• Światowy Dzień Chleba
          • Światowy Dzień Chleba

          • Uczniowie klas 1a i 2c obchodzili Światowy Dzień Chleba, który został ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur, dlatego dzieci z zaciekawieniem poznawały jego historię na podstawie filmu „Od ziarenka do bochenka”.  Prezentowały również wiele rodzajów pieczywa, poznawały przysłowia z nim związane, a także wykonywały plakaty. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Ponoć nigdzie na świecie chleb nie smakuje tak dobrze jak w Polsce. I coś w tym jest! Kochamy chleb i umiemy go robić!

        • Pasowanie na zerówkowicza
          • Pasowanie na zerówkowicza

          • Dzień 13 października stał się bardzo ważnym dniem dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, ponieważ stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W tym dniu odbyło się pasowanie na zerówkowicza. Mali artyści rozpoczęli je częścią artystyczną. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po tej części pani wicedyrektor Hanna Drygas dokonała ceremonii pasowania na zerówkowicza, a wychowawczynie  na pamiątkę tego wydarzenia wręczyły swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy. Było dużo radości, zabawy oraz wspólnych fotografii. Zerówkowiczom życzymy nowych przyjaźni i ciekawych przygód samych radosnych chwil w naszej szkole.

             

        • Bezpieczni na drodze
          • Bezpieczni na drodze

          • Od początku roku szkolnego Zerówkowicze uczyli się bezpiecznego poruszania po drogach, poznając podstawowe znaki drogowe, sygnalizację świetlną i zasady przechodzenia przez jezdnię. W celu ugruntowania wiedzy i uatrakcyjnienia zajęć w tym temacie  zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat „Jestem bezpieczny  na ulicy”. Pani ze Staży miejskiej mnóstwo ciekawych i ważnych informacji, między innymi to jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dużą uwagę funkcjonariuszki Straży zwróciły na noszenie elementów odblaskowych. Dzieci utrwaliły sobie znajomość numerów alarmowych: Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz ogólnego numeru alarmowego 112. Bardzo dziękujemy Paniom ze Straży Miejskiej za wizytę, a tym samym wspaniałą lekcję bezpieczeństwa. 

        • Samorząd Uczniowski  Nauczycielom
          • Samorząd Uczniowski Nauczycielom

          • 14 października w kalendarzu  to ważna data, nie tylko dla nauczycieli ale także dla uczniów. W tym dniu, my uczniowie szczególnie cieplutko myślimy o naszych belfrach, o ich poświęceniu i  zaangażowaniu, dziękując jednocześnie za przekazywaną wiedzę, umiejętność słuchania, cierpliwość i wyrozumiałość. Samorząd Uczniowski przygotował w tym szczególnym dniu kilka miłych niespodzianek dla naszego grona pedagogicznego. Na każdej przerwie od rana można było posłuchać piosenek dedykowanych nauczycielom ( wszystko przygotowali i poprowadzili uczniowie z klasy 8d – Michał, Krzysztof i Brian). A w tym czasie słodką niespodziankę wraz z życzeniami w imieniu całej społeczności uczniowskie, przekazywali  Bogdan i Zuza z 8b.

                                                                                                                SU

        • "Las w słoiku"
          • "Las w słoiku"

          • W ramach projektu edukacyjnego realizowanego z Programu Marszałkowskiego " Społecznik na lata 2019-2021, na lekcji biologii w klasie 5b, dziewczynki wykonały kompozycję" Las w słoiku".

            Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w projekcie.

        • Uczniowie klas siódmych w poszukiwaniu dowodów epoki lodowcowej
          • Uczniowie klas siódmych w poszukiwaniu dowodów epoki lodowcowej

          • Ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne Szczecina uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu śladów epoki lodowcowej. Okazuje się, że olbrzymi lodowiec kontynentalny kilkukrotnie wkraczał na teren Polski. Podczas swojej wędrówki lądolód zabierał ze sobą ogromne ilości materiału skalnego z terenów dzisiejszej Skandynawii. Materiał ten buduje dziś bardzo wiele form terenu w Polsce środkowej i północnej. W Szczecinie i okolicach najbardziej okazałe wypukłe formy terenu powstałe w wyniku budującej działalności lądolodu to Wzgórza Warszewskie oraz Wzgórza Bukowe. Liczne są także głazy narzutowe, których masa często przekracza kilkaset kilogramów. Największy głaz narzutowy (obwód 50 m, długość 13 m, szerokość 9 m, wysokość 8 m, masa 2000 ton) znajduje się na terenie naszego województwa, w miejscowości Tychowo niedaleko Koszalina.

            Dla miłośników przyrody nieożywionej polecamy trasę wycieczki od Jeziora Głębokiego, dalej Arkońskim Parkiem Leśnym, wzdłuż Syrenich Stawów aż do Parku Kasprowicza. Jest to typowy krajobraz rzeźby młodoglacjalnej, z licznymi wzgórzami, rynnami, zagłębieniami terenu oraz jeziorami.

        • WIZYTA W BIBLIOTECE
          • WIZYTA W BIBLIOTECE

          • 8 października uczniowie klasy 1a po raz pierwszy odwiedzili  bibliotekę Pedagogiczną  im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie. Poznali tam pracowników biblioteki oraz nowe definicje: wypożyczalnia, czytelnia, katalog, regulamin, lektura, skaner. Dowiedzieli się również jakie zbiory gromadzi biblioteka i komu je udostępnia.  Uczestniczyli  w zabawach ruchowych i wysłuchali ciekawych opowieści.  Uczniowie rozmawiali z bibliotekarkami na temat przeznaczenia bibliotek oraz poszanowania książek.  Celem wizyty było zachęcenie dzieci do systematycznego wypożyczania i czytania książek.

        • Warsztaty sportowe w Akademii Tenisa „Promasters”
          • Warsztaty sportowe w Akademii Tenisa „Promasters”

          • Dnia 7 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach sportowych na kortach tenisowych  Akademii Tenisa „Promasters”. Na początek była krótka rozgrzewka, następnie były gry i zabawy rozwijające umiejętności sportowe. Dzieci poznały pierwsze kroki nauki gry w tenisa, dowiedziały się co to jest serwis,  jak wygląda chwyt bekhendowy i forhendowy. Zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych trenerów pełnych zaangażowania w swoją pracę. Dzieci zeszły z kortów zmęczone a zarazem  bardzo zadowolone. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z trenerem i rakietą tenisową. Na koniec dzieci podziękowały za mile i aktywnie czas spędzony na kortach.

        • Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej -  World Space Week
          • Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej -  World Space Week

          • W związku z okolicznościowym, corocznym tygodniem Przestrzeni Kosmicznej klasy 1a i 2c odkrywały tajemnice kosmosu. Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się między innymi, że 4 X 1957r. została wystrzelona pierwsza sztuczna satelita SPUTNIK 1, poznali Układ Słoneczny oraz przypomnieli sobie czym są strefy czasowe.  Uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się czym jest Droga Mleczna,  poznali ciekawostki dotyczące poszczególnych planet Układu Słonecznego oraz ćwiczyli w praktyce ruch wirowy i obrotowy planet poruszając się po orbitach. Wszystkie dzieci zgłębiały tajemnice wszechświata poprzez oglądanie filmów, albumów, śpiewanie piosenek oraz zabawy ruchowe. Każdy mógł zaprezentować swoją pracę plastyczną rozwijając przy tym zdolności swobodnego wypowiadania się. Celem obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej było uznanie wkładu naukowców i ich badań nad przestrzenią kosmiczną w rozwój ludzkości.

        • Uczymy się z tańcem...
          • Uczymy się z tańcem...

          • W naszej szkole poza nauką i sportem, mamy możliwość poznawać i uczyć się tańców narodowych i regionalnych. Przedstawiamy zdjęcia z ostatniej sesji w naszej szkole.

        • Co robiły Świetliki we wrześniu? :)
          • Co robiły Świetliki we wrześniu? :)

          •  

            W pierwszym tygodniu września każdy Świetlik przypomniał sobie  zasady bezpieczeństwa w świetlicy, jak i na placu zabaw, reguły obowiązujące podczas zabaw i zajęć świetlicowych. Utrwalone zostały zasady ,,Bezpiecznej drogi do szkoły” oraz znaczenie wybranych znaków drogowych. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego – „Bezpieczna droga do szkoły z Panem Nauczanką” wykonany został wspólny plakat.

            Podczas zajęć czytelniczych przedstawiono opowiadania tematyczne dotyczące bieżącego miesiąca jak i lektury szkolne. Każdego dnia dzieci budowały niesamowite budowle z klocków ,oraz korzystały z placu zabaw, doskonaląc swoją orientacje w terenie, jak i motorykę dużą.

            Dzieci poznały historie i znaczenie ,,Orderu uśmiechu”- patrona naszej szkoły, oraz wykonały samodzielnie ordery według własnego pomysłu

            15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi, odkrywania własnych talentów i wiary we własne możliwości. Została zaprezentowana książka „ Kropka” Peter H. Reynolds, od której powstało to święto. Dzieci tworzyły z kropek pomysłowe obrazki używając pasteli i mazaków.

            Przeprowadzone zostały zajęcia ,,Moja wymarzona praca”, a dzieci pokolorowały swój wymarzony zawód o którym opowiadały.

            23 września przywitaliśmy Panią Jesień, wykonując prace plastyczne oraz gazetkę szkolną związaną z tą porą roku, jak i dowiedziały się wiele na temat jesieni z filmu edukacyjnego - Jesień z Panem Nauczanką, Zagadki o jesieni.

            28 września świętowaliśmy Światowy Dzień Jabłka, dowiadując się dużo cennych informacji na temat tego owocu, oraz doskonaląc motorykę małą. Wyklejaliśmy z papieru kolorowego jabłka.

            W obecnym roku szkolnym świetlica nasza dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Z ekologią na Ty”. Został stworzony i opracowany przez dzieci Kodeks małego Ekologa, oraz dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat niektórych mieszkańców naszego lasu ,,Las i jego mieszkańcy”, oraz wykonali grupowe plakaty o lesie.

            Wrzesień zakończyliśmy ,,Dniem Chłopaka”. Dziewczynki przygotowały dla chłopców plakat z życzeniami.

             

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • Dzień chłopaka

            Na początek, dziękujemy wszystkim chłopcom za zaangażowanie w szkolnej zabawie. Przypomnijmy, że męska część naszej szkoły miała do wykonania parę wyzwań z okazji Dnia Chłopaka.

            Odbyły się one w czwartek 30 września, na przerwach od 8.55 do 13.40. Wszystkie zadania rozmieszczone po całej szkole doprowadzały do szczęśliwego koła fortuny. Tam należało wykonać ostateczne zadanie (pompki, malowanie paznokci, skakanie na skakance, plecenie warkocza, itp.), za które wszyscy otrzymali niespodziankę. Takich zdolnych chłopców mamy w naszej szkole😊

            Poniżej fotorelacja

        • Jesienne podchody
          • Jesienne podchody

          • W tym roku szkolny Samorząd uczniowski szybko zabrał się do pracy. Spragnieni zabaw szkolnych uczniowie postanowili zorganizować dla klas 4–8 podchody jesienne. Do znalezienia był „skarbu jesieni”. Aby go znaleźć, należało uczestniczyć w szkolnej grze – „Jesienne Podchody”. W zabawie uczestniczyły pojedyncze osoby lub 3 osobowe grupy. Rywalizacja była zacięta. Oczywiście pamiętaliśmy, aby wszystko odbywało się na przerwach 😊. Dziękujemy uczennicom klasy 8d: Amelii Śpiewakowskiej, Joannie Ilcewicz i Ameli Antkiewicz, za poświęcony czas i fajną zabawę. To na Ich barkach ciążyły przygotowania. Osoby, które odnalazły skarb najszybciej otrzymały nagrody. Najlepiej obejrzyjcie fotorelacje.

        • Dzień Chłopaka. w Zeróweczce.
          • Dzień Chłopaka. w Zeróweczce.

          • Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, życiu przedszkolnym a następnie szkolnym. Bardzo ważne jest Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki i własnoręczne wykonane laurki, złożyły życzenia i odśpiewały tradycyjne „Sto lat”. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Na koniec tej ważnej uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Gwitajcie pod tytułem „Bezpieczne miasto na wesoło”.

        • Kasztanowa akcja
          • Kasztanowa akcja

          • KASZTANOWA AKCJA

                    CHCESZ MIŁO I AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS  I PRZY OKAZJI ZROBIĆ COŚ DOBREGO?

            TO AKCJA WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

            ZBIERAMY KASZTANY DLA OLGI, KTÓRA POTRZEBUJE REHABILITACJI

            I TY MOŻESZ POMÓC!!!

            SZCZEGÓŁY AKCJI:

            • Zbierzcie jak najwięcej kasztanów (bez łupinek).
            • Zapakujcie je i przynieście do szkoły.
            • Na terenie szkoły będą specjalne kartony, do których możecie wrzucać kasztany.
            • Zgłoście wychowawcy swój udział w akcji.

            ZBIÓRKA TRWA OD 29 WRZEŚNIA

            DO 13 PAŹDZIERNIKA

            LICZYMY NA CIEBIE!

             

            Szkolny Klub Wolontariatu

        • Światowy Dzień Jabłka w 2c
          • Światowy Dzień Jabłka w 2c

          • 28 września klasa 2c obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Dzieci na lekcji poznały różnorodność odmian jak i symbolikę tego magicznego owocu, a przy tym świetnie się bawiły i smakowały. Jabłka jemy przez rok cały - czy są mrozy czy upały. Nieraz trafią do szarlotki, lub z nich będzie kompot słodki.

        • Pasowanie Pierwszoklasistów.
          • Pasowanie Pierwszoklasistów.

          • 21 września odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych. Odbyło się to w szczególnym dniu, bo był to Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale przygotowali się do tego wydarzenia. Udowodnili wierszem, piosenką, a przede wszystkim swoim zachowaniem, że każdy z nich zasługuje na miano UCZNIA Szkoły Podstawowej nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Każdy z uczniów uroczyście złożył ślubowanie, że będzie uczył się i zachowywał najlepiej jak może, aby przynosić tym radość sobie, swoim rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Iwona Górska, po tym jak każdego ucznia osobiście pasowała "uśmiechniętym" ołówkiem, życzyła wszystkim uczniom i ich nauczycielom samych sukcesów i pięknych dni w szkole. Każda klasa otrzymała również kronikę, aby te piękne chwile zapisywać. Cieszymy się, że kolejni uczniowie zasilili grono uczniów SP48 :). 

        • Piknik „Z Pasją po zdrowie”
          • Piknik „Z Pasją po zdrowie”

          • 17 września w naszej szkole odbył się Piknik „Z Pasją po zdrowie” pod patronatem słynnej siatkarski Małgorzaty Glinki, Urzędu Miasta Szczecin oraz Ministerstwa Kultura Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 48, Uczniowski Klub Sportowy Pogodno Szczecin oraz UKS Pomorzanie Szczecin, wspierały  nas również absolwentki SP 48, obecnie uczennice Liceum nr XVI w Szczecinie. W imprezie uczestniczyło 21 klas z poziomu 4-8 – razem około 500 uczestników. Ze względu na pogorszenie pogody imprezę w ostatniej chwili przeniesiono do środka szkoły. Piknik rozpoczęto uroczystym otwarciem na hali sportowej przez samą pomysłodawczynię imprezy  Panią Małgosie Glinkę oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Szczecin: Dyrektora Wydziału Sportu Krzysztofa Kupisa i Inspektor Bożenę Kubczyk i panią dyrektor Iwonę Górską.  Po oficjalnym otwarciu gorącą rozgrzewkę przy Zubie poprowadziła nasza nauczycielka fizyki – pani Agnieszka Olender. Gdy przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w uroczystym otwarciu imprezy uczniowie w salach wraz ze swoimi wychowawcami rozwiązywali pierwsze zadania piknikowe: „Quiz wiedzy o zdrowiu”, „plakat promujący zdrowy styl życia”, „zdjęcie klasowe przedstawiające sprawność klasy”. Po wykonaniu zadań teoretycznych uczniowie rozpoczęli zadania sprawnościowe w formie rywalizacji klasowej. Na tzw. „dmuchańcach”, które umieszczono w hali sportowej i małej sali gimnastycznej, przeprowadzono 5 stacji: „wyścig na zamku”, „strzel gola”, „rzut w 10”, „zdobądź kulki” i „walki sumo”. Dziewczęta brały udział w lekcji tańca Zumby a chłopcy w tym czasem próbowali swoich sił w sztafecie na ergometrze. Na korytarzu I i II pietra odbył się blok lekkoatletyczny: skok w dal z miejsca, bieg 4x6 metrów, skoki przez ławeczkę i skakankę.

            Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki ufundowane przez Fundacje Glinka Academy a najaktywniejsze klasy puchary i medale. Podczas całego pikniku uczestnicy mogli korzystać ze zdrowej przekąski w postaci jabłek i wody.

            Jeszcze raz dziękujemy Małgosi Glince za piękny sportowy dzień w SP 48, który mogliśmy zorganizować naszym dzieciom. Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wolontariuszy, którzy brali udział w organizacji pikniku oraz wychowawcom i nauczycielom, którzy wykazali się wielka elastycznością i cierpliwością😊

            Ze sportowym pozdrowieniem Nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego😊

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych