• "Gdzie nie spojrzysz tam polimery"
          • "Gdzie nie spojrzysz tam polimery"

          • 21.04.2022 klasa 8d w ramach miesiąca przyrody wzięła udział w wykładzie i laboratorium "Gdzie nie spojrzysz tam polimery" na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie poszerzyli wiedzę z chemii dotyczącą polimerów oraz mogli eksperymentować i poznać sposoby klasyfikacji danych substancji. Pani Joanna Rokicka ukazała, że jest to nieodłączny element naszego życia codziennego.

        • Fundacja Dzikich Zwierząt z wizytą w naszej szkole
          • Fundacja Dzikich Zwierząt z wizytą w naszej szkole

          • Klasę 2a odwiedziła pani Marzena Białowolska z Fundacji Dzikich Zwierząt. Opowiedziała nam o życiu swoich podopiecznych. Jest osobą niezwykle kochającą zwierzęta. Zajmuje się rehabilitacją jeży, wiewiórek, saren, ptaków i innych zwierząt, którym ratuje życie. Dowiedzieliśmy się, że bociany i łabędzie, to zwierzaki o ludzkich cechach, kim jest podlot oraz co zrobić gdy zobaczymy zwierzę, które nie może się samodzielnie poruszać. To było wspaniałe spotkanie!

        • Podchody przyrodnicze 2022
          • Podchody przyrodnicze 2022

          • 8 kwietnia rozpoczęła się zabawa dla klas 7 i 8 - podchody przyrodnicze. Uczniowie zmagali się z zadaniami z fizyki, chemii, biologii czy geografii, ale potrzebny był również spryt, spostrzegawczość i współpraca. Rywalizacja między klasami była zacięta, a minuty decydowały o wygranej.  Uczniowie szybko i sprawnie znaleźli i odczytali kod QR, policzyli zadania dotyczące prędkości, odnaleźli w szkole ukrytą ciekawostkę, odkryli najważniejsze skrzyżowanie świata, związek chemiczny bez którego zbyt długo nie przetrwamy, albo kto posiada 206 elementów - Kostek, który został gwiazdą na końcu zabawy.  

        • Warsztaty w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego kl.1e
          • Warsztaty w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego kl.1e

          • 12 kwietnia klasa 1e wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas wizyty w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych dzieciaki z naszej szkoły uczestniczyły w lekcji przeprowadzonej przez dr Roberta Wozińskiego, oglądały min. minerały, skały, skamieniałości, samodzielnie wykonały odlewy muszli, obejrzały, krótki film edukacyjny w sali kinowej oraz zachwycały się wystawami. Uczniów klasy 1e najbardziej zafascynowały minerały fluorescencyjne. 

        • Dzień Eksperymentów
          • Dzień Eksperymentów

          • W naszej szkole odbył się Dzień Eksperymentów. Udowodniliśmy, że szkoła to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa. A co stanie się  gdybyśmy połączyli naukę i zabawę? A no wtedy otrzymamy połączenie idealne, ponieważ uczniowie z ogromną chęcią i radością przyswajają wiedzę. Podczas tego dnia odpowiedzieliśmy sobie m.in. na pytania dotyczących zagadnień geograficznych:

            Co łączy Góry Kaczawskie, Półwysep Apeniński i Islandię. Jak wygląda bazalt, riolit, pumeks i lapille? Ponadto odkryliśmy tajemnice zjawisk fizycznych oraz doświadczeń chemicznych.   Uczniowie również mieli okazję odkryć tajniki mikroskopowania. Wielu z nich robiło swoje preparaty w tym m.in. swoich włosów. 

        • “Prima aprilis, bo się pomylisz” 
          • “Prima aprilis, bo się pomylisz” 

          • Zgodnie z tradycją tego dnia ludzie starają się wzajemnie oszukać dla żartu.  Pierwszego kwietnia i nasza szkoła świetnie się bawiła. W tym dniu uczniowie naśladowali nauczycieli przebierając się za nich. Przy tej okazji fotografowaliśmy się na ściance i nie tylko. Dodatkowo, niektóre klasy zaplanowały niewinne psikusy nauczycielom i sobie nawzajem. A to grali przez 10 minut na flecie lub kogoś porywali czy odgrywali śmieszne scenki. Było dużo śmiechu i zabawy. Najlepiej jak obejrzycie zdjęcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.  

        • Dzień WITAMIN
          • Dzień WITAMIN

          • Podczas tego dnia w ramach Miesiąca Przyrody w naszej szkole było bardzo kolorowo. Ponieważ dzień ten  był związany z witaminami i zdrową żywnością. Na korytarzach chodzili uczniowie przebrani za witaminki rozpuszczalne w tłuszczach ale także i w wodzie. Można było zrobić sobie zdjęcie na ściance. Podczas lekcji natomiast mówiliśmy w jakich owocach i warzywach znajdują się poszczególne witaminy. 

        • Podsumowanie Miesiąca Języka Polskiego
          • Podsumowanie Miesiąca Języka Polskiego

          • Miesiąc Języka polskiego już za nami, ale ojczysty zawsze będzie w naszych sercach i dodamy go do ulubionych. Widać to po zaangażowaniu naszych uczniów w organizację Miesiąca Przedmiotowego.

            Szkoła została ładnie udekorowana pracami, które promowały czytelnictwo i czystość języka polskiego. Klasy szóste zaangażowały się w grę korytarzową. Piątoklasiści napisali cudowne baśnie, a ósmoklasiści i siódmoklasiści wzruszające wiersze o relacjach międzyludzkich. Wszyscy przeżyli lekturowy zawrót głowy i zostali bohaterami lektury. Niektórzy zabawili się w następców Agathy Christie i napisali pasjonujące opowiadania detektywistyczne z postacią na miarę Sherlocka Holmesa. Inni, bardziej uzdolnieni plastycznie, nie dali się zapędzić w kozi róg i zmierzyli się z polską frazeologią. Poznaliśmy znawców mitologii, “Pana Tadeusza” i encyklopedii. Wyłoniliśmy mistrzów ortografii (i to nie tylko wśród tych świetnie piszących). Wysłuchaliśmy pięknych recytacji, na podstawie których widać, że poezja (a nawet proza) naprawdę uskrzydla. Ci, którzy mają ogromną wiedzę polonistyczną wzięli udział w eliminacjach szkolnych Konkursu Humanistycznego organizowanego przez XIII LO i Omnibusie Humanistycznym.

            Jak widać, miesiąc marzec obfitował w różne imprezy, konkursy, zabawy. To nie szczyt naszych możliwości. Za rok podniesiemy poprzeczkę.

            Wszystkim uczestnikom Miesiąca Języka Polskiego dziękujemy. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

            Poloniści

        • Międzynarodowy Dzień Marchewki w kl. 1a
          • Międzynarodowy Dzień Marchewki w kl. 1a

          • Uczniowie klasy 1A obchodzili dziś Międzynarodowy Dzień Marchewki. Jego celem było rozpowszechnienie wiedzy o zdrowotnych właściwościach warzyw. Dzieci dowiedziały się, iż marchewka nie zawsze była pomarańczowa. Dzikie rośliny miały białą i żółtą barwę, a udomowiona odmiana marchewki - kolor purpury. Korzenie jakie znamy dziś, czyli w kolorze pomarańczowym, zostały wyhodowane i wypromowane w Holandii dopiero w XVIII wieku. Wysłuchały także piosenki „Marchewkowe Pole” oraz poznały wiersz J. Brzechwy „Marchewka”. Uczniowie próbowali opisywać marchewkę wykorzystując swoje zmysły. Było to dla nich ciekawe doświadczenie. Największą frajdą było własnoręczne wykonanie ludzików z marchewek i ziemniaków.

        • Awans do Finału Mistrzostw Polski Siatkarek
          • Awans do Finału Mistrzostw Polski Siatkarek

          • Miło nam ogłosić że nasze siatkarki wraz z zespołem UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin odniosły wielki sukces. Dziewczęta wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski Młodziczek i tym samym uplasowały się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce!  W składzie zwycięskiego zespołu zagrały siatkarki z klasy sportowej 8a i 7c :

            Paulina Handzlik – SP 48 Szczecin

            Lena Stefańczyk – SP 48 Szczecin

            Zosia Wilanowska – SP 48 Szczecin

            Julia Szymczak – SP 48 Szczecin

            Ania Dąbkiewicz – SP 48 Szczecin

            Maja Wysocka – SP 48 Szczecin

            Zuzia Sulej – SP 48 Szczecin

            oraz

            Alicja Mroczkowska – LO XVI Szczecin – absolwentka SP 48

            Zosia Zdanowicz – LO XVI Szczecin

            Basia Grejman – SP 2 Chojna

            Maja Warchoł – SP 71 Szczecin

            Agata Czerwińska – Technikum Łączności w Szczecinie

            Trenerzy: Tomasz Nowak, Małgorzata Wrońska (SP 48 Szczecin) Tomasz Nitzler (LO XVI Szczecin), trener współpracujący: Karolina Kijana (SP 71 Szczecin/ UKS Volley 71 Szczecin)

            Kierownik zespołu; Wojtek Stroński

            Statystyk: Jakub Nowak

             

            Wyróżnioną zawodniczką turnieju została nasza absolwentka Alicja Mroczkowska.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 21-24.04.2022 w Szamotułach.

             

            Końcowa klasyfikacja zawodów:

            1 UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin - awans do finału MP

            2 UKS Lider Konstantynów Łódzki - awans do finału MP

            3 AS AZS AWF Wrocław

            4 MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

             

        • Wiosenne śniadanie w klasie 2a
          • Wiosenne śniadanie w klasie 2a

          • 29 marca 2022 r. w klasie 2a wiosna  zagościła na dobre.

            Zajęcia kulinarne wiosną, to ogromna przyjemność! W naszej sali unosił się zapach szczypiorku, ogórków, pomidorów, rzodkiewki i papryki. Uczniowie podjęli się zadania przyrządzenia zdrowego wiosennego śniadania. Samodzielnie kroiły, układały tworząc fantazyjne kanapki i sałatki. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Dzieci zadowolone, bo wiadomo, że najlepiej smakuje własnoręcznie przyrządzone śniadanie.

        • Dobre wieści z Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Dziewcząt
          • Dobre wieści z Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Dziewcząt

          • W niedzielę 27 marca w Policach odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Zachodniopomorskiej Ligi Minisiatkówki ZZPS Kinder Joy of Moving w kategorii czwórek dziewcząt rocznik 2009. Świetnie spisały się uczennice SP 48 klasy sportowej 7c , które po trzech turniejach zajmują 2 i 3 miejscu w województwie. Gratulacje dla całej reprezentacji.

            Skład drużyn:

            I zespół: Maja Wysocka, Marta Tomaszewska, Malina Hrycan i Maja Liszewska.

            II zespół: Weronika Laskowska, Nina Baryłowicz, Lila Mielewczyk-Paczkowska, Michel Korwell i Waleria Kozenko.

            Trener: Małgorzata Wrońska

             

            Kolejny turniej w tej kategorii 23.04.2022 w Goleniowie. Trzymajcie za nas kciuki!

             

        • Dzień wiosny
          • Dzień wiosny

          • Wiosna już nadeszła 😊 W naszej szkole także. 21 marca samorząd zorganizował pokaz “mody wiosennej”. Każda, chętna do zabawy klasa, wspólnie przygotowała strój wiosenny. Ważne, aby był dziełem całej klasy. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Jeden z uczniów (danej klasy) prezentował go na forum szkoły. Oceniała go komisja konkursowa. Oczywiście podzieliliśmy uczniów. Rywalizowały ze sobą odziały klasowe 1- 3, 4 – 6, 7 – 8. Konkurencja była ogromna. Nasi uczniowie przyłożyli się do tej zabawy. Widać było poświęcenie i ogrom pracy. Na każdym poziomie mogła wygrać tylko jedna klasa. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie zarówno dzieciom jak i wychowawcom klas. Szczególne podziękowania dla dziewczyn i chłopców z samorządu uczniowskiego. Napracowali się i własnymi siłami przygotowali zabawę. Obejrzyjcie fotorelację. Pozdrawiamy samorząd uczniowski. 

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie kobiety do wzięcia udziału w podchodach. Dziewczyny miały do rozwiązania kilka zadań, które kończyły się kołem fortuny. Wszystkie poradziły sobie świetnie, w szczególności z „męskimi czynnościami”. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 

        • Tłusty czwartek - relacja
          • Tłusty czwartek - relacja

          • Tłusty Czwartek to najgorętszy czas dla cukierni. W ciągu nocy średniej wielkości piekarnia musi przygotować nawet kilka tysięcy pączków.  Powszechne tego dnia jest objadanie się pączkami i faworkami. Nikomu nie wypada odmówić słodkości. Co poniektórzy bezkarnie pochłaniają nawet kilkanaście pączków. Prawdziwa bomba kalorii. 

            W naszej Szkole nie mogło być inaczej. Dlatego, samorząd uczniowski zaprosił do wspólnej zabawy. Odbyła się ona się ona 24 lutego 2022 roku w sali 07. Bohaterem był oczywiście pączek. Konkursy i zabawy obejrzyjcie na zdjęciach. Pozdrawiamy.

        • "Szczecinianie Ukrainie"
          • "Szczecinianie Ukrainie"

          • 06 marca 2022 r. w Auli Szkół Salezjańskich przy ulicy Ku Słońcu 124 odbył się wzruszający, pełny emocji koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie". W występie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Zespołu: Olga Wraga, Lena Ossowska, Adrianna Ott. W występie usłyszeliśmy polskie i ukraińskie pieśni ludowe, które dziewczęta poznały podczas warsztatów wokalnych, zorganizowanych przez "Szczecinian" dla ukraińskich dzieci przybyłych do Szczecina z okupowanej Ukrainy. Poza pieśniami w trakcie koncertu zobaczyliśmy tańce z różnych regionów Polski. Widownia nagrodziła artystów owacjami na stojąco, a wzruszeniom nie było końca. Gratulujemy uczniom wspaniałego występu oraz wielkiego serca za chęć pomocy potrzebującym. Przedstawiamy fragment opisywanego koncertu: https://youtu.be/wzrtD75CEL8

        • POMOC UCZNIOWSKA
          • POMOC UCZNIOWSKA

          • Drodzy uczniowie klas 4-8

            Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu wznawia akcję, której celem jest wzajemna pomoc uczniowska w nauce

            Jeżeli jesteś uczniem klas 4-6 i potrzebujesz pomocy w nauce, zgłoś się do swojego wychowawcy lub pani Agnieszki Filipowskiej

            ( nauczycielka j.niemieckiego, sala nr 1) postaramy się poszukać dla Ciebie ucznia, który pomoże Ci w nauce.

            Jeżeli jesteś uczniem klas 7-8 , jesteś dobry z jakiegoś przedmiotu i chciałbyś podzielić się tą wiedzą ze swoim młodszym szkolnym kolegą/koleżanką zgłoś się do pani Agnieszki Filipowskiej

            Pierwsi uczniowie już pomagają , czekamy na kolejnych

                                                                               SU + A.Filipowska, A.Olender

        • Światowy Dzień Kota
          • Światowy Dzień Kota

          • Światowy Dzień Kota to jedno z najpopularniejszych nietypowych świąt w roku.
            Idea jego obchodów narodziła się we Włoszech w 1990 roku, zaś w Polsce funkcjonuje od 2006 roku. 17 lutego uczniowie klasy 1a wcielili się w role tych milutkich czworonogów, naśladując ich ruchy oraz odgłosy. Dzieci poznały budowę kota i opisywały jego wygląd. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały także ciekawostek dotyczących życia kota. W tym dniu uczniowie znacznie wzbogacili swoją wiedzę na temat mruczących czworonogów, poznali powiedzenia z nimi związane, wykonali prace plastyczne przedstawiające kociaki oraz  poznali kocie zabawy i piosenki.

            Włączyliśmy się w obchody tego święta, aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także przypomnieć o niesieniu pomocy bezdomnym zwierzętom.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych