Jak miło i kolorowo spędzić przedświąteczne chwile w szkole? Wie, to najlepiej Samorząd Uczniowski, z którego inicjatywy przed Świętami powstał dłuuuuugaśny łańcuch świąteczny. Każdy chętny mógł włączyć się do tego dzieła...klasowo lub indywidulalnie. Jak widać włączył się również goszczony przez nas Kawaler Orderu Uśmiechu, p. Witold Fydrych. Powstała piękna ozdoba świąteczna, która oplotła dwa piętra naszej szkoły...Miłej atmoferze sprzyjała nasza "sala kominkowa" powstała ze wspólnej pracy z przedstawicielami Prezydium Rady Rodziców, którym serdecznie DZIĘKUJEMY za poświęcone ręce i czas :). Było i jest pięknie w naszej szkole:)
Kolędowanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu...
Święta coraz bliżej, zatem aby już móc cieszyć się z ich nadejścia, w naszej szkole odbyło się wielkie kolędowanie. Przy wsparciu grupy Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie pod przywództwem p. Ewy Ott - Kamińskiej i akompaniamncie p. Krzysztofa Kamińskiego przeżyliśmy piękne wejście w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Było ono szczególne, ponieważ mieliśmy wielką radość gościć tego dnia Kawalera Orderu Uśmiechu, pana Witolda Fydrycha. Zanim zatem przystąpiliśmy do świątecznego śpiewania, nasz Gość opowiedział nam jak możemy sprawić by być lepszym, jak kierować swoim życiem by neść dobro. Okazuje się, że po prostu trzeba CHCIEĆ, bo to wypływa z nas samych. Pan Witold opowiedział nam o swoich działaniach na rzecz dzieci z cukrzycą typu 1, bo jest to Jego główna działalność. Był to wspaniały dzień pełen radości, ciepła i wzruszeń. Jesteśmy szczęśliwi i serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi za Jego wizytę i trzymamy za słowo, że nas jeszcze nie raz odwiedzi. To wspaniałe jest móc realnie spotkać się z osobą, która wchodzi w skład grona dobrych ludzi, których imię nosi nasza szkoła...a jeszcze piękniej jest móc z Nim kolędować.
11
Wizyta Misia Radka
19 grudnia naszą szkołę odwiedził Miś Radek. Przybył w doborowym towarzystwie Kawalera Orderu Uśmiechu, p Witolda Fydrycha. Miś Radek, tzw. Insolumiś przybliżył nam sytuację dzieci zmagających się z cukrzycą typu 1. Dzięki Niemu wiemy już, że to nie zła dieta (choć to jest bardzo ważne w naszym życiu), czyli objadanie się np. cukierkami, powoduje tę chorobę. Dowiedzieliśmy się, że cukrzyca typu 1 dotyka wielu naszych rówieśników i wymaga leczenia. Wiemy też jak ważne jest zwracanie uwagi na nasze zachowanie i reagowanie, gdy widzimy, że coś niepokojącego dzieje się z osobami wśród których przebywamy. Bardzo dziękujemy Misiowi Radkowi za wizytę i wiedzę, któą nam przekazał.
Witold Fydrych - z zawodu technik scen teatralnych i koncertowych, z pasji działacz na rzecz dzieci z cukrzycą typu 1. Prezes stowarzyszenia "Słodka Jedynka", edukator diabetologiczny i dietetyk kliniczny. Od czerwca 2022 dumny Kawaler Orderu Uśmiechu.
"Cukrzyca to przewlekła choroba,
która wymaga stałego przyjmowania leków, oraz zmiany stylu życia.
Utrzymywanie właściwego poziomu cukru we krwi
znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań choroby.
Głównym elementem leczenia cukrzycy typu 1 jest przyjmowanie insuliny.
Insulinoterapia zastępuje lub uzupełnia insulinę produkowaną
u zdrowych ludzi przez organizm, umożliwiając
utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.
Obecnie dostępnych dwie zasadnicze metody terapii przy cukrzycy typu 1."
źródło: https://slodkajedynka.pl/
2
Koncert Świąteczny w klasie 2e
13 grudnia odbył się Koncert Świąteczny przygotowany przez klasy 2e oraz 3a. Uczniowie kolędowali, tańczyli tańce tradycyjne oraz nowoczesne - oczywiście wszystko w świątecznej aranżacji.
Naszych artystów wspierali muzycy z Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Na widowni zasiedli bliscy naszych uczniów. Był to piękny i magiczny występ. Za organizacje koncertu odpowiadają panie Ewa Ott-Kamińska oraz Anita Leonowicz, za pomoc dziękujemy pani Monice Chudzik-Babińskiej i pani Ewie Mazurkiewicz, która przygotowała przepiękne dekoracje.
3
Warsztaty dla wolontariuszy
W piątek, 16 grudnia, piętnastu uczniów klas ósmych wzięło udział w warsztatach dla wolontariuszy, które miały miejsce w filii biblioteki publicznej "Promedia". Dowiedzieli się oni, w jaki sposób można pomóc osobom z różnego typu niepełnosprawnościami. Przeprowadzili też doświadczenia, które sprawiły, że lepiej rozumieją problemy, z jakimi borykają się niewidzący, niesłyszący czy jeżdżący na wózku inwalidzkim.
Mamy nadzieję, że taka edukacja zaowocuje w przyszłości i z naszej szkoły wyjdą świadomi, empatyczni i chętni do pomocy uczniowie.
Szkolny Klub Wolontariatu
18
Działo się...w Mikołajki
6 grudnia w naszej szkole odbyła się wspaniała impreza. Przygotowała ją cała Katedra Wychowania Fizycznego. Wszyscy uczniowie naszej placówki uczestniczyli w “Sztafecie Mikołajkowej”. Mimo chłodu i braku śniegu, uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili. Podziwiamy wszystkich za kreatywność w wymyślaniu przebrań świątecznych. Nasze serca podbiły wymyślne stroje nauczycieli i dyrekcji oraz uczennica w przebraniu choinki (własnoręczna robota). Zawsze trochę dystansu do siebie się przyda. Obejrzyjcie krótką relację poniżej.
Sweterki dla Mikołaja
Gdy za oknami temperatura spadnie poniżej 0°C, niektórzy czekają na naszą pomoc. Świetliki już to wiedzą i pamiętają, aby dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół. Zatroszczyły się także o Świętego Mikołaja i zrobiły dla niego przepiękne sweterki😉. Świetlicę przyozdobiły zimowymi pejzażami i nieustannie produkują kilometry łańcuchów z kolorowego papieru i bibuły😀
23
Lekcja z Portowcami
W środę 13 grudnia naszą szkołę odwiedzili zawodnicy klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin. Vahan Bichakhchyan, Kostas Triandafilopulos, Kacper Kostorz i Marcel Wędrychowski o godzinie 13.40 pojawili się w sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich kilkudziesięciu uczniów klas sportowych. Piłkarze wcielili się w nauczycieli wychowania fizycznego i przeprowadzili inspirujące dla dzieci zajęcia. Każdy młody sportowiec miał szansę zaprezentować umiejętności piłkarskie, a także spróbować swoich sił w gierce z profesjonalistami.
Po zajęciach sportowych była chwila na autografy i wspólne zdjęcia. Z tej lekcji każdy uczeń wychodził z uśmiechem na ustach i cennymi wskazówkami od Portowców.
19
Bardzo dziękujemy!!!
Bardzo dziękujemy za aktywny udział w zbiórce dla zwierzaków z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zgromadziliśmy duże ilości karmy suchej i mokrej, smakołyków dla zwierząt oraz innych niezbędnych rzeczy. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schroniska.
Pracownicy byli wzruszeni ofiarnością i przekazują wszystkim serdeczne podziękowania.
Tak trzymajcie!!!
3
W świetlicy praca wre!
Pani Dyrektor rzuciła nam wyzwanie, stawiając ogromne drzewko przed naszą salą, które dzięki pracowitym Świetlikom w mgnieniu oka zapełniło się bombkami, łańcuchami i innymi, własnoręcznie robionymi ozdobami😀
Oprócz tego nasi podopieczni, dzięki inicjatywie Małego Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, zrobili przepiękne dekoracje z szyszek, które trafią wraz z kartkami świątecznymi, do osób bezdomnych oraz do pensjonariuszy Domu Seniora.
22
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
5 grudnia 2022r. odbyły się popołudniowe warsztaty bożonarodzeniowe, w których uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas 2a i 3c wraz z rodzinami. W przyjaznej atmosferze dorośli ze swoimi pociechami tworzyli świąteczne stroiki oraz bożonarodzeniowe dekoracje. Dzięki temu projektowi uczestnicy mogli poczuć magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wykazać się ogromną kreatywnością oraz wyczuciem estetyki. Warsztaty były doskonałą okazją do wspólnej pracy, świetnej zabawy, spędzenia czasu w rodzinnym gronie przy „małej czarnej” i słodkim „co nieco”. Serdecznie dziękujemy rodzicom, dziadkom oraz uczniom za aktywny udział w przedsięwzięciu, poświęcenie swojego wolnego czasu, a także otworzenie swoich serc na potrzeby innych.
Organizatorzy
48
Mikołajki...
Do naszej świetlicy zawitał już grudzień, a wraz z nim nastrój i atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dziś Świetliki pomagały ubierać choinkę oraz zrobiły zimowe, mikołajkowe dekoracje, które ozdobiły sale świetlicowe. W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci poznały zwyczaje związane z tym świętem, opowiedziały, jak obchodzą je w swoich domach oraz zapoznały się z historią postaci Świętego Mikołaja.
Edukacja Ekologiczna w Zalesiu - Nadleśnictwie Trzebież
W piątek, 2 grudnia klasy 2a i 2b korzystały w dobrodziejstw Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Uczniowie poznawali florę i faunę polskich lasów. W sali ekosystemów kształcili swoją wrażliwość na pomoc zwierzętom i roślinom. Warsztaty związane ze zjawiskami atmosferycznymi rozbudziły w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Powstawanie tęczy, zorzy, a nawet wiatru zaciekawiło wielu uczniów, którzy zadawali mnóstwo pytań. Największą atrakcją były doświadczenia z ciekłym azotem. Początkowo giętka i elastyczna roślina zamieniła się w strukturę podobną do szkła. Rzucona na ziemię rozbiła się na kawałki. Balonik z powietrzem zanurzony w ciekłym azocie zaczął drastycznie się kurczyć ze względu na spadek ruchu cząsteczek we wnętrzu. Najwięcej poruszenia wywołało połączenie ciekłego azotu z wrzącą wodą, kiedy to powstała ogromna chmura "azotowego dymu". Dzieci były niezwykle podekscytowane i do końca dnia dzieliły się swoimi wrażeniami.
61
“Dzień Życzliwości i Pozdrowień”
21 listopada przypada “Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W naszej szkole też go obchodziliśmy. Z tej okazji Nasza Szkolna Telewizja przeprowadziła sondę (sonda) wśród społeczności uczniowskiej i zadała, wybranym/przypadkowym osobom, pytanie - Czym według nich jest życzliwość? Posłuchajcie odpowiedzi na to pytanie w poniższym filmie. To nasze pierwsze kroki, jeżeli chodzi o Szkolną Telewizję, więc prosimy o wyrozumiałość i nie krytykujcie zbyt mocno.
Pozdrawiamy!
Samorząd uczniowski
Sezon na Jarmarki Bożonarodzeniowe uważamy za otwarty – 8a i 8f w Berlinie
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie przyciągają turystów z całego świata. My również zapragnęliśmy poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, zrobić przedświąteczne zakupy, skosztować pierników, gorącej czekolady i pieczonych jabłek w lukrze…
Zanim jednak pojawiliśmy się na Alexanderplatz, na jednym z większych berlińskich jarmarków, zwiedziliśmy miasto i Muzeum Technik + Sektrum. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów w stolicy Niemiec. Zobaczyć w nim można wystawy związane z kolejnictwem (40 oryginalnych lokomotyw i wagonów), lotnictwem (kilkadziesiąt samolotów) i transportem morskim oraz wystawy starych samochodów i rowerów.
„Starsza” część muzeum przedstawia również historię włókiennictwa i tkactwa, fotografii i farmacji. Najciekawsza jednak okazała się część „eksperymentalna” - Spektrum, w której uczniowie sami dotykali i doświadczali wszystkich eksponatów.
Jeden dzień w Berlinie to niestety za mało i za krótko, żeby poznać miasto, zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca i zabytki, pospacerować ulicami i poczuć atmosferę trzeciej pod względem wielkość stolicy Europy. Wielu z nas zamierza wrócić tu w najbliższym czasie.
17
Tę pszczółkę...
Chętnie śpiewamy:
" ... tę pszczółkę wszyscy znają... "Ale czy na pewno wiemy dużo o pszczołach? Okazuje się, że mieszkańcy ula mają wiele tajemnic. Uczniowie klas 1-3 mogli je poznać dzięki warsztatom przeprowadzonym przez prawdziwych pszczelarzy - Pasiekę Rodziny Redlarskich.
W ubiegłym tygodniu uczniowie jak pracowite pszczółki poznawali życie owadów, ich stadia rozwoju, znaczenie w przyrodzie... Była też degustacja miodu, wykonywanie woskowej, pachnącej świecy i zabawy ruchowe. Jednym słowem, pani Renata Kocanowska zorganizowała dla uczniów klas 1-3 zajęcia "cud - miód"!
Dziękujemy
Warsztaty pszczelarskie
Klasa 3b miała okazję poznać życie i zwyczaje pszczół na warsztatach "Tajemnice Pszczół" zorganizowanych przez Pasiekę Rodziny Redlarskich. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem do obsługi pasieki - ulami, ramkami, podkurzaczem i strojem pszczelarza. Każdy miał możliwość dotknąć i powąchać ramkę z woskiem pszczelim.
Zawodowy pszczelarz, Pan Adam, przestawił klasie różnice między owadami oraz przybliżył zadania Królowej i jej robotnic oraz życie w ulu. Każdy miał okazję zapoznać się z rodzajami produktów pszczelich.
Uczniowie wykonali własnoręcznie świece z wosku pszczelego oraz otrzymali słoiczek miodu, który ze smakiem spałaszowali jeszcze podczas przerwy.
Na sam koniec dzieci tańczyły i bawiły się z pszczelim gościem specjalnym w rytm muzyki "Wyginam śmiało ciało".
2
ZABAWA ANDRZEJKOWA
30 listopada w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Impreza miała miejsce w stołówce szkolnej w godzinach pozalekcyjnych. Frekwencja uczniów była zaskakująco duża. Chyba wszyscy spragnieni byli takiej zabawy. Pokazuje to fotorelacja z imprezy. “Fotościanka” i “śmieszne” akcesoria też były. Organizator imprezy – samorząd uczniowski - dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie zabawy: dyrekcji, nauczycielom pilnującym, przygotowującym dekoracje i sprzęt, wychowawcom, członkom samorządu i uczestnikom – bez nich zabawy by niebyło! Pozdrawiamy!
7
Świetlikowe Andrzejki
Andrzejki są doskonałą okazją do wesołych i hucznych zabaw. Tych właśnie nie zabrakło w świetlicy, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię i pochodzenie tego święta oraz przenieść się choć na chwilę w świat wróżb i magii. Każdy Świetlik chciał zerknąć w przyszłość i chętnie brał udział w zabawach przygotowanych przez Panie i Mały Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło także prac plastycznych odzwierciedlających andrzejkowy nastrój.
11
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie