• Andrzejki w stylu lat 70, 80, 90!
          • Andrzejki w stylu lat 70, 80, 90!

          • 29 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się “Dyskoteka Andrzejkowa”. Zabawa była tematyczna - obowiązywał strój z lat 70, 80, 90. Nasza szkolna telewizja przygotowała “fotobutkę”, w której uczniowie chętnie się fotografowali. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i świetnie się poprzebierali. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, zaangażowanie a szczególnie nauczycielom za poświęcony czas w opiece nad nami. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do obejrzenia filmu. 

            Fotorelacja

        • Dzień życzliwości i pozdrowień c.d
          • Dzień życzliwości i pozdrowień c.d

          • W dzisiejszych czasach w dobie komputerów i świata wirtualnego często zapominamy o formach grzecznościowych. Coraz częściej nie wypowiadamy zwrotów takich jak: “dzień dobry”, “do widzenia”, “jak się masz”, “jak się czujesz”, “co u Ciebie”, “Miłego dnia” itp. My jako samorząd szkolny chcieliśmy zaakcentować życzliwość w naszej szkole i poza nią. 20 listopada cała społeczność uczniowska wysyłała sobie “Życzliwą kartkę” z pozdrowieniem. Można było je umieścić w odpowiednich skrzynkach w strefie “Chill” i przy świetlicy. 21 listopada, w Dzień Życzliwości i Pozdrowień, poczta została rozniesiona. Dodatkowo dziewczyny z samorządu rozdawały w szkole i przed nią miłe emotikony. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

            FOTORELACJA

             

        • Światowy Dzień Życzliwości
          • Światowy Dzień Życzliwości

          • 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości.

            Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Klasy I-III stworzyły wspólne drzewo życzliwości, na którym mienią się kolorowe liście z ważnym przekazem m.in.: wyrażania szacunku, akceptacji, bycia uprzejmym i koleżeńskim...

        • Miesiąc matematyki za nami
          • Miesiąc matematyki za nami

          • Październik w naszej szkole tradycyjnie został poświęcony matematyce. W tym roku uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się zdolnościami matematycznymi rozwiązując sudoku, krzyżówki matematyczne oraz uczestniczyć w  konkursie „Z matematyką za pan brat” przygotowanym dla każdego poziomu. Wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami manualnymi można było wykazać się w konkursie „Super Bryła”.

            Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy przygotowali konkurs „Jeden z dziesięciu”. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. IV- VIII, wyłonieni w eliminacjach klasowych. Konkurs bardzo spodobał się zarówno uczestnikom jak i widowni.

            Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w miesiącu matematyki w przyszłym roku szkolnym.

        • IV Noc z Historią
          • IV Noc z Historią

          • 17.11 w naszej szkole odbyła się IV Noc z Historią.  W związku z tym naszą szkołę odwiedziła Drużyna Grodu Trzyglowa. Uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Serdecznie dziękujemy nauczycielom sprawującym opiekę nad uczestnikami wydarzenia oraz Radzie Rodziców za udzielone wsparcie. Takie zderzenie z historią na pewno zapisze się w historii wszystkich uczestników.

        • SU na ósmym XU w LOV
          • SU na ósmym XU w LOV

          • Kolejny raz odbyła się w Szczecinie Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich – iks’u – XU i ponownie przedstawiciele naszego samorządu – w tym roku Lena, Dobrusia oraz Aleksander, byli obecni na tym wydarzeniu. Przez trzy dni uczestniczyli w warsztatach, wykładach, integrowali się z innymi samorządowcami (niektórzy pokonali nawet 600km), ale przede wszystkim w przydzielonych sekcjach intensywnie pracowali nad projektem, który pomoże uczniom zaangażować się w życie szkoły i pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie oraz integrację międzyklasową. Ostatecznie wszystkie projekty prezentowane były w Sejmiku Wojewódzkim trzeciego dnia konferencji. Zanim uczniowie przystąpili do ciężkiej pracy, w ramach integracji i lepszego poznania się uczestniczyli w grze miejskiej, poznając i zwiedzając zakątki Szczecina. Również w tym roku spotkaliśmy na Xu naszych absolwentów. Mamy ogromną satysfakcję, że nasi uczniowie tak bardzo angażują się w życie społeczne.

        • Warsztaty kreatywnego pisania 
          • Warsztaty kreatywnego pisania 

          • We wtorek 14 listopada w auli Caritasu przy placu Matki Teresy z Kalkuty odbyły się warsztaty ze szczecińską pisarką - panią Sylwią Trojanowską – autorką wyjątkowych, ciekawych powieści i scenariuszy sztuk teatralnych.  

            Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności związanych z twórczym pisaniem, ale także integrację uczniów z różnych placówek. W zajęciach wzięły udział także uczennice naszej szkoły, dla których spotkanie z autorką było bardzo ciekawe i inspirujące. 

            Zadaniem uczestników było stworzenie barwnych historii na podstawie zaproponowanych przez pisarkę symboli.  Nie brakowało elementów humorystycznych.  

            Na zakończenie spotkania pani Sylwia opowiedziała o sobie oraz swoim dorobku i warsztacie pisarskim. Można było zadawać pytania, by dowiedzieć się interesujących rzeczy na ten temat. 

            Warsztaty na pewno rozwinęły kreatywność uczestników i pozwoliły na poznanie nowych osób, nawet zza granicy.  

            Lija Roczniak   kl. 8b 

        • KROKUSOWA REWOLUCJA
          • KROKUSOWA REWOLUCJA

          • 16.11 w naszej szkole nastąpiła rewolucja :). Na szczęście tylko KROKUSOWA! Uczniowie najmłodszej grupy, czyli nasi Zerówkowicze z najstarszymi w szkole Ósmoklasistami, reprezentowanymi przez uczniów klasy 8a włączyli się w akcję, polegającą na sadzeniu krokusów, aby upiększyć na wiosnę szczecińskie, szkolne i przedszkolne  trwaniki. Teren naszej szkoły sprzyja. Okazało się również, że organizatorzy mają dla nas krokusy w żółtym kolorze zatem lepiej nie mogło być. Order Kawalerów Orderu Usmiechu pięknie błyszczy żółtym kolorem, a zatem wszystko wspaniale się połączyło. My czekamy na wiosnę, kiedy to zobaczymy efekty naszej pracy. Serdecznie DZIĘKUJEMY Organizatorom: Pani Marii Myśliwiec (radnej oraz przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn) oraz p. Sylwiuszowi Mołodeckiemu z "Zielonych Ogrodów" za włączenie nas w tę wspaniałą akcję. 

        • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • W piątek, 10 listopada, z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego.

            Uroczystość poprowadzili Lena Górniak i Aleksander Wernikowski. Uczniowie klasy 8B przygotowali poruszające przedstawienie. Mieliśmy okazję posłuchać budzących emocje recytacji wierszy mówiących o walce o niepodległość, o miłości do ojczyzny, o symbolach narodowych oraz o znaczeniu wolności.  Wzruszenie wszystkich widzów budziły pieśni żołnierskie oraz piosenki patriotyczne wykonane przez szkolny zespół wokalny przygotowany przez nauczycielkę muzyki, panią Ewę Ott-Kamińską. Zebrani wysłuchali również „Mazurka Dąbrowskiego” wykonanego na saksofonie przez Stanisława Adamczyka z klasy 8b oraz obejrzeli taniec wolności zaprezentowany przez uczennice tej samej klasy.

            Dzięki występowi uczniowie i nauczyciele mogli przypomnieć sobie, jak wielkimi wartościami są wolność i niepodległość.

            Fragmenty uroczystości:

            fragment uroczystości1

            fragment uroczystości2

            fragment uroczystości3

            fragment uroczystości4

             

        • Świetliki o Święcie Niepodległości
          • Świetliki o Święcie Niepodległości

          • „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze” Jędrzej Moraczewski.

            Na kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada, dzieci w świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych historii Polski. Zajęcia te miały na celu kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu, małej Ojczyzny. Podczas zajęć plastycznych z ogromną radością powstawały prace dotyczące naszych symboli narodowych. Świetliki oglądały filmy edukacyjne o 11 listopada, wykonaliśmy flagi oraz orły. 

        • Śpiewamy dla Niepodległej
          • Śpiewamy dla Niepodległej

          • 8 listopada z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się, żeby wspólnie pośpiewać. Zabrzmiały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", "Rota" Marii Konopnickiej, znane wszystkim Polakom "Legiony" i piękna pieśń "Szara Piechota". 

        • “Piżamowo” 
          • “Piżamowo” 

          • W tej jesiennej aurze potrzebowaliśmy w naszej szkole trochę zabawy i radości, dlatego samorząd uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów SP48 na ,,Dzień Piżamy”. Odbył się on 03.11.2023 roku (piątek). Tego dnia uczniowie mogli przyjść w swoich piżamach do szkoły. Oprócz tego zaplanowany był mały konkurs. Po całej szkole były ukryte obrazki piżam. Dla tego, kto znalazł ich najwięcej przewidziana była nagroda. Konkurs wygrała osoba, która się nie podpisała (92 piżamki) i Martyna Nowak 3e (90 piżamek). Zapraszamy po odbiór nagrody do Pani Agnieszki Olender. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę. Obejrzyjcie krótką relację.  

            Dzień piżamy :)

        • SBU
          • SBU

          • W piątek przeprowadzone zostało głosowanie w ramach III Szkolnego Budżetu Uczniowskiego. Niestety część projektów okazało się niemożliwa do wykonania ze względów technicznych. Dlatego w fazę realizacji wejdą pomysły, które, które zajęły kolejne miejsca pod względem liczby oddanych głosów.

            Dziękujemy Enea Oświetlenie Szczecin za wsparcie SBU.

        • 6d na warsztatach „ChatGPT i inne narzędzia AI w edukacji”
          • 6d na warsztatach „ChatGPT i inne narzędzia AI w edukacji”

          • 24.10.2023, w ramach projektu Meet and Code, braliśmy udział w  warsztatach pt. „ChatGPT i inne narzędzia AI w edukacji”. Warsztaty odbywały się w Technoparku  Pomerania. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykorzystać nowe technologie do nauki, rozwijać naszą inteligencję, umiejętności i pasje. Prowadzący zajęcia, pan Tomasz, pokazał nam również, jak dzięki narzędziom AI, jak ChatGPT, mamy dostęp do interaktywnych i zaawansowanych lekcji, ćwiczeń i quizów, które mogą uczynić nasz proces nauki bardziej interesującym i angażującym. Dowiedzieliśmy się również, że ChatGPT może służyć jako wirtualny mentor, pomagając nam w rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, współpraca czy rozwiązywanie problemów. Głównym celem naszych warsztatów była nauka umiejętnego korzystania z nowoczesnych technologii. Do szkoły wróciliśmy bogatsi w wiedzę i bardzo zadowoleni.

        • Inauguracja SKEM
          • Inauguracja SKEM

          • 20 października 2023 r. grupa członków Szkolnego Koła Edukacji Morskiej zainaugurowała nowy rok szkolny biorąc udział w rejsie na pokładzie żaglowca „Zryw”.  Młodzi wodniacy doskonalili umiejętności żeglarskie oraz poznawali okolice Szczecina z wodnej perspektywy. Nasi podróżnicy dotarli ze Szczecińskiego Centrum Żeglarskiego m. in.  na Wały Chrobrego oraz z bliska mogli przyjrzeć się zabudowaniom Stoczni Szczecińskiej i Elewatorowi Ewa na Nabrzeżu Zbożowym. Mimo kapryśnej aury,  humory dopisywały uczestnikom rejsu. Zadbał o to kapitan Jędrzej Owczarski, który czuwał nad bezpieczeństwem załogi. Rejs został zorganizowany przez Szczecińskie Centrum Żeglarskie dzięki Pracowni Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Całość wyprawy koordynował kapitan Jerzy Szwoch. 

            SKEM

            Magdalena Napiórkowska

            Magdalena Łukaszczyk

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 4 października 1773 r., 250 lat temu, Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej. Komisja została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki staraniom Komisji Edukacji Narodowej utworzona została nowoczesna struktura organizacyjna oświaty. Pierwszy raz w dziejach europejskich przygotowano programy nauczania wzbogacone o nauki przyrodnicze, historię i geografię Polski oraz kulturę fizyczną. Powołano również Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które opracowało nowe podręczniki. Co roku, 14 października, na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W piątek, 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z tej okazji. 

             

            Relacja szkolnego reportera:

             

            Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole SP48 rozpoczął się o godz. 10.00 13 października 2023 r. przywitaniem zaproszonych gości. DEN Express (prowadzony przez uczniów klas starszych) zapowiadał kolejne etapu programu artystycznego. W pierwszej kolejności wystąpili najmłodsi uczniowie, tańcząc
            i śpiewając. Następnie koncertowały dwie starsze uczennice. Później DEN Express przedstawił gościom to, co sami przygotowali, m.in. przeprowadzili konkursy, dzieci składały życzenia nauczycielom itp. Był również świętowany jubileusz nauczycieli, pani dyrektor wręczyła zasłużonym pracownikom upominki oraz kwiaty. Koniec imprezy uświetnił gościom występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie prowadzony przez nauczycielkę naszej szkoły, panią Ewę Ott-Kamińską.  Po uroczystości nauczyciele oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który odbył się w szkolnej stołówce. Wśród zaproszonych gości zauważyłem przełożonego mojej mamy, Komendanta Straży Granicznej, Pana ppłk Zbigniewa Pałkę.

            Tomek Jankowski 5d

             

        • Dzień Chłopaka  
          • Dzień Chłopaka  

          • W czwartek 28 września, samorząd uczniowski przygotował kilka zadań dla Naszych Chłopców. Jak przystało na prawdziwych mężczyzn zmierzyli się z trudnymi pytaniami. Zagadki musieli znaleźć w wyznaczonym miejscu “ESCAPE ROOM”. Najlepsi zostali ukoronowani i nagrodzeni. Dziękujemy wszystkim chłopcom za zaangażowanie w szkolnej zabawie. Szczególnie organizatorkom wytypowanym z samorządu uczniowskiego: Michelle, Zosia i Alicja z klasy 8a. Zapraszamy do fotorelacji w postaci filmu:  FILMIK

        • CODEWEEK TRWA!
          • CODEWEEK TRWA!

          • Od 7 do 22 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. "Jest to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

            Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki". źródło: codeweek.eu

            W naszej szkole również uczymy się programowania na zajęciach informatyki. Mamy także klasy matematyczno-informatyczne, które od pierwszej klasy zgłębiają istotę myślenia komputacyjnego. 

            Klasa 7b włączyła się w ideę promowania CodeWeeka, tworząc remix projektu w języku Scratch. Byliśmy polskimi przedstawicielami, zatem jest to wielkie wyróżnienie.  Efekty można zobaczyć TUTAJ:  CODEWEEK

             

            Bardzo DZIĘKUJEMY Panu Krzysztofi Jaworskiemu za zaproszenie nas do udziału w tym przedsięwzięciu.

             

        •  “Młodzi Głosują”
          • “Młodzi Głosują”

          • We wtorek w naszej szkole odbędzie się symulacja wyborów parlamentarnych i referendum “Młodzi Głosują”.

            Jest to lekcja demokracji w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyska okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

            Lokal wyborczy będzie otwarty od 7:45 do 13:45. Głosujemy na holu przy sali nr. 28. Aby zagłosować będzie potrzebna legitymacja szkolna.

            Serdecznie zapraszamy.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych