• Akcja PCK ,, PO BURZY”

• 04.10.2017 18:09
        • Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów. Polski Czerwony Krzyż od razu uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych.
          Skala strat jest jednak ogromna, są ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy i gospodarstwa, pozrywane dachy. Na terenie Polski zostało zniszczonych tysiące gospodarstw. Wolontariusze PCK od samego początku włączali się w pomoc poszkodowanym.
          W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc do Oddziałów PCK, podjęto decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym.
          Uruchomione zostało specjalne konto NA RATUNEK PO BURZY, na które wpływają środki od osób indywidualnych i firm. Wysłany został transport z darami do województwa pomorskiego, obecnie szykujemy kolejne dla poszkodowanych z województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.
          Nieustannie kontynuowana jest zbiórka środków, aby móc reagować nie tylko na bieżące potrzeby, ale również wspierać poszkodowanych w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw.
          Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas włączyli się w akcję.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania pomocowe, prosimy o wpłaty:

1. Na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

2. Przez zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/r8zzb7

3. Skanując QR kod

• Konkurs Poetycki ,,Życzenia dla ,,Truskawki ‘’- Mobilnego Punktu Poboru Krwi”.

• 14.11.2017 14:48
        • 12 listopada 2017r. obchodziliśmy 5.lecie Mobilnego Punktu Poboru Krwi w ramach akcji Klubu HDK Szczecin ,, Przelewamy krew dla Niepodległej”. Uroczystość przy hali widowiskowo - sportowej Arena zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a wśród wielu wydarzeń znalazło się podsumowanie Konkursów : Poetyckiego ,,Życzenia dla Truskawki- Mobilnego Punktu Poboru Krwi” i Plastycznego ,,5 lat minęło jak jeden dzień – Krwiobus widziany oczami dziecka”.

W gronie zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Paweł Puchała        z  klasy 1c          III miejsce                 - wychowawca  p. Matusiak

Oliwia Frąckowiak   z klasy 6a          II miejsce                   - opiekun  p. Zenona Mazur

Piotr Niemcewicz     z klasy 4a         III miejsce                  - opiekun p. Ewa Mazurkiewicz

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie

w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa.

Gratulujemy!

• Gala Wolontariatu Czerwonokrzyskiego

• 22.11.2016 18:46
        • 19 listopada 2016 roku w Sali Ks. Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich odbyła się uroczystość pn. ,,Gala Wolontariatu Czerwonokrzyskiego” zorganizowana przez Zarząd Okręgowy PCK w Szczecinie pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewody Zachodniopomorskiego.

Podczas uroczystości podsumowano akcje czerwonokrzyskie, które odbyły się na terenie naszego województwa, wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz podziękowano wolontariuszom za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. W kategorii szkół podstawowych naszego województwa doceniono pracę naszego Szkolnego Koła PCK za wspieranie działań w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność statutową organizacji i za pracę społeczną realizowaną w myśl hasła ,,Z pomaganiem każdemu do twarzy”.

Oprócz dyplomu nasi uczniowie otrzymali słodki upominek dla wszystkich członków i sympatyków naszego Koła.

Opiekun Koła: Z. Mazur

• ,,Pomaganie przez ubieranie”

• 13.11.2016 08:29
        • W ramach akcji Klubu ,,Wiewiórka” i Koła PCK ,,Pomaganie przez ubieranie” będzie przeprowadzona w szkole zbiórka odzieży dla dzieci i dorosłych ( ubrania mogą być używane, ale czyste i w dobrym stanie). Przyniesioną odzież prosimy przekazywać Pani Woźnej -Barbarze Kuszmierek. Akcja potrwa do 8 grudnia 2016r.
        • Iskierka Radości 2016

• 13.11.2016 08:34
        • Już wkrótce rozpoczyna się 16. edycja akcji charytatywnej ,,Iskierka radości. Szczecińskie szkoły potrzebującym”. Inauguracja odbędzie się w Galerii ,,Kaskada” w dniu 26.11.2016r. (w sobotę), w godz. 11.00- 18.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy! Od godziny 11.30 rozpoczną się występy dzieci ze szczecińskich szkół, w tym Zespołu Pieśni i Tańca ,,Szczecinianie” pod kierownictwem p. Ewy Ott- Kamińskiej. Na kiermaszach będzie można kupić lampiony, karty, bombki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z różnych szkół, w tym przez naszych uczniów pod opieką p. Ewy Mazurkiewicz i p. Ewy Terebus. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Zachęcamy Państwa do przekazania firmowych gadżetów na loterię fantową i na kiermasze - mogą być kubki, smycze, ołówki, długopisy i zapraszamy do przekazania na licytację różnych przedmiotów( licytować można również osobiście, do czego bardzo zachęcamy). Gadżety prosimy dostarczyć do 18 listopada 2016r. koordynatorom akcji:w klasach I - III p. Dorocie Dybińskiej ( świetlica) , w klasach IV- VI p. Zenonie Mazur (s. 31)Serdecznie dziękujemy!