19 lutego 2016r. klasa 1e wybrała się do kina Helios na film animowany „Zwierzogród”. Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu... Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick...Uczniowie odtworzyli sceny z filmu oraz ich bohaterów poprzez ekspresję plastyczną. A oto niektóre z nich…
1e w "Zwierzogrodzie"
3b w Szczecinie XX wieku
19 lutego byliśmy w Ratuszu Staromiejskim na lekcji muzealnej „Przypadki Hansa Stettinera i Jana Szczecińskiego, czyli życie codzienne szczecinian w XX wieku”. Poznaliśmy ciekawe, ale często tragiczne losy mieszkańców naszego miasta. Wiemy już, że Szczecin do 1945 roku był miastem niemieckim, a od 1945 roku do chwili obecnej jest miastem polskim. Pani Ewa opowiadała nam o codziennym życiu naszych dziadków i pradziadków. Jak wyglądały domy, szkoła, w co się bawili nasi najbliżsi, gdy byli mali.
IIc w Planetarium
17 lutego 2016 r. klasa II c odwiedziła szczecińskie planetarium w Akademii Morskiej. Kapitan żeglugi wielkiej Pan Józef Gawłowicz wprowadził dzieci w świat morskich opowieści i zabrał w podróż po gwieździstym niebie. W fascynujący sposób opowiadał o gwiazdach i ich roli w nawigacji. Pokazywał na niebie znane gwiazdozbiory, snując przy tym opowieści, których mali uczniowie słuchali z zapartym tchem. Kto wie, może wśród nich są przyszli odkrywcy i marynarze!
Podsumowanie półrocza w klasie IIb
15 lutego 2016r. odbyło się w klasie II b uroczyste podsumowanie I półrocza. Uczniowie zapoznali rodziców z najważniejszymi wydarzeniami z życia klasy i przedstawili swoje liczne sukcesy w konkursach. Dzieci zaprezentowały także ulubione piosenki poznane w I semestrze, do których stworzyły ilustracje ruchowe, którymi rozbawili rodziców do łez. Piękne przygotowanie się uczniów do zebrania, zostało nagrodzone gromkimi brawami rodziców i wychowawczyni.
Klasy szóste w Książnicy
Uczniowie klas 6 w ramach współpracy naszej biblioteki szkolnej z bibliotekami publicznymi naszego miasta uczestniczyli w ciekawych lekcjach bibliotecznych, które odbyły się w Książnicy Pomorskiej.
"Wielcy twórcy dziecięcej poezji w interpretacji młodych recytatorów"
27 stycznia już po raz drugi w ramach Sceny Amatora na Zamku Książąt Pomorskich odbył się koncert "Wielcy twórcy dziecięcej poezji w interpretacji młodych recytatorów". W tym roku to wyjątkowe spotkanie z żywym słowem miało miejsce w teatrze Piwnica przy Krypcie. Nasza szkołę reprezentowali: Zuzanna Gubała z kl. 4d, Marcelina Mietkiewicz z kl. 4e oraz Oliwier Piecuch z kl. 5b.
"Pachnące Dni"
Do końca lutego trwają w naszej szkole " Pachnące Dni" w ramach akcji " Iskierka Radości " - zbiórka środków czystości dla potrzebujących (Caritas, schroniska dla bezdomnych, Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki). Prosimy o przyłączenie się do akcji i dostarczenie środków higieny osobistej np. mydła w płynie, szampony, proszki do prania, pasty do zębów itp. do świetlicy szkolnej. Mamy nadzieję , że wywołamy uśmiech na wielu twarzach, bo o to chodzi.
Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie!!!!
Koordynatorzy akcji: Dorota Dybińska, Zenona Mazur.
Usypaliśmy NAJWIĘKSZĄ GÓRĘ SREBRA!
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji PCK „Góra srebra”. Celem akcji, była aktywizacja dzieci oraz uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie przez miesiąc zbierali monety o nominałach 10, 20, 50 groszy, choć można było wpłacać pieniądze o innych nominałach, z czego uczniowie chętnie korzystali .Pieniądze zostały przekazane Zachodniopomorskiemu Oddziałowi PCK na pomoc doraźną dla osób najbardziej potrzebujących. Zebraliśmy łącznie:
- kl. I-III 263,19 zł;
- kl. IV-VI 583,06zł.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję .
Dzięki niemu okazało się, że
ZEBRALIŚMY NAJWIĘKSZĄ GÓRĘ SREBRA
Opiekun szkolnego " Klubu Wiewiórka" Dorota Dybińska
i opiekun szkolnego koła PCK Zenona Mazur.
Luty - Miesiącem Informatyki
Konkursy dla klas I- III:
Konkurs na wiersz o urządzeniach peryferyjnych, np. o drukarce, myszce komputerowej, skanerze (prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres: hanna.drygas@gmail.com),
Konkurs „Mistrz gier komputerowych”.
Konkursy dla klas IV-VI
Plakat nt. „Nowości komputerowe” (format A1, technika dowolna)
Plakat nt. „Moja ulubiona gra komputerowa” (format A1, technika dowolna)
Konkurs na wiersz o urządzeniach peryferyjnych, np. o drukarce, skanerze (prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres: hanna.drygas@gmail.com)
Konkurs „Mistrz klawiatury”,
Konkurs „Mistrz gier komputerowych”,
Konkurs „Z informatyką za Pan Brat”.
Uwaga!
Terminy konkursów dla poszczególnych klas zostaną podane po feriach.
Prace plastyczne – plakaty - należy dostarczyć po feriach do jednego z nauczycieli zajęć komputerowych: p. Anity Jaworskiej, p. Hanny Drygas, p. Beaty Standio, p. Anny Rakowskiej.
W klasach IV zostaną przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa dziecka w sieci.
Goście z PP10 i PP20 w szkole...
4 lutego naszą szkołę odwiedzili mili goście z przedszkoli numer 10 i numer 20. Skorzystali z tego, że ich starsi koledzy mają ferie, by móc na chwilę wcielić się w rolę ucznia. Brali udział w różnorodnych zajęciach: plastycznych, sportowych, kulinarnych...Próbowali swoich sił jako konstruktorzy, dzielnie radzili sobie w czasie zajęć z tabletami i w zabawach w języku angielskim. Oczywiście w ten dzień szkoła podtrzymała tradycję - wszyscy goście zostali poczestowani pączkami. Było miło i słodko...
II c w świcie komputerów
W styczniu 2016r. klasę II c dwukrotnie odwiedził wspaniały informatyk i programista Pan Bartosz Dziarnowski. Tata Mai wywołał wiele pozytywnych emocji wśród dzieci, przedstawił historię komputera, pokazał mikroprocesory,
twardy dysk i jeden z pierwszych komputerów, które to sprzęty każdy mógł dotknąć i dokładnie obejrzeć. Uczniowie dowiedzieli się kim jest programista i jak powstaje wirtualny świat. Najbardziej zainteresowała ich animacja obrazu w 3D i powstawanie dźwięku. Wielu uczniów zdeklarowało, iż w przyszłości zostanie „komputerowcami”. Dziękujemy tacie mai za przygotowanie ciekawych zajęć.
Sukces Siatkarek!!!
GRATULUJEMY! I BARDZO SIĘ CIESZYMY kolejnym sukcesem naszych Siatkarek.
Dzień Babci i Dziadka w klasie 3e
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy III e zaprosili swoich najbliższych na uroczystość. Na przybyłych gości czekali pięknie przebrani młodzi aktorzy , którzy zaprezentowali swoje umiejętności najlepiej jak potrafili. Było bardzo uroczyście i wzruszająco. Babciom i Dziadkom dzieci złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Szkolne Pasowanie na Czytelnika
Tradycyjnie zimową porą naszej bibliotece przybywa czytelników. Cykl spotkań bibliotecznych z „pierwszakami” rozpoczęli uczniowie kl. 1E. 20 stycznia stali się pełnoprawnymi użytkownikami naszej skromnej książnicy. Jak co roku aktyw biblioteczny przygotował małą uroczystość, aby młodsi koledzy i koleżanki jak najprzyjemniej wspominali ten dzień.
Były niespodzianki, zagadki, drobne prezenty i pierwsze samodzielne wypożyczanie książek. Życzymy młodym czytelnikom wielu wspaniałych przeżyć podczas czytania.
Książki naszych marzeń.
Drodzy Czytelnicy biblioteki szkolnej!
W czerwcu ubiegłego roku nasza szkoła wystąpiła z wnioskiem o udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Program ma na celu umożliwić zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich zainteresowań czytelniczych. Informujemy Was, że nasza biblioteka weszła do programu. Otrzymaliśmy fundusze na zakup książek, które od przyszłej środy będziecie mogli wypożyczać. Wśród nich jest wiele z tych, które wybraliście podczas ubiegłorocznych Wyborów Książek. Życzymy fascynującego spotkania z literaturą.
Aby zakupione w ramach programu książki jak najdłużej mogły cieszyć wielu czytelników uprasza się, aby osoby wypożyczające obłożyły je ( w miarę możliwości) w foliowe okładki .
Nauczyciel bibliotekarz Maja Hudeczek i członkowie aktywu bibliotecznego
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1e
20 stycznia 2016r. uczniowie klasy 1e zostali pasowani na czytelników. W tym dniu starsze koleżanki z kółka teatralnego powitały pierwszaków zagadkowymi scenkami, przedstawiając różne postacie z bajek. Pani Maria Hudeczek wprowadziła nas w piękny świat książek. Poznaliśmy naszą bibliotekę oraz regulamin i zasady w niej panujące. Mamy już swoje karty biblioteczne, więc wypożyczyliśmy pierwsze książki. Wykonaliśmy również do nich zakładki, każdy według własnego pomysłu. To był fascynujący dzień. Na pewno będziemy częstymi gośćmi w naszej szkolnej bibliotece.
Podsumowanie akcji "Paczka dla zwierzaczka"
W ramach zbiórki "Paczka dla schroniska w Szczecinie" zgromadziliśmy w tym roku rekordową ilość karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt w szczecińskim schronisku.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.
Najlepsi czytelnicy biblioteki!
Od wielu lat w naszej szkole odbywa sie konkurs na najlepiej czytajacą klasę. Nagrodą dla klasy osiągającej najwyższe wyniki jest puchar przechodni. W ostatnich miesiącach puchar został przekazany klasom -4a, a następnie 2b. Wiele mięsiecy puchar ozdabiał ubiegłoroczną klasę 2e (obecną 3e) w której uczy się najlepsza czytelniczka naszej szkoły - Jasmina Nurkowic.
Zima lubi Dzieci...
Nic tak nas nie cieszy jak śnieg. W końcu " zima lubi dzieci najbardziej na świecie "... świetliczaki ochoczo korzystają z uroków zimy. Z zabaw ruchowych na świeżym powietrzu wracamy zmęczeni, ale szczęśliwi ☺
DARASA JETU – NASZA SZKOŁA…
Wazazi wetu ni baraka
Maisha jetu ni baraka
Darasa Jetu ni baraka
Tak w języku KISWAHILI wyśpiewały dzisiaj dzieci, czym jest szczęście, bo przecież szczęśliwy to błogosławiony. A nie dałyby rady i nie wypowiedziały głośno tego słowa gdyby nie wsparcie siostry Magdalen, który przybyła do nas z dalekiej Kenii z miasta Embu. Siostra od kwietnia przebywa w Polsce i uczy się języka polskiego a dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli możliwość usłyszenia języka kiswahili. Usłyszeć to nie wszystko dzieci samodzielnie po zajęciach z siostrą były w stanie wyśpiewać piosenkę i powiedzieć pojedyncze słowa. Zdolnych mamy tych uczniów. J Dla dzieci i nauczycieli było to pełne wrażeń i radości spotkanie. Chociaż siostry felicjanki są od zawsze w naszej szkole to jednak osoba siostry Magdalen wniosła promień kenijskiego słońca w naszą szkolną rzeczywistość. Już czekamy na kolejne spotkanie i mamy na nie nadzieję.
Archiwum Aktualności