• GÓRA SREBRA

• 01.10.2018 21:22
        • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji PCK pt. "Góra Srebra".

Co roku bierzemy udział w akcji „GÓRA SREBRA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja polega na zbiórce monet (od 10 gr do 5zł)
          w terminie do 16.11.2018r.
          Każda drobna moneta może pomóc twojemu koledze lub koleżance.

Może w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej!!!

Koordynatorzy: Zenona Mazur, Dorota Dybińska

• Wielkanoc z PCK

• 26.03.2018 21:01
        •    24 marca 2018r. w kilku szczecińskich ,, Stokrotkach” odbyła się zbiórka żywności i kwesta  mająca na celu przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci. Część zebranej kwoty będzie przekazana na zorganizowanie Śniadania Wielkanocnego dla rodzin wymagających wsparcia w okresie przedświątecznym.

Z kwesty uzyskaliśmy 497,16  złotych.

W tym samym czasie w hipermarkecie ,,STER” nasi wolontariusze (8 osób) pakowali chętnym klientom zakupy, wręczając baśniowe zapałki w podziękowaniu za datki. Zebrano

kilkaset złotych ( dokładną kwotę podamy wkrótce).

Serdeczne podziękowania naszym uczniom składają

Barbara Raczkowska i Zenona Mazur.

• Stokrotki na Święta

• 20.12.2017 13:48
        •       16 grudnia 2017r. uczniowie klas szóstych ponownie kwestowali, ale tym razem w sklepach ,, Stokrotka” przy alei Niepodległości w Domu Handlowym ,, Odzieżowiec” i ul. 26 kwietnia, aby pomóc w przygotowaniu paczek świątecznych dla bezdomnych mieszkańców naszego miasta oraz rodzin z dziećmi, którym potrzebna jest pomoc na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Dzięki szczodrości szczecinian i aktywności naszych wolontariuszy udało się zebrać  464,74 zł i 18 centów.

Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w kweście i okazaną bezinteresowną życzliwość.

•  Wigilijna iskierka radości

• 12.12.2017 08:59
        •
          2 grudnia 2017r. ( w sobotę )  dziesięcioro uczniów z klas IV- VI  kwestowało na ulicach Szczecina, aby wesprzeć działania związane z przygotowaniem Kolacji Wigilijnej dla 400 bezdomnych mieszkańców naszego miasta oraz rodzin z dziećmi, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej w okresie przedświątecznym.

Uzyskany dochód to 723,00 zł i 5,94 Euro.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i wspaniałą, pełną życzliwości postawą.

Z. Mazur

• Iskierka radości

• 06.11.2017 13:27
        •             Zapraszamy na inaugurację  17. edycji akcji charytatywnej ,,Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym” ZS nr 5, która odbędzie się w Galerii ,, Kaskada” w dniu 25.11.2017r. (w  sobotę), w godz. 11.00- 18.00.

Od godziny 11.30 rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli, w tym Zespołu Pieśni i Tańca ,,Szczecinianie” pod opieką Pani Ewy Ott- Kamińskiej, podczas którego ukaże się na telebimie prezentacja SP 48, którą przygotuje Pani Anna Rakowska.

Na kiermaszach będą sprzedawane kartki, bombki, lampiony i inne ozdoby świąteczne, które wykonają i podarują na szczytny cel uczniowie szczecińskich szkół, w tym również dzieci z naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Mazurkiewicz i Pani Ewy Terebus. Uzyskany dochód  zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom.

Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na sprzedaż i przedmiotów na  licytacje  ( do 15.11.2017r.), dzięki którym przywołamy uśmiech na twarzach dzieci

i rozpalimy iskierkę radości.

Zapraszamy do udziału, życząc miłej zabawy i wielu wrażeń!

Szkolni koordynatorzy akcji : Zenona Mazur i Dorota Dybińska