W czwartek 27 listopada klasę 1 a odwiedził pan policjant. Mogliśmy obejrzeć kompletny mundur oraz wiele ciekawych przedmiotów. Każdy mógł założyć kajdanki i potrzymać pałkę policyjną. Przypomnieliśmy zasady ruchu drogowego oraz numery alarmowe. Każdy dostał piękne kolorowanki i ciekawe pamiątki.
Wizyta pana policjanta w klasie 1a
3e w Sądzie Apelacyjnym
24 listopada klasa 3e z panią Beatą Nowak odwiedziła sąd apelacyjny przy ulicy Mickiewicza 163 w Szczecinie. Uczniowie otrzymali przepustki i mogli poruszać się po niemal całym gmachu. Dzięki uprzejmości mamy jednej z uczennic - pani Patrycji Wojczuk, która jest sędzią, mieli możliwość poznania Prezesa Sądu Apelacyjnego oraz pracowników sądu. Dowiedzieli się na czym polega ich praca. Przymierzali togi, nakładali łańcuch z wizerunkiem orła i biret. Zwiedzili także areszt, w którym mogli poczuć się jak zatrzymani przestępcy. Zakładali mundur policyjny i przymierzali kajdanki. W sali rozpraw wcielili się w role: sędziów, obrońców, prokuratora, protokolanta, skazanych, policjantów i świadków. Odtwarzali przebieg rozprawy sądowej reżyserowanej przez panią Patrycję Wojczuk. Była to dla nich niezwykła przygoda.
I miejsce w Miejskim Konkursie na Najciekawszą Turystycznie Szkołę
27 listopada w Pałacu Młodzieży odbył się Finał Konkursu na Najciekawszą Turystycznie Szkołę w Szczecinie. Celem konkursu jest popularyzowanie uprawiania turystyki krajoznawczej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, inspirowanie do powstawania i realizacji ciekawych imprez i programów pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w krajoznawstwie, ekologii i turystyce szkolnej.
Mamy zaszczyt pochwalić się, że nasza szkoła zajęła
w roku szkolnym 2013/2014
I miejsce.
Nasza szkoła w ODN
26 listopada Kuratorium Oświaty Szczecinie we współpracy z placówkami doskonalenia nauczycieli: ZCDN w Szczecinie, ZCEMiP ODN w Szczecinie i PODN w Stargardzie Szczecińskim, zorganizowało spotkanie dla nauczycieli szkół podstawowych (szczególnie klas pierwszych) na temat wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i uczenia się dzieci najmłodszych, w oparciu o część I podręcznika "Nasz elementarz" oraz wykorzystania w praktyce nauczycielskiej współczesnej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Część spotkania poświęcone zostało prezentacjom nauczycieli na temat zastosowania „Naszego EleMentarza” w praktyce szkolnej. Zaprezentowały się nauczycielki z czterech szkół, wśród, których była nasza nauczycielka- Anna Rakowska.
Dyskoteka andrzejkowa
W czwartek 27 listopada Samorząd Uczniowski dla uczniów naszej szkoły zorganizował zabawę Andrzejkową. Podczas zabawy odwiedziły nas wróżki, które przepowiadały przyszłość uczniom, nauczycielom a także rodzicom czekającym na bawiące się dzieci:) Tańce pod okiem najlepszych DJ w Szczecinie wychodziły nam REWELACYJNIE!!! Kto był ten widział, a kogo nie było niech żałuje:) Pamiętajcie nie omińcie następnej zabawy bo dyskoteki w murach naszej szkoły są najlepsze!!!!
Wróżby andrzejkowe Małego Samorządu
Kim będziemy w przyszłości? Co nas czeka? Kim jest tajemniczy Kleofas?- tego wszystkiego w ostatni piątek mogliśmy się dowiedzieć dzięki Małemu Samorządowi Uczniowskiemu, który dla uczniów naszej szkoły zorganizował wróżby Andrzejkowe. Okazało się, że w naszej szkole będzie kilka zmian :) Szanowna Pani Dyrektor zmieni się w dziennikarza podróżującego po świecie, kilka Pań czeka szybki ślub (pewnie z tajemniczym Kleofasem) a ogólnie w naszym życiu będzie gościł dobrobyt:) Wielu pracowników z naszej szkoły przebranżowi się :) ale nie martwicie się wśród uczniów odnaleźli się świetni dyrektorzy, nauczyciele i sportowcy :) Czy wróżby się spełnią? Sprawdzimy w przyszłości a jak nie to zapraszamy za rok na kolejne:)
ŚWIETLICOWY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY
Kolejna odsłona świetlicowego Klubu Młodego Odkrywcy, czegóż tym razem się nauczyliśmy? Okazało się, że prawdziwa magia nie ma dla nas tajemnic! Troszkę jodyny, witaminka C i tajemniczy płyn (woda utleniona) może czynić cuda:) Stworzenie niewidzialnego napisu to dla nas błahostka. Tajemnicze napisy zrobione przez nas zrobiły prawdziwą furorę na zabawach Andrzejkowych.
W TOEE czuliśmy się jak dziki pod dębem...
Cóż to była za wyprawa! Od samego rana widać było płaczące niebo, zapewne z powodu opuszczenia przez czwartoklasistów szkolnych murów. Na pierwszą autokarową wycieczkę do Zalesia wybraliśmy się my- kl.4a oraz 4e wraz z opiekunami. Ubrani w ciepłe, nieprzemakalne rzeczy, z plecakiem wypchanym po brzegi kiełbasą, pieczywem i piciem wyruszyliśmy spod budynku szkoły o 8.15.
Szybko dojechaliśmy na miejsce, a to za sprawą nieziemskiego klimatu, który zapanował w autobusie, dodam, że gdyby można było w nim tańczyć, to „pojazdowa dyskoteka” dojechałaby o wiele dalej niż do Zalesia.
Z bolącymi od śpiewu gardłami, podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy na zajęcia, na których poczuliśmy się jak studenci podczas tzw. laborek, brakowało nam tylko białych fartuchów. Wcale nie była to magia, chociaż wszystko wydawało się nam zaczarowane. Doświadczenia z ciekłym azotem wzbudziły największe zainteresowanie, zaciekawiły nas do tego stopnia, że niektórym –dosłownie!- aż włosy wypadały z głowy. Edukacja leśna połączona z niezwykłą zabawą sprawiła, że wskazówki zegarka przesuwały się jak szalone, a my pragnęliśmy więcej i więcej. Proszę wyobrazić sobie nasze miny, kiedy dowiedzieliśmy się, że lekcja dobiegła końca. Pomimo że zajęcia odbywały się w budynku, czuliśmy się jak w lesie.
Nadszedł również czas na uzupełnienie płynów i zapasów. Palące się ognisko, zapach pieczonych kiełbasek, miła atmosfera… ach! Dodatkowo uczestnicy wycieczki wzbogacili swój organizm witaminą C i nie tylko, a to za sprawą tzw. humorystycznego pasowania na czwartoklasistę.
To już wspomnienia, którymi żyjemy do dziś! Wierzymy, że wrócimy tam niebawem.
Z myśliwskim pozdrowieniem - darzbór!
A to ci HISTORIA!!!
Listopad w naszej szkole jest miesiącem historii. W tym czasie odbyło się wiele imprez związanych z dziejami naszej Ojczyzny.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości drugaki z b zaprosiły uczniów i nauczycieli na spektakl „Nasza Niepodległa”.
Najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali prace plastyczne na wystawę pod hasłem „Bielą i czerwienią dobro, pokój i piękno się mienią!”.
Uczniowie klas drugich brali udział w konkursie „Jestem małym Polakiem”, a uczniowie klas trzecich w konkursie „Znam swoją Ojczyznę”.
Braliśmy udział w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Klio 2014" POLSKIE SYMBOLE NARODOWE – uczniowie klas drugich i trzecich w konkursie plastycznym, uczniowie klas 4 – 6 w konkursie wiedzy.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursach: Wybitni Polacy (album, plakat) oraz Zabytki Szczecina (makieta).
W styczniu uczniowie klas 4 – 6 wezmą udział Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”.
Beata Kłosowska
Damian Ogonowski
Krzysztof Perłowski
2b na andrzejkach i katarzynkach w Muzeum Narodowym
28 listopada byliśmy na lekcji w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego na lekcji „Długie jesienne wieczory, czyli jak pracowali i bawili się mieszkańcy wsi polskiej katarzynki i andrzejki”. W czasie zajęć wyruszyliśmy w podróż na dawną polską wieś. Poznaliśmy życie codzienne jej mieszkańców w wybranych porach roku. Zgodnie z powiedzeniem – najpierw obowiązki, później przyjemności – dowiedzieliśmy się, jak pracowali i jak w wolnym czasie bawili się nasi przodkowie. Czym były pierzaki i prządki, jak to z lnem bywało, czym wypełniano półki w spiżarniach i jak magiczny koniec roku, zarówno kościelnego, jak i obrzędowego, wpływał na życie osobiste mieszkańców wsi polskiej. Poznaliśmy również wróżby przygotowane na katarzynki i andrzejki oraz przysłowia związane z imieninami Andrzeja.
Wróżka Katarina i 4c
27.11.2014r. wróżka Katarina podczas dyskoteki szkolnej wróżyła z dłoni, kart i szklanej kuli. Klasę 4c czeka wiele radości w gronie przyjaciół oraz sukcesy w nauce.
Stomatolog w świetlicy
26 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Panią stomatolog Magdaleną Kaczałą. Dzieci z klas I-III utrwalały swoją wiedzę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania, które pozytywnie wpływa na rozwój zdrowych, mocnych zębów. Stomatolog zapoznał dzieci z budową zęba, wyjaśnił, dlaczego zęby bolą. Zdobyte wiadomości uczniowie utrwalili podczas zajęć świetlicowych oraz oglądając ciekawą bajkę o Doktorze Ząbku i Czarowniku Zębopsuju. Dzieci dostały również od Klubu Wiewiórka zeszyty edukacyjne „Ja i moje zęby”, dzięki którym , mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób utrwalić najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.
Andrzejkowe wróżby
Dnia 26 listopada uczniowie klasy IId wesoło bawili się podczas klasowych andrzejek.
Był to dla nas wieczór niezwykłych przeżyć. Gościliśmy Wróżkę, która poprosiła nas o pomoc w odnalezieniu zagubionych skrzydełek. Chętnie wykonywaliśmy różne zadania, aby pomóc Wróżce, a ona zgodziła się nam powróżyć. Nauczyliśmy się magicznego zaklęcia i poznaliśmy nasze szczęśliwe liczby. Dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy w przyszłości. Było dużo śmiechu kiedy poznawaliśmy imiona naszych przyszłych sympatii. Z uwagą słuchaliśmy jakimi cechami obdarzony jest każdy z nas. Kolorowe balony i słodki poczęstunek sprawiły nam wiele radości. Bardzo żałujemy, że ten magiczny wieczór z przepiękną Wróżką tak szybko się zakończył.
Regionalny konkurs recytatorski „Szczeciński Parnas”
„Szczeciński Parnas”, regionalny konkurs recytatorski obchodził w sobotę 22 listopada swoje dziesiąte urodziny. Jednym z organizatorów tego święta literatury pisarzy Ziemi Szczecińskiej obok oddziału szczecińskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, jest nasza szkoła. (patronuje mu Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Szczeciński Oddział Związku Literatów Polskich). W tegorocznej edycji na gościnnych deskach Teatru Polskiego wystąpiło prawie 100 recytatorów. Wśród nich znalazł się uczeń klasy IV b Oliwier Piecuch , który otrzymał wyróżnienie, tytuł laureata publiczności oraz zaproszenie do udziału w warsztatach recytatorsko – teatralnych. Nasi uczniowie zadebiutowali również w roli konferansjerów – Julia Tomaszewska i Wojciech Karanowski z kl. IV b, prowadząc na dużej scenie teatru prezentacje uczniów szkół podstawowych.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE I B
Misie, to ukochane maskotki wszystkich dzieci. Są symbolem ciepła, czułości i miłości.
Miś, to jednak nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, cierpliwy i często niezastąpiony, dlatego 25 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia, dzieci z klasy I b przyszły do szkoły ze swoimi misiami. Misiaczki razem z dziećmi tańczyły, bawiły się, oglądały bajki.
Miło, ciepło, wzruszająco, było w klasie, kiedy obok uczniów, siedziały ich ukochane misie.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
"Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”
autor nieznany Piosenka o misiu
Wszyscy kochają misie! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej świetlicy. Z okazji tego sympatycznego święta świetliczaki poznały historię tej pluszowej zabawki, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci, oraz dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Nie zabrakło także głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”. Podczas wspólnej zabawy dzieci musiały wykazać się zręcznością, pomysłowością, szybkością, no i oczywiście wiedzą. Doping był ogromny! Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.
Piękny śpiew na Cecyliadzie
22 listopada (sobota) w Trzebiatowie na Hali widowiskowo– sportowej odbyła sie X- jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego konkursu piosenki religijnej CECYLIADA, na której uczeń klasy 6d Piotr Bieniek zaśpiewał piosenkę pt. „Wieża modlitwy”. Piotr był jedynym solistą i zaskoczył nie tylko jury swoim pięknym śpiewem, ale i całą publiczność, która zupełnie zamilkła, gdy nasz solista rozpoczął występ. Piotr w kategorii soliści otrzymał 3 miejsce - Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XVII Mistrzostwa Szczecina w Wioślarstwie Halowym.
22 listopada w Centrum Handlowym Kaskada odbyły się XVII mistrzostwa na ergometrze wioślarskim. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tych zawodach gdzie osiągamy znaczące sukcesy. W tym roku w Mistrzostwach Szczecina wzięło udział dwóch uczniów z klasy VI c : Gołubiński Wojciech , który zajął III miejsce i Romanowicz Dawid V miejsce .Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy- Zarząd Środowiskowy Szczecin. Nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk szczecińskiego olimpijczyka i czterokrotnego Mistrza Świata Marka Kolbowicza. Nasza szkoła bierze również udział w Pucharze Szczecina na ergometrze wioślarskim, który odbywa się w trzech rundach. Obecnie czekamy na finał. Reprezentanci naszej szkoły to uczniowie klasy VIc: Gołubiński Wojciech, Petrkowski Jakub, Romanowicz Dawid, Stefański Adrian, Szyszko Maciej. Trzymajcie za nas kciuki !!!!!!
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W KLASIE I B
„Życzliwość jest pragnieniem
szczęścia drugich”
(Tolmann Pesch)
21 listopada uczniowie klasy I b włączyli się w obchody Światowego Dnia Życzliwości. W radosnej atmosferze dziewczynki i chłopcy wykonywali laurki i pisali liściki, w których okazywali sobie sympatię. Dzieci nie zapomniały też o swoich rodzicach, dla których przygotowały niespodzianki.
To był bardzo miły, słodki, pełen wrażeń dzień, przepełniony zabawą, tańcem i śmiechem. Dzieci przekonały się, że tak niewiele trzeba, by sprawić innym radość. Często wystarczy tylko uśmiech, dobre słowo, a wówczas życzliwość zawsze rodzi życzliwość.
Na koniec zajęć uczniowie klasy I b obiecali, że postarają się, by Dzień Życzliwości w Ich klasie był codziennie, nie tylko od święta!
Świetliczaki odkrywają tajemnice niezwykłej matematyki.
Świetliczaki dołączyły do niezwykłych "Klubów Młodego Odkrywcy " pod patronatem Centrum Naukowego "Kopernik" w Warszawie. Co czwartek w godzinach 8: 45- 9:30 świetliczaki będą uczestniczyły w ciekawych doświadczeniach z zakresu matematyki, fizyki chemii czy nawet psychologii. Na pierwszych zajęciach z tej serii dzieci dowiedziały się, czym jest niesamowita "Wstęga Mobiusa". Wykonaliśmy szereg doświadczeń z nią związanych.
Już wiemy, że wstęga ta ma tylko jedną stronę i krawędź . Dowiedzieliśmy się, do czego wstęga jest wykorzystywana w życiu codziennym.
A czego dowiemy się za tydzień?- a to już niespodzianka dla naszych świetliczaków-
jesteś ciekawy - przyjdź:)
Grażyna Krupa
Dorota Dybińska
Archiwum Aktualności