, które, jak podkreśliła, są prawdziwe, ponieważ kotek Lopek naprawdę istnieje i jest Jej przyjacielem. Dziewczynki i chłopcy z uwagą słuchali fragmentów książek Pani Hani. Byli zainteresowani różnymi szczegółami z życia kotka. Zadawali pytania, na które autorka książek cierpliwie odpowiadała. Na zakończenie dzieci przystąpiły do rysowania … oczywiście kotka Lopka! Powstały piękne prace. Jedną z nich uczniowie podarowali Pani Hannie.
Spotkanie z autorką było także szansą na otrzymanie autografów, które małym czytelnikom sprawiły wielką radość. Pani Hanna przekazała również jedną ze swoich książek dla całej klasy, którą opatrzyła piękną dedykacją.
Poduchoczytanie w Akademii Pana Kleksa
Podczas drugiego spotkania czytelniczego uczniowie klasy III c odbyli podróż do Akademii Pana Kleksa. Ich przewodnikami byli starsi koledzy - studenci Wydziału Prawa i Administracji w Szczecinie. Słuchając tej wesołej lektury, dziewczynki i chłopcy poznali niezwykłe miejsce - Akademię z niepowtarzalnym nauczycielem - Panem Kleksem. Z zaciekawieniem śledzili dzień z życia uczniów tej niecodziennej szkoły, w której uczuli się tylko chłopcy, o imionach zaczynających się na literę A. Z okrzykiem reagowali na wieść, że Pan Kleks nie stawia ocen, a lekcja geografii polega na grze w piłkę nożną.
Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Dziewczynki i chłopcy z III c wzięli udział w lekcjach: „krzyżówkowania”, „puzloukładania”, „zagadkowania”, „ortografowania” i „kleksorysowania”. Śmiech towarzyszył całemu spotkaniu! Młodsi uczniowi czuli się doskonale w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek.
Pierwsze poduchoczytanie
27 października 2016 r. w klasie III c odbyło się pierwsze spotkanie w ramach klasowej akcji czytelniczej - „Poduchoczytanie”.
Uczniowie spotkali się w godzinach popołudniowych, by wspólnie, w miłej i nastrojowej atmosferze posłuchać ciekawej lektury.
Podczas pierwszego spotkania - piękną i mądrą książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia” -czytali swoim dzieciom rodzice. Dziewczynki i chłopcy słuchali zadumani, by później podzielić się swoimi wrażeniami. Chętnie też odpowiadali na pytania związane z książką, które przygotowała dla uczniów wychowawczyni Pani Bożena Matusiak. Zwieńczeniem spotkania było zadanie plastyczne. Dzieci, w grupach wykonały ilustracje do przeczytanej książki. Powstały piękne prace plastyczne!