• Czerwonokrzyska Gra Miejska

• 10.11.2019 13:27
        • W  Dniu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża trzyosobowa drużyna w składzie: Weronika Kaczmarek, Emilia Skorowska i Bogdan Krzykanowski z klasy 6b reprezentowała naszą szkołę  w Grze Miejskiej zorganizowanej w ramach zadania publicznego realizowanego ze środków budżetu województwa zachodniopomorskiego. Przedsięwzięcie miało na celu szeroko rozumianą edukację oraz integrację środowiska dziecięco – młodzieżowego i promocję wolontariatu. W Grze przewidziano cztery przystanki w różnych miejscach w Szczecinie: Krwiodawstwo, Pierwsza Pomoc, Konkurencja Sportowa, Konkurs Wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz historii PCK. Start i przystanek końcowy miał miejsce w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali po zakończeniu zmagań konkursowych słodki poczęstunek oraz cenne nagrody za udział w pierwszej edycji Gry Miejskiej.

Barbara Raczkowska i Zenona Mazur

•  PODARUJ CZEKOLADKI DLA DZIECKA I DLA MAMY
        • PODARUJ CZEKOLADKI DLA DZIECKA I DLA MAMY

• 29.03.2019 22:01
        • DRODZY DARCZYŃCY!

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK informuje, że w roku bieżącym wzorem lat ubiegłych jest współorganizatorem Śniadania Wielkanocnego dla 400 osób bezdomnych, samotnych, ubogich.

Oprócz Śniadania Wielkanocnego pragniemy podarować podopiecznym paczki, które chociaż w minimalnym stopniu zapewnią pomoc żywnościową w tym wyjątkowym okresie. Chcemy, aby w paczce znalazł się słodki upominek w postaci czekolady.

Apelujemy do wszystkich, którzy nie są obojętni na los innych o aktywne włączenie się do akcji. Mamy nadzieję na pozytywna reakcję ze strony Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, za co z góry składamy serdeczne podziękowania.

Czekolady możemy przekazać do p. Doroty Dybińskiej w świetlicy , do sali 31  - do p. Zenony Mazur
          lub dostarczyć do Oddziału PCK p. 3/15 do 15 kwietnia 2019r.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem!

• Konkurs na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania  PCK

• 18.02.2019 15:15
        • Zaproszenie do wzięcia udziału
          w   Konkursie na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania  PCK

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału
          w Konkursie na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów 100. rocznicy powstania PCK, którego organizatorami są Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie Pani Joanna Łaskarzewska oraz Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej Pan Józef Sekuła.

Konkurs  polega na przygotowaniu projektu znaczka pocztowego nawiązującego tematycznie do obchodów setnej rocznicy powstania PCK oraz elementów kojarzących się z województwem zachodniopomorskim. Uczestnicy wykonują pracę konkursową po zapoznaniu się z  historią i działalnością PCK na świecie, w kraju i w regionie.

Celem przedsięwzięcia jest uczczenie setnej rocznicy powstania PCK. W 2019 roku obchody te odbywają się pod hasłem „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich”.

Praca laureata Konkursu zostanie wydana przez Pocztę Polską. Przyłączmy się do działań związanych z popularyzacją idei Polskiego Czerwonego Krzyża!

W załączniku  Regulamin Konkursu wraz z Kartą zgłoszenia i Oświadczeniem.

• OSIEMNASTA INAUGURACJA ISKIERKI RADOŚCI

• 07.11.2018 22:31
        •

Zapraszamy na inaugurację akcji charytatywnej ,, Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym”,  która odbędzie się w Galerii ,, Kaskada” w dniu 24.11.2018r. ( sobota), w godz. 11.00- 18.00.

Po części oficjalnej rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli. Zaśpiewa i zatańczy Zespół Pieśni i Tańca ,, Szczecinianie” pod opieką Pani Ewy Ott- Kamińskiej, a na telebimie zostanie pokazana prezentacja SP 48 przygotowana przez Panią Annę Rakowską.

Na kiermaszach będą sprzedawane kartki świąteczne, bombki, lampiony i inne ozdoby, które wykonają i podarują uczniowie szczecińskich szkół. Dzieci z naszej szkoły przekażą ozdoby przygotowane pod opieką Pań : Ewy Mazurkiewicz, Ewy Terebus i  Renaty Kocanowskiej. Uzyskany dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin oraz seniorom.

Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na sprzedaż i przedmiotów na  licytację  ( do 15.11.2018r.) do wychowawców klas lub szkolnych koordynatorów:  Zenony Mazur- s. 31, Barbary Raczkowskiej – gabinet pedagoga, Doroty Dybińskiej – świetlica