• NASI NAUCZYCIELE...

• NASI NAUCZYCIELE

MOJA WYCHOWAWCZYNI

Pani Helena Czernikiewicz jest nauczycielką języka polskiego. Pracuje w Szkole Podstawowej Nr 48 w Szczecinie. Nauczycielem jest już od ponad 30 lat. W naszej szkole zajmuje się prowadzeniem ,,Pogodniaka Szkolnego’’ oraz prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów, którzy potrzebują pomocy z języka polskiego.

Pani Helena jest bardzo ładną kobietą, potrafi przykuć uwagę swoim eleganckim strojem w pięknych kolorowych barwach, jednak zawsze stawia na komfort oraz wygodę. Fryzury jakże ciekawe i za każdym razem inne przykuwają uwagę niejednej dziewczyny. Jest wysoka oraz szczupła, ma długie włosy w kolorze blond.

Jest sympatyczna, zawsze uśmiechnięta. Uwielbia zwierzęta i nigdy nie ma problemu, by spędzać z nami czas na wspólnych wyjściach. W wielu sprawach możemy liczyć na jej pomoc oraz zrozumienie. Pani Helena jest świetnym wychowawcą, w dobry sposób potrafi nam przekazać wiedzę jak i bardzo dobrze nas rozumie. Czasami, jak każdy nauczyciel, kiedy przeszkadza się mu w prowadzeniu lekcji, potrafi się zdenerwować, ale szybko znajduje sposób, aby siebie i nas uspokoić. Zawsze wszystkich traktuje równo, ceni sobie życzliwość oraz uczciwość.

Bardzo lubię panią Helenę tak jak wszyscy inni. Chciałabym, żeby zawsze mnie uczyła.

Cudownie jest, kiedy nauczyciel w jakimś stopniu może być naszym przyjacielem, tak właśnie czujemy, kiedy rozmawiamy i spędzamy czas z panią Heleną.

Anastazja Kujawa 5d

ZGADUJ-ZGADULA

Ten nauczyciel jest wysoki, szczupły, ma długie blond włosy, ładnie się ubiera. Z tą osobą każdy się dogada. Jest miła i bardzo uczciwa. Zawsze ma dobry humor. Wielu uczniów ją lubi, a ona ich. Z nią lekcje są magiczne i fantastyczne. Na lekcjach uczniowie dużo piszą, a ona patrzy, czy wszystko jest dobrze.

Ten nauczyciel lekcje ma na pierwszym piętrze. To osoba szczupła, jej włosy są krótkie, brązowe i lekko kręcone. Bardzo lubi sukienki. Jest niezwykle miła. W tym roku pracy ma mniej, gdyż jej uczniowie umieją już czytać i pisać. Świetnie też liczy, a uczniowie zawsze mogą liczyć na nią. Teraz można ją spotkać nie tylko w klasie, ale też w gabinecie

Ta osoba ma brązowe włosy i nosi okulary. Lubi uczyć słówek. Często rozśmiesza uczniów, więc lekcje z nią mijają szybko i przyjemnie. Wiele wie o kulturze angielskiej. Opowiadała o królowej Elżbiecie i jej mężu.

Ten nauczyciel ma raczej krótkie blond włosy . Jak wchodzi do klasy raźnym krokiem, od razu robi się wesoło. Uczy nas, gdzie jest wschód, zachód, a gdzie północ i południe. Na kartkówkach stara się nam pomóc zrozumieć zadania.

(Helena Czernikiewicz, Beata Standio, Amelia Tołkacz, Anna Klimaszewska)