22 września 2015 r. klasę 1e odwiedził policjant, który przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz używania numerów alarmowych. Ponadto dowiedzieliśmy się na czym polega jego praca i jak ważną rolę spełnia. Dzięki tatusiowi Maksia – naszego kolegi z klasy, mogliśmy także obejrzeć samochód policyjny. Każdy z nas mógł wsiąść do środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. Dostaliśmy także książki z Gryfusiem, policjantem przyjaznym dzieciom.
1e poznała pracę policji...
Szkolne eliminacje Konkursu Języka Polskiego
Eliminacje Konkursu Języka Polskiego odbędą się w piątek (25 września) o godzinie 8:00. Zbiórka o 7:50 w holu szkoły.
Ziemniaczany Turniej Świetliczaków
We wtorek 22 września w świetlicy szkolnej miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Świetliczaki podzielone na dwie drużyny stanęły do boju w Ziemniaczany Turnieju. Uczestnicy biorący udział w konkurencjach musieli się wykazać spostrzegawczością, zwinnością, refleksem i sprytem jak również niemałą wyobraźnią wykonując ziemniaczanego potwora.
Trzeciaki z b i c w starym Barlinku
22 września wybraliśmy się do pięknego miasteczka na Pojezierzu Pomorskim, Barlinka. Naszym celem był leżący na obrzeżach miasta nad rzeką Płonią, Młyn – Papiernia. Ten piękny, osiemnastowieczny obiekt wraca do świetności dzięki szczecińskim architektom. Oprócz poznania urządzeń i działania starego młyna, nauczyliśmy się czerpać papier i na chwilę staliśmy się średniowiecznymi skrybami. Zaostrzonymi na końcach gęsimi piórami i prawdziwym atramentem staraliśmy się pisać „stare” litery. Nasza wycieczka edukacyjna zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Do Szczecina wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.
5b "z szablą przez świat"
„Z szablą przez świat” – tak była zatytułowana lekcja na Zamku Książąt Pomorskich, w której wzięła udział 15 września klasa 5 b. Oprócz bardzo ciekawych warsztatów, podczas których każdy mógł samodzielnie wykonać własną – królewską koronę, uczniowie mogli obejrzeć wystawę „Jan III Sobieski” i dzięki niej przybliżyć sobie nieco historię Polski.
Nietypowe pasowanie na Świetliczaka
Cóż to dziwnego działo się w piątek w świetlicy, że aż uczniowie nawet klas 4-6 zazdrościli, że już Świetliczakami być nie mogą? Otóż odbyła się nietypowa zabawa pojawili się u nas rycerze, którzy przyrzekali, że będą dbać o porządek w świetlicy :P Ale także jakieś stado dziwnych żyraf i pięknych piesków, a wszystko to za sprawą balonów. Pan Krzysiek okazał się prawdziwym cudotwórcą:)
KLASA II B W ZACHODNIOPOMORSKIEJ SZKOLE BIZNESU
15 września 2015r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach komputerowych przeprowadzonych przez dr Annę Kaczmarek – wykładowcę Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną przez panią Anię prezentację. Na koniec zajęć każdy uczeń wykonał pracę w edytorze grafiki Paint, którą samodzielnie wydrukował. Bardzo dziękujemy mamie Weroniki za zaproszenie nas na uczelnię. Przebywając przez godzinę w pięknej sali komputerowej, każdy uczeń klasy II b poczuł się jak prawdziwy student!
Świetliczaki i drogowe znaki...
Jak to we wrześniu bywa postanowiliśmy odświeżyć sobie wiadomości z zakresu ruchu drogowego i znaków drogowych. Jednak okazało się, że nam żadne przypomnienia nie są potrzebne, bo wszystko wiemy!! Doskonale rozpoznajemy znaki drogowe, co udowodniliśmy starannie wykonaną pracą, za którą otrzymaliśmy piękna nagrodę. Dzięki odblaskom każdy pierwszak będzie widoczny na drodze a i starsze Świetliczaki trud swój miały nagrodzony...
3b na tropie
11 września byliśmy na lekcji muzealnej „Sherlock Holmes na tropie. Wały Chrobrego 100 lat temu. Początki Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz pierwsze kolekcje”. Pogoda jednak zrobiła nam psikusa i nie mogliśmy zwiedzić Wałów Chrobrego, bo lał straszny deszcz. Ale za to wdrapaliśmy się na wieżę widokową gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Było bardzo wysoko, ale warto było, bo widok był cudowny. Zobaczyliśmy różne wystawy i eksponaty pochodzące z najstarszych zbiorów, jak i z najnowszych kolekcji muzealnych. Poznaliśmy pracę muzealników, między innymi archeologa, konserwatora dzieł sztuki, historyka sztuki i historyka. A naszym zadaniem domowym było rozwiązanie krzyżówki o Wałach Chrobrego (przed II wojną światową Tarasie Hakena).
1e robi wesołe kanapki...
11 września uczniowie klasy 1e prezentowali swoje kanapki. Każde dziecko opowiadało z jakich produktów zostały one wykonane, oczywiście pamiętając o zachowaniu zasad higieny. Było czyściutko i bardzo smacznie. Brzuszek każdego pierwszoklasisty tego dnia był zdrowo i wesoło najedzony.
1e poznaje znaki drogowe...
10.09.2015roku klasa 1e poznała podstawowe zasady ruchu drogowego. Rozróżnialiśmy także rodzaje znaków drogowych. Rozmawialiśmy o zagrożeniach w ruchu drogowym. Wykonywaliśmy modele pojazdów uprzywilejowanych. Z panem Maćkiem i panią Beatą demonstrowaliśmy fragmenty wierszy „Lewa strona” oraz „Przechodzimy przez ulicę”. Wszystko podparte oczywiście świetną zabawą zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016
Co roku, 1 września zaczynamy, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, czas wytężonej pracy, czyli rok szkolny. O godzinie 10.00 usłyszeliśmy pierwszy dzwonek i Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych na uroczystym apelu. Życzyła nam wytrwałości, ambicji i radości w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. Serdecznie przywitaliśmy w naszym gronie Pierwszoklasistów, których Panie Dyrektor i wychowawczynie odznaczyły tarczami naszej szkoły. Wyjątkowym wydarzeniem było uhonorowanie Sztandaru naszej szkoły, Odznaką- Krzyżem Komandorskim Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Zarządu Wojewódzkiego im. WOP, przeznaczonym dla Weteranów WOP, Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Sympatyków przez płk. Andrzeja Selegę. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Na koniec wspaniały, sportowy akcent. Nasza absolwentka Oliwia Durka wręczyła Pani Dyrektor puchar Wicemistrzostwa jakie zdobyła drużyna naszych Siatkarek w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw Polski, w Minisiatkówce Kinder+Sport Kraków 2015.
Zaczynamy odznaczeniami,
życzymy sobie
równie a może i większych odznaczeń na koniec roku szkolnego.
Wakacje za nami, a przed nami wiele ciekawych, pełnych możliwości szkolnych dni.
Rządowy program pomocy uczniom w 2015 r. - "Wyprawka szkolna"
Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna" w roku szkolnym 2015 / 2016 dotyczy:
1) uczniów uczęszczających do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum
2) uczniów:
a) słabowidzących,
b) niesłyszących,
c) słabosłyszących,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
f) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
g) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
h) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej– posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV*, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I*, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klas I, II i IV*.
* wskazane klasy mają zapewniony bezpłatny dostęp do podręczników przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych.
Informujemy, iż zmianie uległa wysokość kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.) i obecnie wynosi 574 zł.
Do wniosku o dofinansowanie należy dołączyć zaświadczenie o korzystaniu z zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, lub zaświadczenia o dochodach netto.
W 2015 roku pomoc dla dodatkowej grupy uczniów, którzy nie spełniają kryterium dochodowego może stanowić nadal 5% uczniów uprawnionych. Sytuacje, które mogą stać się podstawą do podjęcia przez dyrektora szkoły decyzji o przyznaniu pomocy dla tych uczniów określa art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
W grupie uzasadniającej szczególne sytuacje życiowe znajdują się m.in. potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, sieroctwo, bezdomność, ciężka choroba, przemoc w rodzinie, alkoholizm, narkomania, zdarzenie losowe itp. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie ubiegania się o pomoc.
Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczęszczać będzie uczeń w roku szkolnym 2015/2016. Termin składania wniosków o przyznanie dofinansowania (projekt Zarządzenia Prezydenta Miasta) upływa w dniu 7 września br.
Do pobrania:
SIATKARKI Z SP 48 VICE-MISTRZEM POLSKI. KINDER+SPORT KRAKÓW 2015!!!
Mini siatkówka, ale w wielkim wydaniu! Tak z pewnością można mówić o Ogólnopolskim Finale Mistrzostw Polski, w Minisiatkówce Kinder+Sport Kraków 2015. Na tegoroczny finał przyjechało 1344 adeptów siatkówki z całego kraju, w każdej kategorii wiekowej trzy najlepsze zespoły z województwa, w tym nasze dwa zespoły– mistrzynie województwa zachodniopomorskiego w kategorii „dwójek” i „czwórek” dziewcząt. Rozegrano 1600 spotkań pod okiem 288 trenerów. W całej edycji wzięło udział ponad 40 tys. chłopców i dziewcząt, co znalazło uznanie w oczach FIVB, która stwierdziła, że jest to największa na świecie impreza mini siatkówki.
Tym bardziej cieszy fakt, że wyraźnie swoją obecność w tym ekstremalnym turnieju zaznaczyły siatkarki z SP 48, które pomimo nieznośnego upału (40°C na hali) w kategorii czwórek zajęły drugie zaszczytne miejsce. W meczu finałowym uległy drużynie z województwa pomorskiego Stężyca Wieżyca, z którą dwukrotnie podczas turnieju wygrywały w grupie i w ćwierćfinale. Wprawdzie złoto było tuż, tuż nasze dziewczęta miały „piłkę meczową” na 2: 0, gdy nieoczekiwanie zabrakło sił i w konsekwencji przegrały 1:2, mimo to możemy mówić o świetnym wyniku. O sile tegorocznego składu stanowiły: Oliwia Durka, Paulina Górska, Gabriela Lewandowska, Melania Gołos i Martyna Czemny, trener zespołu - Małgorzata Wrońska.
Dziewczęta rocznik 2004 grające w kategorii „dwójek” zajęły 29 miejsce, w składzie zespołu grały: Daria Nowak, Marta Goralewska, Karolina Welc, trenerzy Małgorzata Wrońska i Małgorzata Knyrek .
PODZIĘKOWANIA
DZIĘKUJĘ MOIM WSPANAIAŁYM SIATKARKOM ROCZNIKA 2002 ZA TRZYLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ, ZA TRUD I CIĘŻKĄ PRACĘ, ZA ZAANGAŻOWANIE I SERCE DO WALKI. SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA ZA TEN SREBRY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI W KRAKOWIE, NIGDY TEGO NIE ZAPOMNĘ!!!
DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ NAJLEPSZYM KIBICOM - RODZICOM, KTÓRZY TOWARZYSZYLI NAM
W CHWILACH SZCZĘŚCIA I ZAŁAMANIA.MEDAL DEDYKUJĘ MOJEMU WSPANIAŁEMU KOLEDZE, TRENEROWI,
NIEZAPOMNIANEMU NAUCZYCIELOWI SP 48
WŁODZIMIERZOWI OBSTOWI.
Małgorzata Wrońska
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
I stało się...Zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Jak co roku odbył się uroczysty apel, na którym p. Dyrektor podsumowała rok edukacyjnych zmagań i nagrodziła je. Za nami mnóstwo pracy, zabawy, sukcesów i koleżeńskich spraw. Każdy z nas na pewno zapisze w pamięci jakiś fragment tego roku szkolnego. Z pewnością był to szczególny rok dla Pierwszoklasistów, którzy przywitali szkołę, zasiedli do szkolnych ławek:). Jednak są również Ci, którzy pożegnali w tym roku naszą "podstawówkę". Mowa tu o szanownych Szóstoklasistach. Nie obyło się bez wzruszeń i łez, bo jest to jednak koniec pewnego etapu. Pocieszeniem jest jednak to, że jest to dla nich również początek nowego etapu- gimnazjum czeka...Życzymy Im powodzenia, żegnamy stary rok szkolny, witamy wakacje i wypatrujemy nowego roku szkolnego 2015/2016.
"Romeo and Juliet"
25.06 w naszej szkole odbyła się prapremiera znanego na całym świecie dramatu "Romeo i Julia" Williama Szekspira w wykonaniu klasy 5d. Historię wielkiej miłości dwójki nastolatków, których zwaśnione rodziny nie potrafią dojść do porozumienia, młodzi aktorzy poznali na lekcjach realioznawstwa. Sztuka przedstawiona została w rodzimym jezyku autora, czyli w języku angielskim. Publiczność nagrodziła owacjami brawurową grę aktorską. W rolach głównych wystąpili Barbara Myck i Franciszek Myck. Spektakl wyreżyserowały: Hanna Sołtykiewicz, Zofia Ossowska oraz Katarzyna Kupińska.
Magnolia Szóstoklasistów zasadzona...
Jest już tradycją w naszej szkole, że Szóstoklasiści na koniec roku szkolnego sadzą magnolię, na pamiątkę swojej edukacji w naszej szkole. Towarzyszy zawsze temu Pani Dyrektor, która dokładnie instruuje naszych przyszłych absolwentów jak prawidłowo zasadzić drzewko. Gdy dołek został wykopany, sadzonka przygotowana, do butelki zostały włożone zabawne wierszowane teksty, o każdej z klas- ku pamięci...Butelkę umieszczono w dołku, za nią sadzonkę, wszystko pokryła ziemia. Niech rośnie magnolia- na pamiątkę.
W klasie 3e. Tamat: Wakacje!
Dzisiaj klasa 3e po raz oststni zasiadła w ławkach swojej klasy, na zajęciach. Jak zawsze nie były one typowe:) A skoro wakacje tuż tuż i temat dotyczył wakacji! Każdy mógł spełnić się plastycznie i przekazać swoje wrażenia o szkole i wakacjach na płótnie. Wszystko to zostało okraszone słodkościami. Szkoda, że to już ostatni dzień w klasie trzeciej, ale przed nami czwarta, pełna nowych możliwości...a co najważniejsze przed nami wakacje!
Koniec roku szkolnego w klasie 4c
Dzisiaj wspominaliśmy mijający rok szkolny. Na początku było ciężko. Nowe przedmioty i nowi nauczyciele. Jednak szybko się przyzwyczailiśmy. Najbardziej podobała nam się w tym roku zielona szkoła i wycieczka do Stralsundu. Wkrótce się rozstaniemy na dwa miesiące. W przyszłym roku będziemy już w piątej klasie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i życzymy wspaniałych wakacji.
Ida Pekrul, Lidia Szmygin, Sara Stępień,
Antoni Parus, Antoni Woronowicz, Maksymilian Ławniczek
1d na WI ZUT
Choć koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami uczniowie klasy 1d nie przestają poszerzać bazy swoich wiadomości. Dzisiaj, tj. 22 czerwca odwiedzili Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Tam sesja w toku, ale ich nikt nie egzaminował. Mogli jednak wiele się dowiedzieć. Odwiedzili Pracownię Poligrafii, gdzie poznali tajniki barw. Następnie dowiedzieli się jak ważne jest światło w odbiorze kolorów. Kolejną atrakcją było zwiedzenie serwerowni WI- wielka szafa i jaka moc...Z serwerowni przeskoczyli do świata multimediów: najpierw mogli pobawić się w "znikające gwiazdy ekranu", by następnie poddać się badaniu "magicznej" maszyny czytającej myśli...Był to bardzo interesujący dzień. Klasa 1d wraz z wychowawczynią dziękuje Rodzicom Basi Pieli, dr inż. Agnieszce Olejnik- Krugły, Panom z serwerowni i Panom od "magicznego ekranu" za organizację pełnego informatycznych ciekawostek dnia.
Archiwum Aktualności